Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Обучение на ключ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Силистра
    Posts
    41

    Default Обучение на ключ

    Здравейте колеги, интересува ме следното - свършиха ми батериите и на двата ключа и ключаря каза, че щом не са сменени до 3 часа, а след по дълго време ключа трябва да се обучи. Въпроса ми е как се обучава? Колата си пали от ключовете и няма грижи, но бутоните за отключване, заключване и отваряне на багажника не реагират. Интересува ме как се обучава за да проработят, защото ако е лесно, както за стъклата примерно.. да не давам грешни пари по майстори. Колата е Alfa Romeo 147 с оригиналните си ключове(с 3 бутона). Благодаря от сега и приятна вечер!

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Защо винаги когато стане въпрос за майстор и парите са грешни? Ние лъжци ли сме, крадци ли сме, измамници ли сме какви сме?

    Ще трябва да ги дадеш грешните пари, защото обучението става по диагностичен път. Без диагностична апаратура и без пин кода от колата няма как да се обучат. Ако нямаш пин кода ще дадеш още малко грешни пари и за него.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    започва да се пристрастява chandler's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Велико Търново
    Age
    42
    Posts
    50

    Default

    Това, че трябва да се обучава ключът, след като е била махната батерията повече от еди колко си време, не зная колко е вярно. Аз съм махал батерията на ключа за седмица някъде и като сложих друга, нямаше проблем.
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115 hp

  4. #4

    Default

    Това ми звучи странно.Преди време единия ми ключ вися поне 1 ден разглобен докато се наканя да му залепя бутона за отварянето на багажника пък не спре да работи след тоя случаи.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Силистра
    Posts
    41

    Default

    Щото няма смисъл да давам едни 30 лева, както ме информира тукашен "майстор" , ако работата по обучението е 2 мин. и може да я свърши всеки втори. Да имам кодове и абсолютно всичко и т.н. Колата е купена лично от мен от представителство на Алфа Ромео в Италия, така че имам всички документи, кодове и прочие.. иначе нямаше да питам. И добре, че пак нямаше веднага заядливи постове ))

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми и аз да кажа, освен алфата имам и два фиата, единият е с фабрична аларма.Един ден му свършила батерията на дистанционното, ходих обикалях за батерийка, после я смених.Дистанционното бешестояло почти цилия ден без батерия.Сложих новата, цъкнах с копчето и нищо не се случи.Забелязах обаче че светодиодчето на дистанционното мига странно.По принцип си присветва когато натиснеш копчето/едно е и за отваряне и за затваряне/.Накрая спря да мига, светна непрекъснато за 3-4 секунди може би и угасна.От там насетне си работеше.Питах казаха ми че така се самообучавало, кореспондирайки с алармата.Втория път смених батерийката бързо понеже си бях купил предварително и това самообучение го нямаше.

    И да използвам темата на колегата да питам ако някой е в час да каже.На въпросния фиат/брава/ алармата има едно секретно ключе с което се изключва ако има проблем за да може да си караш колата.Понеже дистанционното е едно и вече се позахаби, а пък и ако го загуби жената не може да се напарви друго, пробвах на две три места във Варна обаче машинките им не могат да разчетат кода и не могат да ме направят второ.Та питането ми е, искам да монтирам друга аларма, става ли ако само се изключи заводската от въпросното ключе или трябва да се премахне изобщо.И ако трябва да се премахне може ли да се получи някакъв конфликт с компютъра на колата или с имобилайзера или няма такава опасност.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Защо винаги когато стане въпрос за майстор и парите са грешни? Ние лъжци ли сме, крадци ли сме, измамници ли сме какви сме?

    Ще трябва да ги дадеш грешните пари, защото обучението става по диагностичен път. Без диагностична апаратура и без пин кода от колата няма как да се обучат. Ако нямаш пин кода ще дадеш още малко грешни пари и за него.
    Човека има предвид, че ако обучението е елементарно - като примерно да натиснеш едно копче и да завъртиш ключа и това е, то парите са грешни, защото не ти трябва нищо друго, освен просто някой да каже как стават нещата.

    В случая, че се ползва техника за обучението на ключа към централното заключване, тогава се предполага, че човека, който ще го направи това е вложил някакви средства и е нормално тогава да вземе пари. Тогава парите не са грешни, а просто използваш услуга, предлагана от някой.

    Не, че и в първия случай не може да ползваш услугите пак на някой, но тогава парите ще са си грешни.
    Last edited by BO; 03-09-2013 at 15:29.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Силистра
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Човека има предвид, че ако обучението е елементарно - като примерно да натиснеш едно копче и да завъртиш ключа и това е, то парите са грешни, защото не ти трябва нищо друго, освен просто някой да каже как стават нещата.

    В случая, че се ползва техника за обучението на ключа към централното заключване, тогава се предполага, че човека, който ще го направи това е вложил някакви средства и е нормално тогава да вземе пари. Тогава парите не са грешни, а просто използваш услуга, предлагана от някой.

    Не, че и в първия случай не може да ползваш услугите пак на някой, но тогава парите ще са си грешни.
    Евала, че има и трезво мислещи като теб... На старата ми Е-класа беше точно номера с - контакт, копченца и воала.. За това се интересувах дали и при алфонсо не стоят така нещата. Ще отида из тея дни след работа като ми остане време и ще пиша за развитието. Поздрави!

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    За съжаление не може да се обучи без апаратура тъй като системата е така направена, че към колата може да се обучи всеки ключ независимо нов или стар или от друга кола работещ на същата честота.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    добре де на мен за да ми направят и обучат ключ ми искат между 120-150 лева тази цена реална ли е ?????? нямам кода на всички места ми казват че немогат да ми разчетът ключа и трябва да да им оставя колата за да свалят имото и тогава да четат кода от него само на едно място в баумакс ключаря ми каза че устроиството му разчита кода и може да стане и без да се сваля имобилаизера ама пак 150 кинта ми иска ............. има ли други варианти
    alfa 156 1.6 t.s 1998

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by radi-156 View Post
    добре де на мен за да ми направят и обучат ключ ми искат между 120-150 лева тази цена реална ли е ?????? нямам кода на всички места ми казват че немогат да ми разчетът ключа и трябва да да им оставя колата за да свалят имото и тогава да четат кода от него само на едно място в баумакс ключаря ми каза че устроиството му разчита кода и може да стане и без да се сваля имобилаизера ама пак 150 кинта ми иска ............. има ли други варианти
    Тук става въпрос за дистанционното, а не за самия код за палене. Там нещата са по-различни и цената си е между 110 и 150лв. според зависи за нов ключ.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by radi-156 View Post
    добре де на мен за да ми направят и обучат ключ ми искат между 120-150 лева тази цена реална ли е ?????? нямам кода на всички места ми казват че немогат да ми разчетът ключа и трябва да да им оставя колата за да свалят имото и тогава да четат кода от него само на едно място в баумакс ключаря ми каза че устроиството му разчита кода и може да стане и без да се сваля имобилаизера ама пак 150 кинта ми иска ............. има ли други варианти
    За алфата тук във Варна - 100 лв за нов ключ, ако е с аларма предполагам 130-150лв.Моя е без аларма.За фиата нов ключ 40 лв, ако можеха да ми разчетат алармата 35 лв за дистанционното.Така че предполагам това е цената.

    Някой ще ми отговори ли на въпроса в предния пост.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    За алфата тук във Варна - 100 лв за нов ключ, ако е с аларма предполагам 130-150лв.Моя е без аларма.За фиата нов ключ 40 лв, ако можеха да ми разчетат алармата 35 лв за дистанционното.Така че предполагам това е цената.

    Някой ще ми отговори ли на въпроса в предния пост.
    Маха се фабричната и се слага друга.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14

    Default hi

    Alfa 147 се превърна за мен в огромен проблем , сега и обучение на ключ , отказвам се от всичките и простотии и е бракувам - голяма грешка мн се изморих

    ---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

    Сложих на нова батерийка на ключ неизползван 5-6 г и няма никакъв проблем какви обучения пишете ?

  15. #15
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    И аз имам проблем след смяна на батерията на ключа спря да се отключва от бутончето. Отключва от ключалката вече втори месец .Като натисна бутончето лампичкатамига както преди при отключване,но не се отключва.
    алфа ромео 156 тс

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •