Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Знак: забранено минаването

  1. #1
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default Знак: забранено минаването

    Онзи ден във Велико Търново ми се случи следното:
    -> http://www.youtube.com/watch?v=eihXWAwEmMU

    Не мога се оплача, тъй като полицая беше доста учтив и се разминах само с "Обръщай, да не се глобяваме"

    Но искам да обсъдим абсурдния начин на поставяне на знаци!!! Аз първоначално мислех да ходя на дясно, както се вижда в клипа, след като пуснах автобуса, насочих се на дясно, обаче се върнах защото видях знак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЯВО !!!
    И си викам , хубаво, през центъра ще си мина (преди беше позволено). А и карайки зад автобуса, аз от моята лява страна, ама ХИЧ не виждам знака отсреща.
    Аз преди да гледам в далечни десен ъгъл, гледам за хора, движението от дясно и движението насочващо се на ляво!
    Реално мястото където можех вече да видя знака беше чак СЛЕД като минах кръстовището.
    А точно там има пешеходна пътека, пак гледам за хора а не за забутан знак в дясно!

    в разговора ми с полицая му обясних, че не съм видял такъв знак докато карах за автобуса. И човека явно е разбран и просто ми каза да обърна. Да не кажа, че и бях без включени фарове! (Евала на човека!) Тъй като разбрах, че предни дни са глобявали на поразия точно на този участък. (фишчета по 20 лв.)

    Колата зад мен (която в края на клипа я виждате), също 100% като мен, нямаше как да види този знак заради глупавия паяк!

    Според мен, трябва още преди кръстовищетп да се напише ясно със знак, че за напред е забранено движението!

    Умната! И вече знаете за този знак!
    Last edited by Tonimir; 03-09-2013 at 15:51.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Нещо разсеян си бил докато караш
    Това задължително на ляво нали е само за да не скочиш в трапа.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, там е забранено влизането с изключение на градския транспорт. до няколко дена ще почнат с цялостното асфалтиране и ще я отворят. остава затворена мармарлийска която от това кръстовище слиза към битака.
    знакът задължително ляво е точно заради мармарлийска. трябва да хванеш пътя към полицията /второ дясно/
    точка

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За пореден път простотията с контрола и регулирането по пътищата. Слагат един полицай с една патрулка да стои и цял ден да пише фишове или да кара стотици коли да обръщат вместо да сложат един знак преди кръстовището.
    После се твърди, че ресурсите на КАТ не били достатъчни.
    А как да са достатъчни, като се прахосват по такива начини?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    специално там кръстовището е много шибано и няма как да се сложи знак на друго място, а патрулките по принцип си клечат там.
    в началото на клипа има и един много скрит знак път без предимство. кой го вижда (набор е на улицата )
    точка

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post

    Умната! И вече знаете за този знак!
    Знака си се вижда перфектно просто според мен си блеял зад рейса понеже той продължи напред.
    Lexus IS200

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    специално там кръстовището е много шибано и няма как да се сложи знак на друго място, а патрулките по принцип си клечат там.
    в началото на клипа има и един много скрит знак път без предимство. кой го вижда (набор е на улицата )
    След като забраната е временна (доколкото разбрах) се слага временен знак на стойка. Той дори е с по-висок приоритет от постоянните знаци. Начини има много, стига да има желание за това.
    А като се набуташ там до знака за забрана и да искаш да го спазиш, къде да обърнеш?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    да, там е забранено влизането с изключение на градския транспорт. до няколко дена ще почнат с цялостното асфалтиране и ще я отворят. остава затворена мармарлийска която от това кръстовище слиза към битака.
    знакът задължително ляво е точно заради мармарлийска. трябва да хванеш пътя към полицията /второ дясно/
    Е именно! Кажи ми колко ясни бяха знаците, че да разбереш тази информация?
    Знака е на около 15-20 метра , точно там е последното място където ще гледаш, преди да навлезеш в такова голямо кръстовище.
    И дори да бях видял знака след като вече бях пред пешеходната пътека отсреща, какво трябва да направя? да спра и да давам на заден в кръстовището? че да обърна в обратна посока? Един ясен знак преди кръстовището (ама ярък знак с текст!) щеше да реши този проблем.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За пореден път простотията с контрола и регулирането по пътищата. Слагат един полицай с една патрулка да стои и цял ден да пише фишове или да кара стотици коли да обръщат вместо да сложат един знак преди кръстовището.
    После се твърди, че ресурсите на КАТ не били достатъчни.
    А как да са достатъчни, като се прахосват по такива начини?
    Абсолютно съм съгласен! За мен, това е поредната глупост за контрол и организация на движението!

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    на автобусната спирка има табели. първата отбивка в дясно е двупосочна улица "мармарлийска" /затворена/, веднага до нея пак в дясно има двупосочна улица /по нея е отбито движението на автомобили/ и веднага след това пешеходната пътека със знака. просто знака няма как да се измести по-напред. освен това по платното се работи. тия прорези по асфалта са за така наречения "воден проект". в целия град е така, но се работи и после улиците са асфалтират цялостно така че е за хубаво.
    точка

  10. #10
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Знака си се вижда перфектно просто според мен си блеял зад рейса понеже той продължи напред.
    Не отричам, че се тутках зад автобуса на сляпо. Последния път преди този клип, като съм карал, тази улица си беше позволено движението в тази посока.
    Темата просто е за глупавия (според мен) начин на поставяне на знаците.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    След като забраната е временна (доколкото разбрах) се слага временен знак на стойка. Той дори е с по-висок приоритет от постоянните знаци. Начини има много, стига да има желание за това.
    А като се набуташ там до знака за забрана и да искаш да го спазиш, къде да обърнеш?
    Знак на стойка пред решетката би свършил перфектна работа! Ще направи повече впечетление на хората и хората ще го зяпнат задължително!

    Аз чак сега забелязах на клипа, че в дясно преди кръстовището са променили стрелката за "ЦЕНТЪР", вместо напред, сложили стрелка на дясно.
    Но за човек, който от малък се тутка из търново, едва ли ще го гледа този знак, тъй като той си знае къде е центъра!

    Иначе, че се работи активно по града, това не е лошо въобще и си е за хубаво! Темата не е против якото разкопаване на В.Търново, а е за мързела да се измисли по добро поставяне на знаците, че хората да не се чудят или глобяват.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    бе те само временните да са кофти, ама не. всички са така. иначе точно в момента кърпят дупките и скоро ще пуснат движението. после пак ще я спрат за цялостно преасфалтиране.
    веднъж се бях пуснал от полицията нагоре към искра. ако знаеш ченгетата какви погледи ми хвърляха
    точка

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Веднъж във Виена, като пешеходец в един голям студ в центъра на града на едно кръстовище стоях и наблюдавах един полицай, който стоеше там, но винаги, когато се натрупваха повече коли, заставаше насредата и въпреки перфектно работещите светофари, започваше да регулира движението за да сдпести по 1 - 2 секунди чакане на пешеходци и шофьори. Сигурен съм, че и на този човек му се стоеше някъде на топло в патрулката, но с действията си за няколко часа пестеше хиляди часове чакане на хората.

    Идеше ми да ида при него и да му стисна ръката.

    Къде го у нас това нещо? Какво трябва за това? Пари ли? Техника ли?

    Ето затова у нас гледам на пътните полицаи като на народни хрантутеници и нищо повече.

    И не само аз.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default

    На полицай без палка неспирам.Този има ли палка?
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  14. #14
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by 75TwinSpark View Post
    На полицай без палка неспирам.
    Защо ?

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Онзи ден във Велико Търново ми се случи следното:
    -> http://www.youtube.com/watch?v=eihXWAwEmMU

    Не мога се оплача, тъй като полицая беше доста учтив и се разминах само с "Обръщай, да не се глобяваме"

    Но искам да обсъдим абсурдния начин на поставяне на знаци!!! Аз първоначално мислех да ходя на дясно, както се вижда в клипа, след като пуснах автобуса, насочих се на дясно, обаче се върнах защото видях знак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЯВО !!!
    И си викам , хубаво, през центъра ще си мина (преди беше позволено). А и карайки зад автобуса, аз от моята лява страна, ама ХИЧ не виждам знака отсреща.
    Аз преди да гледам в далечни десен ъгъл, гледам за хора, движението от дясно и движението насочващо се на ляво!
    Реално мястото където можех вече да видя знака беше чак СЛЕД като минах кръстовището.
    А точно там има пешеходна пътека, пак гледам за хора а не за забутан знак в дясно!
    Като допълнителен ефект, спомагащ нарушението ти е, че си следвал автобуса, за който не важи забраната.

    в разговора ми с полицая му обясних, че не съм видял такъв знак докато карах за автобуса. И човека явно е разбран и просто ми каза да обърна. Да не кажа, че и бях без включени фарове! (Евала на човека!) Тъй като разбрах, че предни дни са глобявали на поразия точно на този участък. (фишчета по 20 лв.)

    Колата зад мен (която в края на клипа я виждате), също 100% като мен, нямаше как да види този знак заради глупавия паяк!

    Според мен, трябва още преди кръстовищетп да се напише ясно със знак, че за напред е забранено движението!

    Умната! И вече знаете за този знак!
    Колега, направо не си видял забранителния червен знак, както не си обърнал внимание на сините знаци със стрелките, които имат указателен характер за преодоляване на временните хоризонтални препятствия по настилката, но най-вече си свикнал, че тази улица е двупосочна и това е притъпило вниманието ти.
    Като допълнителен ефект, спомагащ нарушението ти е, че си следвал автобуса, за който не важи забраната.
    Last edited by old alfist; 04-09-2013 at 01:54.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •