Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Диодни крушки.

  1. #16
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    за страничния мигач има ли лед крушки които да са оражеви понеже мигача ми е черен и вътре куршката трябва да е оранжева
    JTDm 170+

  2. #17
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    за страничния мигач има ли лед крушки които да са оражеви понеже мигача ми е черен и вътре куршката трябва да е оранжева
    Има : http://dx.com/p/t10-0-9w-65lm-5-smd-...pcs-12v-158963
    Аз съм с нещо подобно само че мигача ми е "кристален".
    ...

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    ми връщаха за ксенони един приятел с лупи на фаровете. на мен ми почукваха катализатора с пръст и ме поглеждаха въпросително. аз дори лепенки по колата не залепям за да не са заяждат.
    За ксенонови крушки може и да направят проблем, но за катализатора - не.Имам три коли и на трите им махнах катализаторите и на последния преглед ме питаха с каталидзатор ли са или не.Казах им че по принцип са с акатализатор но съм ги махнал.Така ги и записах в компютъра си, идеята че ако им направят проверка и закачат сонда отзад ще покаже едно с катализатор и друго без.И ако в базата им данни пише едно а на практика е друго кофти за тях.

    С почукване какво ще разбере?
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    За ксенонови крушки може и да направят проблем, но за катализатора - не.Имам три коли и на трите им махнах катализаторите и на последния преглед ме питаха с каталидзатор ли са или не.Казах им че по принцип са с акатализатор но съм ги махнал.Така ги и записах в компютъра си, идеята че ако им направят проверка и закачат сонда отзад ще покаже едно с катализатор и друго без.И ако в базата им данни пише едно а на практика е друго кофти за тях.

    С почукване какво ще разбере?
    Много се отклонихте от темата.
    Ще ви дам един сайт на магазин в София, намиращ се в студентски град, та там има какви ли не диодни светлини:
    http://www.led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html
    Та и ще посоча според мен, кой са най-подходящите лед предни габарити за нашите алфи:

    Canbus Ba9s 13x5050 - W
    - Ъгъл на светене: 350
    - Цвят: Бял
    - Цокъл: Ba9s
    - Брой / тип светодиоди: 13 / 5050
    - Захранване: 12V / 4.5W
    - Цена: 12.50лв
    - Снимка: http://www.led.omega-light.com/AutoL...a9_13x5050.jpg

    Мисля, че тези са най-подходящи за нашите коли и са възможно най-мощни. Само не съм сигурен, дали чека ще ги засича. Някой ако рече да си ги сложи, нека да даде отзиви.
    Лично аз съм в момента със тези от-долу дето съм ги посочил, но чека не ги засича....много жалко, но иначе доста силно светят, но горните ще светят перфектно.
    http://www.led.omega-light.com/AutoL...ba9_9x5050.jpg
    Last edited by grenlould; 21-08-2013 at 00:06.



  5. #20
    започва да се пристрастява mrwrong's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    55

    Default

    След като пище CANBUS значи са предвидени да НЕ светва чека. И на двете снимки се вижда резистора който се слага за да не светне чека. А и мисля, че в магазина няма да имат нищо против да проветиш дали ще ти светне чека преди да купиш крушките. Само едно допълнение, сминлите които си дал са с кръглия цокъл. По новите алфи използват плоския цокъл ( тип крокодилка ) дето и викат. Така че първо трябв да се провери какъв тип крушка имаш монтирана на габаритите.

    Относно крушките за страничните мигачи имайте предвид, че повечето диодни крушки са малко по дълги от стандартните и има много голяма опасност да опре в пласмасата и да неможе да се зарвори цокъла.
    Alfa 75 2.5 QV
    Alfa 147 1.9JTD face

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by mrwrong View Post
    Само едно допълнение, сминлите които си дал са с кръглия цокъл. По новите алфи използват плоския цокъл ( тип крокодилка ) дето и викат. Така че първо трябв да се провери какъв тип крушка имаш монтирана на габаритите.
    Да знам, че са с кръглия цокал, те се водят с цоъкл: Ba9s, защото моята 156 99г. от-пред на габарита, а отзад е със крокодилския с цокъл: T10, както ти го наричаш. Във същият магазин го има и същите крушки с въпросният Т10 цокъл....
    Според мен мисля, че ще светят доста яко, дори кой знае, може и денем да се позлват за DRL аз съм си монтирал на фаровете диодни ленти тип ауди и + габарита може и да стане да карам денем само на тях...Някой ако си ги купи, нека да каже как е.
    Ето ги двата модела:
    Last edited by grenlould; 21-08-2013 at 17:08.



  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Тия крушки ми се струват дългички... Някой пробвал ли ги е? Дали няма да опрат отпред в пластмасата?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #23
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    А виж за това не се бях сетил.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Тия крушки ми се струват дългички... Някой пробвал ли ги е? Дали няма да опрат отпред в пластмасата?
    Нямa да опират, сигурен съм...



  10. #25

    Default

    Точно тези Ba9s 13х5050 опират, на 156 фейслифт. А по прицип, мисля че за Алфа, както и за някои стари БМВ-та цокъла е BAX9s (с кривия чоп)
    Last edited by Chupacabra; 22-08-2013 at 10:09.

  11. #26
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    а за плафона кви крушки се слагат? аз зех едни дето са като тия оргиналните обаче вътре са с диод и не светат хубаво. тряя да са някви дето светят от всички страни
    JTDm 170+

  12. #27

    Default

    Това са мойте габарити



    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    а за плафона кви крушки се слагат? аз зех едни дето са като тия оргиналните обаче вътре са с диод и не светат хубаво. тряя да са някви дето светят от всички страни
    Моите плафони ги направих със диодни ленти от вътре и свети супер силно и супер крaсиво кaто ефект, на бели точки! Някой по-наблюдателен като влезне в колата и му правят голямо впечатление....а като ги натисна от копчето, светят супер слабо, демек докато шофирам като ефект, случайно го направих.

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Това са мойте габарити
    Живко, а твоите габарити какви са?
    Last edited by grenlould; 22-08-2013 at 16:24.



  14. #29
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Вдигам малко темата. Какви диодни крушки сложихте вие? На мен или ми засича грешка, или ако стане цокъла и не отчита грешка тези по дългите по горе ми опират в рефлектора. Какви да сложа вече?

  15. #30
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Default

    скоро купих 2бр. опаковани за 16лв. диодни за габаритите с цокъл -не ми свети чека и са с допълнително съпротивление(поне така ми казаха), така от две седмици , а колко ще изкарат-идея си нямам!
    АР 147 1.9 JTD

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •