Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Покупка на Алфа 147 - за какво да внимавам?

  1. #1

    Default Покупка на Алфа 147 - за какво да внимавам?

    Здраввейте, утре ще гледам една Алфа 147 1,6 TS от 2001 година. За какво да внимавам? Какви са най-често срещаните проблеми при този модел? Ще имам възможност да я закарам и до сервиз, но ще трябва да кажа какво да и проверят. Благодаря!

  2. #2

    Default

    Здравейте и от мен!
    Наскоро се регистрирах във форума и се надявам в близко бъдеще да стана собственичка на 147-ца :P
    Използвам темата на колегата,за да помоля и аз за помощ относно това кои са слабите й страни и за какво да внимавам при покупката?
    Само едно малко уточнение-моторът,който ми препоръчаха и към който съответно съм се насочила аз е 1.9JTD.
    Ще съм благодарна за всяко едно разяснение,което ми дадете!

  3. #3

    Default

    Алфата която гледах, за съжаление имаше очевидни недостатъци, така че търсенето продължава. Моля помагайте със съвети и мнения.

  4. #4

    Default

    До двамата ви...

    Ще е най-лесно да се срещнем да ви покажа моята красавица и да ви обясна някои неща.

    Повечето 147мици на нашия пазар...са със много сериозни удари...аз лично не съм гледал читава такава....

    Може да ви свържа с Пламен и да видиме и той какво може да предложи.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Quote Originally Posted by Blackdog
    ... Моля помагайте със съвети и мнения...
    търси дизел
    147 1.6 TS

  6. #6
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    въпреки че моята е като птицата феникс съм супер доволна от нея

    @ КГБ тука каниш яко хората на кафе, а мене все ме отбягваш, що така от кога искам да се видим да те питам разни работи...
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  7. #7
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default

    Чух,че новата му приятелка била много ревнива и го е страх да не го видят с такава яка мацка като теб,че ще му издере очите момата!
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by lyuli
    въпреки че моята е като птицата феникс съм супер доволна от нея

    @ КГБ тука каниш яко хората на кафе, а мене все ме отбягваш, що така от кога искам да се видим да те питам разни работи...
    Другата седмица живот и здраве обещавам да се видим...че утре и други ден няма да съм в София...в петък ще е тежко

    Иначе на Сара съм им намерил едно перфектна 147мица...ама тя нещо днеска не се обади.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #9
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Quote Originally Posted by lyuli
    въпреки че моята е като птицата феникс съм супер доволна от нея

    @ КГБ тука каниш яко хората на кафе, а мене все ме отбягваш, що така от кога искам да се видим да те питам разни работи...
    Другата седмица живот и здраве обещавам да се видим...че утре и други ден няма да съм в София...в петък ще е тежко

    Иначе на Сара съм им намерил едно перфектна 147мица...ама тя нещо днеска не се обади.
    добре, обещал си!!!!!!!!!!!!
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by emilio
    Чух,че новата му приятелка била много ревнива и го е страх да не го видят с такава яка мацка като теб,че ще му издере очите момата!
    147 му е майката Бате, такива като нас - с ретро автомобили - не се търсят толкова явно. Не че не ги разбираме работите, ама....

    Иначе дето има една приказка: 'I'm not a gynaecologist, but I can have a look". Но оффенце, лейдийс
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11

    Default

    Какъв разход да очаквам от 1,6 TS 120 к.с. на 147-цата?? Добър ли е този мотор?

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    1.6 105к.с : градско 9,3/100 , извънградско 7,8/100 но всичко зависи от начина на каране
    147 1.6 TS

  13. #13

    Default

    След дълго търсене на тъй желаната Алфа,вече я намерихме!!Тя е!
    В България попаднахме на общо две 147-и,които определено не приличаха на нищо!Налегна ни отчаяние, докато в сряда не видяхме в мобиле де една истинска красавица!!!Намираше се в гр.Рокенхаузен.На следващия ден вече летяхме за Франкфурт.Беше още по-красива и от снимката и изключително запазена-1.6TS,120 коня,2001 г., черна перла, сив кожен салон и оригинални лети джанти с летни гуми!! Цялата тази красота струваше 5 800 евро.
    От неделя насам,тази красавица се подвизава из софийските улици и събира завистливи погледи
    Слагам няколко снимки от там,а скоро ще кача снимки и от България,когато вече е с летите джанти




    П.С.Благодаря на всички,които се отзоваха и помогнаха!!!

  14. #14
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Да честито много да те радва и безпроблемно шофиране

    ПП Ще те търся за консултация по процедурни въпроси че и аз мисля да направя това упражнение скоро
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  15. #15

    Default

    Честито и безавариино
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •