Results 1 to 10 of 10

Thread: Жабката

  1. #1
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default Жабката

    Един бърз съвет от вас колеги- та жабката ми блокира т.е. остана в заключено положение,дори строших лъскавата дръжка при опитите да я отворя жабката. Подлежи ли на ремонт закопчалката или друга да си търся вратичка .
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by alfozo View Post
    Един бърз съвет от вас колеги- та жабката ми блокира т.е. остана в заключено положение,дори строших лъскавата дръжка при опитите да я отворя жабката. Подлежи ли на ремонт закопчалката или друга да си търся вратичка .
    Тия жабки са проблем на 147 - страшно са кекави и ест никъде ги няма по моргите щото се търсят. Там помага само пълна забрана за пипане от жената Нещо бях измислил как да се ремонтира, ама съм забравил. Ако искаш я снимай и пусни тук та да се присетя

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Тия жабки са проблем на 147 - страшно са кекави и ест никъде ги няма по моргите щото се търсят. Там помага само пълна забрана за пипане от жената Нещо бях измислил как да се ремонтира, ама съм забравил. Ако искаш я снимай и пусни тук та да се присетя
    Хаха да именно главният виновник е жената,,,уфф ще кажеш ,че има ръце от стомана :I . Утре на светло като почна с разглобяването ще щракна някоя снимка за ориентиране.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    Ще чакам да качиш снимки , че и моя проблем е подобен , падна ми лъскавата дръжка , и не мога да я разкопчая , страх ме е че , ще я шчупя като напъвам да я разглобя

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by monie View Post
    Ще чакам да качиш снимки , че и моя проблем е подобен , падна ми лъскавата дръжка , и не мога да я разкопчая , страх ме е че , ще я шчупя като напъвам да я разглобя
    Колега и аз съм се сблъсквал с този проблем.Да ти кажа пробвах да разглобя целия механизъм но уви мисля,че не се разглобява(или поне до това заключение стигнах аз).Аз успях да завия винтчето на лъскававата част като пробих малък отвор вътре в самата жабка(в мъхестата повъргност) за да достигна до главата на винтчето и да го завия.Тоз отвор го направих от външната страна навътре докато лъскавата част беше махната.След като си пробил отвора слагаш лъскавината и подпъхваш винта от външната страна на жабката,отваряш жабката и пъхаш отверката към винта и завиваш.Ако случея ти е такъв пробвай този метод

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    точно такъв е При много опити да го завия винчето падна м/у пластмасата и мъхестото . Когато имам ще се помъча пак да я раглобя , и ако не стане ще направя , като теб

  7. #7
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by monie View Post
    Ще чакам да качиш снимки , че и моя проблем е подобен , падна ми лъскавата дръжка , и не мога да я разкопчая , страх ме е че , ще я шчупя като напъвам да я разглобя
    За сега разрешех проблема като:
    Хванах две отверки с лявата ръка вкарах там около закопчалката като натисках надолу с отверката т.е . да зяпне достатъчно капака на жабката . С дясната ръка натиснах точно езичето и се отвори. Установих че при мен в моя случай след здаво издърпване на лъскавата дръжка,нещо изщраква вътре и езика блокира заключен. Просто иска нежност като отваряме жабката,така с леко усилие се отварят. Лъскавата част я залепих със секундно лепило,за сега държи,но пак с нежност като се отваря,а не със сила и грубост .
    Снимки не направих защото няма смисъл.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by monie View Post
    точно такъв е При много опити да го завия винчето падна м/у пластмасата и мъхестото . Когато имам ще се помъча пак да я раглобя , и ако не стане ще направя , като теб
    Успех колега.

  9. #9
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Много сложно сте го измислили.Отдоло има 4 болта на пантата,като ги отвиете откачате 2-та назъбени гребена от вратата с леко дърпане и вратата ви остава в ръцете.Още като отвиете болчетата и отгоре,ще се освободи.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Много сложно сте го измислили.Отдоло има 4 болта на пантата,като ги отвиете откачате 2-та назъбени гребена от вратата с леко дърпане и вратата ви остава в ръцете.Още като отвиете болчетата и отгоре,ще се освободи.
    Тоест при това положение вътрешната кора на жабката ще се отдели от външната(тоя вариянт ми се струва по сложен)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •