Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 149

Thread: Давност наказателно постановление

  1. #31
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми добре де, давност но глобата три години.Отиваш да си платиш данъка на апартамента, колата и ти казват че ще стане само след като си платите глобата.И кво прайм, не плащаме колата и жилището следствие на което задлъжняваме още повече.Не е ли по лесно за нервната система просто да се плати глобата и да си гледа живота човек.
    Не знам как е при вас, но тук в София не съм имал проблем заради неплатени глоби към КАТ, в общината да ми отказват данък за МПС или апартамент....

    П.с. Аз не агитирам никой да не си плаща данъци или глоби. Просто темата е за давността и аз споделям инфо от първа ръка.
    Last edited by digitalundgrd; 13-07-2015 at 20:14.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #32
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми аз си плащам данъците по средата на годината, миналата година ми казаха че съм имал глоба 20 кинта и първо нея да платя, друг е въпроса че глобата беше платена 10-на дена след като ми я връчиха/феврури/ за неправилно паркиране по камера.Добре че си пазех квитанцията.Чудно как знаеха за глобата а за това че е платена не.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #33
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Апартамента затва на човек дето не кара кола.....
    А и принципно държавата губи много повече от даден драйвер ако той не си кара колата, отколкото ако той си я кара, но не плаща данък......ся верно че той отива уж в общината, но пък така или иначе излиза все от един и същ джоб......така че малко излиза че си плащаш данък, за правото на държавата да печели още повече от тебе......
    Не коментираме факта че насреща пък няма нищо......



    Точно от такива тарикатлъци са ни на тоя хал пътищата.............На запад тия кьор фишеци не минават за това хората имат пътища, а който няма смешните 100 лв на година за данък по добре да лови тролея.............

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не знам как е при вас, но тук в София не съм имал проблем заради неплатени глоби към КАТ, в общината да ми отказват данък за МПС или апартамент....

    П.с. Аз не агитирам никой да не си плаща данъци или глоби. Просто темата е за давността и аз споделям инфо от първа ръка.
    Това означава ли, че ако имам получено (донесено от кварталния) постановление със снимка и определена глоба отпреди 4 години, която не съм плащал, сега ако ме спрат и направят справка в базата данни, глобата няма да излезе?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Точно от такива тарикатлъци са ни на тоя хал пътищата.............На запад тия кьор фишеци не минават за това хората имат пътища, а който няма смешните 100 лв на година за данък по добре да лови тролея.............
    Съжалявам, не мисля така.......
    На запад има действащи закони и като за начало тия дето гушат от далаверата покрай пътищата го отнасят ако кривнат.....тук не......там пътищата се правят да издържат десетилетия, а тук се отчита една дейност, а се прави друга, която отнема най - малко ресурси и пари, щото все пак може да се бутне на трети за да си затвори очите......докато народа си мрънка безполезно че магистралата станала за 2-3 години на мекица.....
    Кое от гореописаните неща може да се промени от мен и теб, и от цялото общество което чинно си плаща - НИТО ЕДНОТО.....след като едните не изпълняват своята част, защо другата трябва да го прави.....
    На тоя етап ако ще и по две винетки всеки да си взима нищо няма да се промени - просто ще има двойно повече пари за крадене......
    А и винетките сами по себе си не са най - големия приход за АПИ, има къде къде по доходоносни коловози......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #36
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Съжалявам, не мисля така.......
    На запад има действащи закони и като за начало тия дето гушат от далаверата покрай пътищата го отнасят ако кривнат.....тук не......там пътищата се правят да издържат десетилетия, а тук се отчита една дейност, а се прави друга, която отнема най - малко ресурси и пари, щото все пак може да се бутне на трети за да си затвори очите......докато народа си мрънка безполезно че магистралата станала за 2-3 години на мекица.....
    Кое от гореописаните неща може да се промени от мен и теб, и от цялото общество което чинно си плаща - НИТО ЕДНОТО.....след като едните не изпълняват своята част, защо другата трябва да го прави.....
    На тоя етап ако ще и по две винетки всеки да си взима нищо няма да се промени - просто ще има двойно повече пари за крадене......
    А и винетките сами по себе си не са най - големия приход за АПИ, има къде къде по доходоносни коловози......



    Няма асвалтиран път който да издържа деситилетия,освен ако по него не минават 2-3 коли на ден...........Понеже често съм пътувал по Германия и там ми прави впечатление че много магистрали се асвалтирват всяка година и половина-две на ново не цялата магистрала ами определени участаци най-натоварените,същото го наблюдавам и в други държави.Така,че не е въпроса в качетсвото на пътя,а въпроса е че вече всеки има кола и едно е по дадена отсечка да минат 20 автомобила на ден,друго е 2000 разликата в живота на пътната настилка ще е огромна.Идеята е ние да си платим и да изискваме,а не само да изискваме..........не става.Ако искаме нещо да се промени към по добро все от някъде трябва да се почне.И мисля че като за начало е всички да почнем да си плащаме сметката.Иначе за качеството,аз лично харесвам новопостроените пътища в България.Смятам че като изпълнение са много по добри от немските,ама много.Българина има ли мерак да прави нещо няма кой да го бие.........
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 14-07-2015 at 00:53.

  7. #37
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това означава ли, че ако имам получено (донесено от кварталния) постановление със снимка и определена глоба отпреди 4 години, която не съм плащал, сега ако ме спрат и направят справка в базата данни, глобата няма да излезе?
    Аз имах 2 акта за суми Х и У(дребни нарушения). Единият от 09.2009 другият от 02.2010г.

    Реално от 09.2009 карам без син талон Нито съм ходил в КАТ, нито те са предприемали някакви действия.

    Така, до 05.2012, когато дойде една женица пощальонка да ми връчи Наказателните Постановления (така реално давностния срок се поднови). Скъсах ги и в кофата

    07.2013г - Закупих кола нов внос от гр. Сливен. Поради вълнение/невнимание/бързане да се прибера към София, забравих да си лепна Винетния Стикер и малко преди Вакарел ме спряха полицаи с бинокъл Последва акт за 300лв за без винетка + 20лв за каране без син талон.

    От тогава до преди няколко дни не съм правил никакви нарушения - бях по нисък от тревата и нямах никакви актове/фишове итн.

    Миналата седмица, обаче за мое нещастие - бързам за среща, излизам от паркинга пред блока и тъкмо да си щракна колана, оп палка. Добър ден - видяхме ви че не сте поставили колан у- а... Сега и да тръгна да му се обеснявам, че тъкмо излизам от паркинга... Няма смисъл - прав си е, не бях щракнал колана в момента, в който стъпих на платното...

    Направи ми справка и ми каза - имате неплатени 320лв глоби, взимам ви книжката, и ако си ги платите, още утре можете да си я вземете от КАТ. Казах му ок и по живо, по здраво. Само да отбележа, че не ми искаха пари(да почерпа), а и аз съм скрънза и никога не съм им предлагал (щот знам, че тарикат мъж не писка ).

    Таа отивам в КАТ, извядиха ми на един лист справка с всички глоби, фишове итн към днешна дата и теглиха една черта от 01.07.2012г до сега - каквото има се плаща.

    Преди тази дата, каквото има гори по давност....
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #38

    Default

    както казва брат ми
    бюрокрацията е малко перверзен начин, но поне отсява мат'риала

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    аз лично харесвам новопостроените пътища в България.Смятам че като изпълнение са много по добри от немските,ама много.
    Искаш да кажеш че ние правим по хубави и издържливи магистрали и пътища от немците?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Аз имах 2 акта за суми Х и У(дребни нарушения). Единият от 09.2009 другият от 02.2010г.

    Реално от 09.2009 карам без син талон Нито съм ходил в КАТ, нито те са предприемали някакви действия.

    Така, до 05.2012, когато дойде една женица пощальонка да ми връчи Наказателните Постановления (така реално давностния срок се поднови). Скъсах ги и в кофата

    07.2013г - Закупих кола нов внос от гр. Сливен. Поради вълнение/невнимание/бързане да се прибера към София, забравих да си лепна Винетния Стикер и малко преди Вакарел ме спряха полицаи с бинокъл Последва акт за 300лв за без винетка + 20лв за каране без син талон.

    От тогава до преди няколко дни не съм правил никакви нарушения - бях по нисък от тревата и нямах никакви актове/фишове итн.

    Миналата седмица, обаче за мое нещастие - бързам за среща, излизам от паркинга пред блока и тъкмо да си щракна колана, оп палка. Добър ден - видяхме ви че не сте поставили колан у- а... Сега и да тръгна да му се обеснявам, че тъкмо излизам от паркинга... Няма смисъл - прав си е, не бях щракнал колана в момента, в който стъпих на платното...

    Направи ми справка и ми каза - имате неплатени 320лв глоби, взимам ви книжката, и ако си ги платите, още утре можете да си я вземете от КАТ. Казах му ок и по живо, по здраво. Само да отбележа, че не ми искаха пари(да почерпа), а и аз съм скрънза и никога не съм им предлагал (щот знам, че тарикат мъж не писка ).

    Таа отивам в КАТ, извядиха ми на един лист справка с всички глоби, фишове итн към днешна дата и теглиха една черта от 01.07.2012г до сега - каквото има се плаща.

    Преди тази дата, каквото има гори по давност....

    Благодаря ти за подробното разяснение

    Моите последни 2 съприкосновения с КАТ са:

    1 - През пролетта на 2011 ме фотографира снимачката преди орлов мост, как карам със 71 км/ч на 2 м. след знака за ограничение 50. В края на същата година, кварталният ми донесе коледен подарък от КАТ - въпросното НП за 100 лв. Синият талон си остана в мен. Глобата не съм ебавал да плащам.

    2 - На 23 12 2012 ми съставиха акт за минаване на червен светофар - нещо, което не съм правил откакто карам коли по пътищата (1980 - та). Тогава ми взеха синия талон и когато излезе НП (50 лв.), аз го обжалвах.
    Това беше през февруари 2013. Оттогава чакам да ме призоват на дело и карам с жалбата+входящ номер.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Искаш да кажеш че ние правим по хубави и издържливи магистрали и пътища от немците?

    Този скоро не е карал по българска нова магистрала.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #42
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Благодаря ти за подробното разяснение

    Моите последни 2 съприкосновения с КАТ са:

    1 - През пролетта на 2011 ме фотографира снимачката преди орлов мост, как карам със 71 км/ч на 2 м. след знака за ограничение 50. В края на същата година, кварталният ми донесе коледен подарък от КАТ - въпросното НП за 100 лв. Синият талон си остана в мен. Глобата не съм ебавал да плащам.

    2 - На 23 12 2012 ми съставиха акт за минаване на червен светофар - нещо, което не съм правил откакто карам коли по пътищата (1980 - та). Тогава ми взеха синия талон и когато излезе НП (50 лв.), аз го обжалвах.
    Това беше през февруари 2013. Оттогава чакам да ме призоват на дело и карам с жалбата+входящ номер.

    просто изчакай още няколко месеца
    Има понятие 'давност' и 'абсолютна давност' - съответно 2 и 3 години
    След това всичко отпада (има инфо из нета, ама май прових докато го намеря)
    Информацията е от първа ръка от преди няколко години (малко е дългичко за разказване; ако някой иска повече инфо - на лични), но съм сигурен, че и сега е същото
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    просто изчакай още няколко месеца
    Има понятие 'давност' и 'абсолютна давност' - съответно 2 и 3 години
    След това всичко отпада (има инфо из нета, ама май прових докато го намеря)
    Информацията е от първа ръка от преди няколко години (малко е дългичко за разказване; ако някой иска повече инфо - на лични), но съм сигурен, че и сега е същото
    Така и смятам да направя.

    Благодаря ти за съвета.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...ostcount=35722 Така харесва ли ви.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #45
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    просто изчакай още няколко месеца
    Има понятие 'давност' и 'абсолютна давност' - съответно 2 и 3 години
    След това всичко отпада (има инфо из нета, ама май прових докато го намеря)
    Информацията е от първа ръка от преди няколко години (малко е дългичко за разказване; ако някой иска повече инфо - на лични), но съм сигурен, че и сега е същото
    Вече не е така. Сега глобите минават към НАП и висят като "подлежащи на предаване на публичен изпълнител" след изтичане на определен срок.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •