Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78

Thread: Изгубих си ключа...

  1. #1
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default Изгубих си ключа...

    Не знам как може да помогнете, може просто като морална подкрепа Загубих си единствения ключ за Алфата, вече седмица, изгубих надежди да го намеря.
    Подскажете най-евтин вариант да превърна прашасалия паметник в двора отново в автомобил, ако не намеря лесен начин, ще остане така до пролетта на 2014

    колата е 175 коня фейслифт 2,4 автомат, ключът е с копче за багажника
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #2

    Default

    Почти всеки автоключар ще ти свърши работа.
    Аз също преди година си бях изгубил единствения ключ на 166-та.

  3. #3
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    малко се поуспокоих... Щом почти всеки автоключар, значи не е нещо кой знае какво ... А каква е процедурата - разглобява ли нещо..? Хубаво поне, че колата ми е отключена...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    малко се поуспокоих... Щом почти всеки автоключар, значи не е нещо кой знае какво ... А каква е процедурата - разглобява ли нещо..? Хубаво поне, че колата ми е отключена...
    Сваля имобилайзера, прочита кода, заличава старите ключове от паметта и програмира новите.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    Май може и в Ауто Италия да се поръча по VIN на колата, но не съм убеден колко "малко" пари искат.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    малко се поуспокоих... Щом почти всеки автоключар, значи не е нещо кой знае какво ... А каква е процедурата - разглобява ли нещо..? Хубаво поне, че колата ми е отключена...
    Моята беше заключена, но за не повече от 15 секунди, без да разбива нищо, ключаря вече бъркаше под волана за черната кутийка (имобилайзера). Също така се сваля и патрона който е за пасажерския еърбег, най-безболезнено е, копира се релефа на ключа, а кодовете не се трият, а копират. Копието което ми направи ключаря не бе от най-хубавите, даже нямаше в момента заготовка от Алфа а от Ланча, но поне си ползвах колата.

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Май може и в Ауто Италия да се поръча по VIN на колата, но не съм убеден колко "малко" пари искат.
    Това е най-добрия вариант, защото ключа ще е оригинален с функциониращи бутони, но и аз съм чувал за умопомрачителни цени.

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Моята беше заключена, но за не повече от 15 секунди, без да разбива нищо, ключаря вече бъркаше под волана за черната кутийка (имобилайзера). Също така се сваля и патрона който е за пасажерския еърбег, най-безболезнено е, копира се релефа на ключа, а кодовете не се трият, а копират. Копието което ми направи ключаря не бе от най-хубавите, даже нямаше в момента заготовка от Алфа а от Ланча, но поне си ползвах колата.



    Това е най-добрия вариант, защото ключа ще е оригинален с функциониращи бутони, но и аз съм чувал за умопомрачителни цени.
    Правилното е изгубените ключове да се изтрият от паметта на имото, щото може да се получи "грешка"
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Правилното е изгубените ключове да се изтрият от паметта на имото, щото може да се получи "грешка"
    Всъщност и това може да е така, все пак няма да ставам ключар, аз само звъннах по телефона, след час имах ключа доставен на място.

  9. #9

    Default

    Ще вдигна малко темата за да попитам, затворих си ключа в багажника а имам само другия, който става само за палене. Колата е заключена. Какви опции имам в момента, освен да разбия някое от стъклата?

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Отключи си вратата с ключа който имаш и си отвори багажника от бутона. Не разбирам какъв е проблема?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Отключи си вратата с ключа който имаш и си отвори багажника от бутона. Не разбирам какъв е проблема?
    Този който имам пасва само в ключалката за запалването, не може да отвори вратите или багажника.

  12. #12
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Ааа значи имаш сериозен проблем.

    Май нямаш друг вариант освен да чупиш стъкло.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Ще вдигна малко темата за да попитам, затворих си ключа в багажника а имам само другия, който става само за палене. Колата е заключена. Какви опции имам в момента, освен да разбия някое от стъклата?
    Не чупи стъклото!
    Извикай автоключар, ще ти я отвори за секунди, без повреди и за дребни стотинки.

  14. #14
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Какви дребни стотинки... на мен ми взеха 40лв защото дръпнах входната врата на апартамента с ключ в патрона отвътре. Цялата работа беше за 2 минути 40лв и 2 часа висене пред блока. За тези пари предпочитам да счупя стъклото.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #15

    Default

    Ще извикам утре ключар, ще пиша какво е станало.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •