Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Кои говорители са по добри???

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mario_95 View Post
    Aми ако беше добавил в 1-вия си пост че освен във вратите искаш колони на задната кора и може би по-силен субуфер знам ли може би нямаше да те насочим към Босе системата, защото тя си е точно изчислена да си работи както е направена. Не знам защо си решил че ти трябват колони на кората? Най-добре е да си направиш предната линия, защото ти нея си слушаш. Защо не пробваш да я инсталираш както са го измислили янките и после ако не си доволен да правиш промени
    ОК за да няма неясноти, ще започна отначало:

    1 - Моята кола (AR166) е с базовото озвучаване, което звучи като ВЕФ. Т.е - във всяка врата по един ниско/средночестотен говорител + пищялка.

    2 - Всички тези говорители се клатят от ICS - а (4 канала по 8 вата)

    3 - Намерил съм си фабричния DSP усилвател (HAES - 6 Х 40 W и с изходен импеданс 2 ома на канал)

    4 - На първа стъпка трябва да обособя двете озвучителни тела - тези на задната кора, които понастоящем ги нямам.

    5 - На по-късен етап ще сменя и говорителите във вратите.

    Накратко - искам да постигна конфигурацията на фабричното топ-озвучаване, за което се твърди че представлява система BOSE.

    Усилвателят е ясен, както и говорителите за вратите.

    За задната кора има противоречива информация и единстветото ясно е това, че говорителите трябва да са 2 - омови.
    Last edited by ecotronic; 10-10-2013 at 12:39.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при 166 2-та говорителите на задната кора свирят само баси, което много добре обяснява защо са монтирани нагоре с магнитите.
    проблема не е в заводските говорители, а във вградения в ицс усилвател. тупвай 2-та говорителя на кората и слагай ампа и това е. другите не ги сменяй.
    точка

  3. #33
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Аз в момента карам с Bose на вратите и пищялки но със Алпайн,знам че не редно,какво може да се случи?Спрял съм се на два вида адаптори за Bose към афтърмаркет плеър:http://www.ebay.co.uk/itm/3708339760...84.m1438.l2649 и http://www.ebay.co.uk/itm/4003437239...84.m1438.l2648

    Някой може ли да помогне с избора?

    Поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Любо както и преди ти казах моите на кората са ALPINE и са обърнати на долу,слагани са след това защото имам в документите гаранция и касов бон.Ако искаш мога да ти ги снимам и да видиш.При мен явно във вратите са 40W защото музиката е много добра за разлика от дизеловата 166-ца където е точно като ВЕФ.

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако не те затруднявам, цъкни една снимка на етикета. Ще ми е от полза. А тези във вратите bose ли са?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ами незнам,нямат никъде надпис Bose,а имат емблемата на Фиат,Ланчия същата като тази на снимката която ти си дал с обърнатите надолу говорители на задната кора.
    П.С днес ще направя снимка и ще ти я пратя.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •