Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 78

Thread: Изгубих си ключа...

  1. #46

    Default

    Не бях категоричен, просто не знаех как изглежда и какво търся. На Мерцедес например има едно капаче и е нарисувано плюсче там. Очаквах нещо подобно...

  2. #47
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    На мен ми е време за следващия въпрос... Като се убедих че не мога да открия ключа вече - реших да правя нов. Интересува ме картата с кодове която имам, те всъщност са две карти - на едната има нарисуван ключ и два кода - electronic и mechanical и другата - IDENT CARTE също е с някакъв код. Тези двете карти ще ми помогнат ли по някакъв начин с ключаря ?
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  3. #48
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да и то много. По Electronic Key се прави нов ключ.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #49
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Да и то много. По Electronic Key се прави нов ключ.
    Преди малко говорих с някакъв ключар от интернет обява - каза ми - тия кодове от картата на нас не ни вършат работа, ние си имаме други начини. Кодовете от картата ще са ви необходими ако поръчвате ключ от дилър на Алфа Ромео заводски дубликат... Цената на нов ключ е 200 лева + ако трябва да е с бутони и да отключва - още 70.00 лв.
    Това добър вариант ли е или да търся още по-добър ?

    Затова и пускам тук във форума да получа и други мнения, че зная от опит как истината може да е разнообразна...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  5. #50
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Преди малко говорих с някакъв ключар от интернет обява - каза ми - тия кодове от картата на нас не ни вършат работа, ние си имаме други начини. Кодовете от картата ще са ви необходими ако поръчвате ключ от дилър на Алфа Ромео заводски дубликат... Цената на нов ключ е 200 лева + ако трябва да е с бутони и да отключва - още 70.00 лв.
    Това добър вариант ли е или да търся още по-добър ?

    Затова и пускам тук във форума да получа и други мнения, че зная от опит как истината може да е разнообразна...
    Ако е за 270 ле с управление на централното,според мен е направо супер цена.Друг е въпроса как ще го направят,защото от ключар до ключар има огромна разлика......................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #51
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Преди малко говорих с някакъв ключар от интернет обява - каза ми - тия кодове от картата на нас не ни вършат работа, ние си имаме други начини. Кодовете от картата ще са ви необходими ако поръчвате ключ от дилър на Алфа Ромео заводски дубликат... Цената на нов ключ е 200 лева + ако трябва да е с бутони и да отключва - още 70.00 лв.
    Това добър вариант ли е или да търся още по-добър ?

    Затова и пускам тук във форума да получа и други мнения, че зная от опит как истината може да е разнообразна...
    Горе-долу това е цената. +/- 50лв. в зависимост от града и ключаря.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #52
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Преди малко говорих с някакъв ключар от интернет обява - каза ми - тия кодове от картата на нас не ни вършат работа, ние си имаме други начини. Кодовете от картата ще са ви необходими ако поръчвате ключ от дилър на Алфа Ромео заводски дубликат... Цената на нов ключ е 200 лева + ако трябва да е с бутони и да отключва - още 70.00 лв.
    Това добър вариант ли е или да търся още по-добър ?

    Затова и пускам тук във форума да получа и други мнения, че зная от опит как истината може да е разнообразна...
    Метнал те е яко по върбите за да си мислиш, че не го улесняваш. Другия начин е копиране на ключ или четене на същия ПИН от имото когато я няма картата.

    Моя съвет е, че щом не му трябва картата на този, ако решиш той да ти прави ключ си я прибери без да я вижда. Поне да се потруди за тия пари Не, че нещо ама транспондера му струва 5 лв. заготовката за ключа не повече от 10 лв. Другото е работа. Ако му дадеш ПИН-а на готово не виждам за какво да ти иска 200 + лв. Обикновено когато се знае пин-а цената е макс 100 лв.
    Last edited by oem; 04-11-2013 at 12:30.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #53
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Метнал те е яко по върбите за да си мислиш, че не го улесняваш. Другия начин е копиране на ключ или четене на същия ПИН от имото когато я няма картата.

    Моя съвет е, че щом не му трябва картата на този, ако решиш той да ти прави ключ си я прибери без да я вижда. Поне да се потруди за тия пари Не, че нещо ама транспондера му струва 5 лв. заготовката за ключа не повече от 10 лв. Другото е работа. Ако му дадеш ПИН-а на готово не виждам за какво да ти иска 200 + лв. Обикновено когато се знае пин-а цената е макс 100 лв.
    За малко закъсня ...
    Вече се уговорих за утре да я правят. Първоначално не се заинтересува от картата, но по-късно се обади да пита за механичния код, за да не сваля ключалка. За електронния не е питал...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  9. #54
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Пича донесе една машинка и нещо срича по нея, помагам му с английския. Вкара кода обаче машинката му пише че ключ едно го няма и после написа че няма да стане и да натисне искейп... Нещо не и разбира на тая машинка и каза че ще сваля имобилайзера... НЯкой ако има идея, докато не го е разкулачил...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Пича донесе една машинка и нещо срича по нея, помагам му с английския. Вкара кода обаче машинката му пише че ключ едно го няма и после написа че няма да стане и да натисне искейп... Нещо не и разбира на тая машинка и каза че ще сваля имобилайзера... НЯкой ако има идея, докато не го е разкулачил...
    OEM ти каза, ако ключаря не знае какво да прави с електронния код, намери такъв, който няма да се чуди какво пише на английски, и само с кодовете от картата ще ти направи работещ дубликат. Този го остави да си чопли по Жигулетата.

  11. #56
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    OEM ти каза, ако ключаря не знае какво да прави с електронния код, намери такъв, който няма да се чуди какво пише на английски, и само с кодовете от картата ще ти направи работещ дубликат. Този го остави да си чопли по Жигулетата.
    Да бе, ама аз устната уговорка я имам за сделка. Той още отначало каза, че няма да разчита на кодовете, явно се чувства уверен повече при свален имобилайзер ) Уговорката е за тези пари да свърши тази работа. Просто ако някой беше написал 5 минути след мен, че работата с машинката става така и така - щях да си скъся време и да му подскажа... Не ми се занимава да търся други, стига крайния резултат да е ключ с централно и багажник...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  12. #57
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Дам... моята история е с продължение пак...

    Майстора каза - сори пич, тая кола във Варна няма кой да я направи... Много е нова (????) Какво и е новото - дърт кошник 8 годишен... Тия наистина новите кой ли ги прави ?

    Накратко - имам вече нарязан ключ, който механично работи, с непрограмиран транспондер. Имам и свален имобилайзер Robert Bosh made in Australia

    Ще съм благодарен ако ме посъветвате какво да правя, преди да стигна до дистрибуторите за ключ от завода

    Силно ме съмнява, че тоя пич някога е виждал Алфа. Мисля си, че просто е неопитен или некадърен... Не знам даже дали е това модула на имобилайзера - но ще проверя в интернет..

    http://ru.varaosahaku.fi/global/imag...width=&height=

    http://s48.radikal.ru/i122/1107/3c/c5114c28e168.jpg
    Last edited by gorbi; 05-11-2013 at 18:36.
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  13. #58
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Да беше в Плевен, да те пратя при човек, ма във Варна да няма кой да го направи, бах мама му!
    Що не питаш Иво? Той може да знае подходящ човек.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #59
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Иво също предложи вариант, но аз вече бях се обадил на този... Явно пак ще търсим варианти...

    Някой знае ли лесен начин да го изключа тоя имобилайзер.... ?
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Дам... моята история е с продължение пак...

    Майстора каза - сори пич, тая кола във Варна няма кой да я направи... Много е нова (????) Какво и е новото - дърт кошник 8 годишен... Тия наистина новите кой ли ги прави ?

    Накратко - имам вече нарязан ключ, който механично работи, с непрограмиран транспондер. Имам и свален имобилайзер Robert Bosh made in Australia

    Ще съм благодарен ако ме посъветвате какво да правя, преди да стигна до дистрибуторите за ключ от завода

    Силно ме съмнява, че тоя пич някога е виждал Алфа. Мисля си, че просто е неопитен или некадърен... Не знам даже дали е това модула на имобилайзера - но ще проверя в интернет..

    http://ru.varaosahaku.fi/global/imag...width=&height=

    http://s48.radikal.ru/i122/1107/3c/c5114c28e168.jpg
    Утре ще попитам ключаря който прави моя дубликат дали не знае кой може да свърши работа във Варна, ако не знае може и той да ти направи ключ, но евентуално ще кореспондирате с куриер, което ще отнеме ден-два, ако не ти е проблем.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •