Results 1 to 15 of 15

Thread: Няколко проблема

  1. #1

    Default Няколко проблема

    Здравейте колеги. Днес се сдобих с 166 ца 2.0 16 в
    За жалост я купих от Автосалон тъй като след толкова търсене ми хареса кочината.
    Проблемите обаче трябва да ги оправям ако искам да карам.



    Най - основния проблеми ми е - СКОРОСТНИЯ ЛОСТ.
    Много трудно се мърда скоростния лост.
    Казаха ми че е с 6 скорости, ама нещо не мога да открия 6-та.
    Другите ми питания са дребни.
    Как се отваря задния багажник освен с ключ?
    За навигацията прочетох, няма да питам.
    Мога ли да сменя езика, че всичко е на немски?
    Имам бутонче TEL за блутут нещо явно, но незнам как работи.
    CD ченджъра отзад незнам също как работи и изобщо дали работи. Трябва ли да свети нещо отзад?

    Имам в на прозореца, някакъв парктроник с кабелче влизащ зад таблото, но незнам изобщо как работи. Нито свети, нито копче има за натискане.

    Ако някой може да даде съвет или информация бих бил благодарен.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Здравей колега и добре дошъл в отбора!

    Със здраве да се радваш на хубавицата!

    На въпросите:

    Във връзка със скоростния лост, разгледай тук.

    Багажникът се отваря освен механично, по следните начини:

    1 - Електрически с леко завъртане на ключа обратно на часовниковата стрелка (преди да се достигне положението при което се отваря механично.

    2 - От бутона в жабката

    3 - От дистанционното (само за тези които имат тази екстра)


    Езикът на ICS- а се сменя от мегютата (мисля че от TRIP > settings .....

    Вкарай поне един диск в чекмеджето на чейнджера и виж дали работи като натиснеш бутона CD на ICS-а

    За оная джаджа, която виси - ще да е някакъв кръжок.
    Цъкни една снимка да видим.

    Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Честито и от мен колега и добре дошъл в сектата.Колегата вече те е насочил за проблемите.

  4. #4

    Default Здравей колега аз имах подобен проблем та ако ти влизат нормално от 1 до 4 та скорост

    И ако имаш проблем само с 5-та и 6-та и евентуално ако задна влиза трудно то проблема е по сериозен от раздвижването на лостчето на включвачката. Провери на първо време лостчето пък ако не е там проблема пиши ще ти обясня как отстраних моя подробно в темата !

  5. #5

    Default

    Утре ще изпратя снимки да разгледате.

    Копчето в жабката не върши никаква работа. Натискам го но не отваря багажника.
    Дистанционно нямам.

    Това ICS не мога да му открия нищо тъй като е на немски и в трип като щракам ми излизат само някакви км..

    Относно скоростния лост, смятам да сменя маслото на скоростната кутия първо и ако не се оправи ще направя и аз това почистване на ябълките. Да уточня само че самия лост няма луфт и то никакъв, просто трудно се мести. Явно някъде не е смазано и е спекло. Поне така изглежда на пръв поглед.

    Относно Cd Changer-a отзад не свети нищо. Натискам копчето и не излиза капачето за дискове. Има някакво кабелче с жълта букса П-образна букса явно за ток която не е вкарана никъде.


    Друго което забелязох тази вечер като карах е, че като пусна газта на скорост и при намаляне притупва нещо в ляво. Или полуоска или гърнето опира някъде. На свободна при инерция го няма това притупкване.

    За сега е това колеги. Утре ще направя снимки да ви покажа.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Вътре в багажника в дясната част е релето за отваряне на багажника. Ослушай се дали то цъка, когато натискаш бутона в жабката.

    Относно езика на ICS-а, натисни TRIP бутона, ще ти се появи този екран:



    С дясната врътка позиционирай върху "Einstellen" и след това я натисни. Ще ти излезе ново меню в което трябва да пише нещо като "Sprache...." (би трябвало да е най-горната позиция) избери го и от там смени езика.
    Last edited by ecotronic; 22-08-2013 at 23:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Благодаря колега. Вече не съм на китайски.

    Сега ще пробвам да видя и релето.

    Габаритите и тях ги няма, както и предните халогени. Дано да е от крушките.

    Ecotronic колега на снимката това което виждам от ляво ми стана любопитно.

    При мен числото на l100 km е 8 - 9. ;>

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by varro11 View Post
    Благодаря колега. Вече не съм на китайски.

    Сега ще пробвам да видя и релето.

    Габаритите и тях ги няма, както и предните халогени. Дано да е от крушките.

    Ecotronic колега на снимката това което виждам от ляво ми стана любопитно.

    При мен числото на l100 km е 8 - 9. ;>
    Снимката не е моя, тъй че не ми завиждай, моля .

    Този който я е правил, вероятно се е спускал от връх Шипка


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Здравей колега и добре дошъл в отбора!

    Със здраве да се радваш на хубавицата!


    Вкарай поне един диск в чекмеджето на чейнджера и виж дали работи като натиснеш бутона CD на ICS-а


    Успех!
    Работи, чува се и на ICS-а пише че зарежда и ги върти до 6 и не пуска нищо. Пробвах с всякакви дискове, даже и с почистващ диск и не тръгва.


    Колеги имам още един проблем и някое друго питане.

    Предни габарити не светят. Халогените също. Перката на климатика също не работи.
    Разгледах бушоните отпред под копчето за фаровете и всички са здрави. Явно не е от там проблема.

    Имам питане относно багажника. В него някъде не трябва ли да има крушка ?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Аз мога да ти отговоря за крушката в багажника,тя се намира точно под третия стоп,но погледнато отвътре,тоест при отворен багажник.За другите проблеми за съжаление немога да ти помогна,но знам че някой колега ще се включи.

  11. #11

    Default

    Ай честито и от мене.Но,брато,са може да ми се скарате....ама за какво си я купил тая кола ... то нищо не и работи как трябва...Какво си гледал като си я купувал...?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Нищо,сега като я стегне колегата ще и се радва още повече.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by varro11 View Post
    Работи, чува се и на ICS-а пише че зарежда и ги върти до 6 и не пуска нищо. Пробвах с всякакви дискове, даже и с почистващ диск и не тръгва.


    Колеги имам още един проблем и някое друго питане.

    Предни габарити не светят. Халогените също. Перката на климатика също не работи.
    Разгледах бушоните отпред под копчето за фаровете и всички са здрави. Явно не е от там проблема.

    Имам питане относно багажника. В него някъде не трябва ли да има крушка ?
    За чейнджер-а:

    Може да е силно замърсена оптиката му и да трябва да се разглоби и почисти ръчно. Провери дали са добре включени кабелите (малката букса и чинчовете). Да не би да слагаш дискове с mp3 ? Чейнджера чете само CDA формат.

    За предните габарити:

    Въпреки, че вече си проверявал предпазителите, провери още веднъж внимателно F1, F5 и F11 (броят се отляво надясно и отгоре надолу)
    Ако си 100% сигурен в това, че не стига непрежение до тях и проблемът не е в цоклите на крушките, свали клюкарката (пластмасовата кутия вдясно от таблото с предпазителите под волана - държи се на една рапидка горе), обърни я наобратно и почисти буксите и. Ако не се оправи е добре да се пробва с друга клюкарка. Ако тази е дефектирала, подлежи на ремонт.

    За фаровете за мъгла:


    Отвори таблото с предпазителите, което се намира в двигателния отсек в предната част на левия калник и провери предпазителя F3 и релето R5 и виж дали релето цъка, когато включиш фаровете за мъгла.



    Ако има проблем с клюкарката, това също може да е причината заради която не ти работят тези фарове.



    За вентилатора на климатика:

    В двигателния отсек свали пластмасата между чистачките в основата на предното стъкло и провери
    предпазителя B65 и релето J35. Ако са здрави и релето работи, много е вероятно моторът да е изгорял.



    За осветлението на багажника вече ти казаха, но ако крушката е здрава пък не свети, провери:

    - дали когато колата е на контакт свети на таблото индикацията за отворен багажник.

    - ако свети, провери таймера за осветлението (J51) и цокъла му в дясната част на багажника:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За чейнджер-а:

    Може да е ...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  15. #15
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Надявам се че знаеш че в тези ченджъри дисковете се слагат с лъскавото нагоре Аз отначало доста го разкарвах по сервизи докато разбера
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •