Results 1 to 7 of 7

Thread: Простотиите който ми се случват....

  1. #1
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default Простотиите който ми се случват....

    При 156 цата бях приел ,че има неща който само на мен са случват/има ги насам натам по теми.....като да ми сменят радиатор и да ми изпадне броня,кон да ме блъсне и т.н./ но явно и с 159 филма продължава.
    Като я купих имаше спукан маркуч на към хидравличната помпа, смениха го в сервиз с неоригинален...до тук нищо лошо все пак е някакъв маркуч.Съответно се разду, взе да губи хидравлика и т.н.След това на 400 км от София.........ядец взе че се скъса, е и това нормално.За щастие /по скоро нещастие/ успях да взема оригиналния/на рикамби/ с доставка за 3 дни.И си казах супер...........е да ама не.Оказа се че помпата е сменена с друга,за което си спомних ,че съм наясно и ме предупредиха ,то разликата само в посоката на един щуцер ама ........ това чудо въобще не пасва и т.н./скоро ще е в раздел продава все пак дадох 68 лева с доставка/
    После последва побългаряване и преработка на един маркуч от ланча незнам си каква и о чудо всичко наред.

    И днес гледам локва отдолу една мазна и гадна и се чудя от какво е, да е масло много чисто ми се вижда -сменено е преди 4500 км все пак.Вярно вчера леко изтропа отдолу ама дали мога да съм спукал картер?То на старата го трошех за добро утро по едно време ама на тази не е ли решен проблема?А и като сложа ключа мръсницата твърди ,че маслото е до горе.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Научете се с тези маркучи, че не се купуват оригинални, не се слагат и какви да е, отиваш в първата фирма за ремонт на хидравлики на камиони, багери и т.н. и ти го правят с каквито искаш кербовки, връзки и т.н. за 5мин и издържа 200 атмосфери.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    .....и ако можеха да го напрявят и усукан на два пъти по 90 градуса.............ще е идеално ама не става.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    .....и ако можеха да го напрявят и усукан на два пъти по 90 градуса.............ще е идеално ама не става.
    Да, това е особено сложно

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    .....и ако можеха да го напрявят и усукан на два пъти по 90 градуса.............ще е идеално ама не става.
    всичко може вярвай ми
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Ясно е ,че всичко е възможно.Просто ми се иска да си купувам части и да си поддържам возилото, какво по нормално от това.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Ясно е ,че всичко е възможно.Просто ми се иска да си купувам части и да си поддържам возилото, какво по нормално от това.
    В случая не си се изръсил много пари, неудобството идва от това, че трябва да чакаш. И, че в крайна сметка не е станал. По хидравликата могат да ти направят всякакъв маркуч с каквито искаш накрайници. Хубаво е да се знае, затова го написах, щото подобна част няма проблем някой да я плати и на 200лв.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •