Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 149

Thread: Давност наказателно постановление

  1. #16
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Подадох жалба с която обжалвам НП преди година. Ни вест ни кост оттогава. Не, че нещо ми пречи, ама има ли някаква давност в този случай?
    Нещата се бавят понякога, но година е доста време... провери в съответния съд като идея има ли образувано дело и т.н....
    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Да де, не се изразих правилно. 2 години плюс 14 дни :)
    Пак не уцели, но проявяваш старание...
    Quote Originally Posted by syfer View Post
    Има да ... за всеки случай има отделна давност....и тя е да се консултираш с адвокат/сервиз/лекар.Когато не ти е добре здравословно пишеш ли във форума ей така ,,само да попитам" или отиваш на лекар и даваш 20-30 лева за консултация и същата е обективна и правилна...ако чакаш на безплатни съвети толкова и ще са ти полезни...
    Далеч не всичко опира до пари, но очевидно за теб това е нещо непознато...

  2. #17
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Това с двете години давност е в историята..........
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  3. #18

    Default

    Има ли някакъв срок, в който трябва да платя наказателното постановление и има ли някакви лихви?

  4. #19
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    Това с двете години давност е в историята..........
    Защо мислиш така?
    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Има ли някакъв срок, в който трябва да платя наказателното постановление и има ли някакви лихви?
    Няма лихва, но ако не го платиш до месец след влизането му в сила, могат да ти вземат книжката, докато не го платиш...

  5. #20

    Default

    Цитат:
    Първоначално публикувано от pace
    Това с двете години давност е в историята..........

    Защо мислиш така?
    Цитат:
    Първоначално публикувано от Doomguy
    Има ли някакъв срок, в който трябва да платя наказателното постановление и има ли някакви лихви?

    Няма лихва, но ако не го платиш до месец след влизането му в сила, могат да ти вземат книжката, докато не го платиш...

    И аз помня, че приеха "край" на давността за актове и фишове. Лихва не знам да има. Но подкрепям, а и от личен опит Не платиш ли след месец ... спират те, ако пагона не е на кеф, жена му не е пуснала, не са му пуснали достатъчно бакшиши.. или нещо подобно. Вземаш още един акт който е без глоба, вземат ти книжката (по закон до плащане на глобата) и така.
    Аз ги финтирах и ги поставих в неловко положение, като при мен книжката ми я взеха в 19:00 часа вечерта а аз в 9 сутринта отидох да си платя акта, взех талона и си потърсих книжката. И както сами се досещате "организирания..... орган" не ми върна книжката както пише в закона. Питах ги, ОК де... вие ме санкционирате, наказвате. Ето аз понесох моята част от вината. А вие сега? И началника на местния КАТ ми каза, ами да ти си в правото си сега, можеш да ни съдиш.
    Та след лиричното отклонение... По добре си плати или обжалвай. Но между капките трудно се минава

  6. #21
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
    а) две години, когато наложеното наказание е глоба;
    б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;
    в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.
    (2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
    а) две години, когато наложеното наказание е глоба;
    б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;
    в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.
    (2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.
    Да разбирам ли, че ако изминат 2 години от момента в който съм подал жалбата срещу НП и не е имало никакво развитие по казуса, НП отпада и трябва да ми върнат талона?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да разбирам ли, че ако изминат 2 години от момента в който съм подал жалбата срещу НП и не е имало никакво развитие по казуса, НП отпада и трябва да ми върнат талона?
    Не, защото при обжалване нп още не е влезнало в сила... чак след решението на съда

  9. #24
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    jorko,не мися а знам от личен опит,ако не си платиш нп в срок дължимата сума се прехвърля в НАП,талончето си го взимаш от КАТ но задължението си остава а ти си чакай и пет години ако искаш
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  10. #25
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    jorko,не мися а знам от личен опит,ако не си платиш нп в срок дължимата сума се прехвърля в НАП,талончето си го взимаш от КАТ но задължението си остава а ти си чакай и пет години ако искаш
    Личният опит в повечето случаи се разминава със закона... не бъркай двете положения

  11. #26

    Default

    A то личния опит много помага. А и задаваш въпрос тук аргумента е личен опит. Останалото какво би станало са предположения. Аз бих си платил лично 100 лева и бих си ползсал времето и нервите да изкарам пари а не да се надцаквам с кат и държавата. Но това е мое мнение, само го споделям. Ако решиш май е по.добре да отидеш при кадърен адвокат.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by pace View Post
    jorko,не мися а знам от личен опит,ако не си платиш нп в срок дължимата сума се прехвърля в НАП,талончето си го взимаш от КАТ но задължението си остава а ти си чакай и пет години ако искаш
    Как да си взема талончето от КАТ, без да съм си платил глобата? След 2 години просто ще отида и ще ми го дадат ли?

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:49 ----------

    Quote Originally Posted by total156 View Post
    A то личния опит много помага. А и задаваш въпрос тук аргумента е личен опит. Останалото какво би станало са предположения. Аз бих си платил лично 100 лева и бих си ползсал времето и нервите да изкарам пари а не да се надцаквам с кат и държавата. Но това е мое мнение, само го споделям. Ако решиш май е по.добре да отидеш при кадърен адвокат.
    Прав си. Усилията и страничните разходи почти никога не са оправдани. Ама да те чукат всеки ден, без природата да ти е отредила да бъдеш чукан, не е много приятно. Затова по- добре да си изхабиш малко нервите, ама да си останеш анално девствен. Е, освен, ако не ти харесва разбира се.
    Lexus IS200

  13. #28
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Понеже гледам, че в крайна сметка никой не каза за давността нещо конкретно....

    От личен опит да ви кажа - 3 години е давността за глобите, които дължите към КАТ !
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #29
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми добре де, давност но глобата три години.Отиваш да си платиш данъка на апартамента, колата и ти казват че ще стане само след като си платите глобата.И кво прайм, не плащаме колата и жилището следствие на което задлъжняваме още повече.Не е ли по лесно за нервната система просто да се плати глобата и да си гледа живота човек.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми добре де, давност но глобата три години.Отиваш да си платиш данъка на апартамента, колата и ти казват че ще стане само след като си платите глобата.И кво прайм, не плащаме колата и жилището следствие на което задлъжняваме още повече.Не е ли по лесно за нервната система просто да се плати глобата и да си гледа живота човек.
    Апартамента затва на човек дето не кара кола.....
    А и принципно държавата губи много повече от даден драйвер ако той не си кара колата, отколкото ако той си я кара, но не плаща данък......ся верно че той отива уж в общината, но пък така или иначе излиза все от един и същ джоб......така че малко излиза че си плащаш данък, за правото на държавата да печели още повече от тебе......
    Не коментираме факта че насреща пък няма нищо......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •