Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Знак: забранено минаването

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by 75TwinSpark View Post
    На полицай без палка неспирам.Този има ли палка?
    Законът обаче те задължава да спреш на униформен полицай без значение с палка ли е или без. Щом е униформен и с уй може да те спре ако иска и ако му е достатъчно дълъг.
    Lexus IS200

  2. #17
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Онзи ден във Велико Търново ми се случи следното:
    -> http://www.youtube.com/watch?v=eihXWAwEmMU

    Не мога се оплача, тъй като полицая беше доста учтив и се разминах само с "Обръщай, да не се глобяваме"

    Но искам да обсъдим абсурдния начин на поставяне на знаци!!! Аз първоначално мислех да ходя на дясно, както се вижда в клипа, след като пуснах автобуса, насочих се на дясно, обаче се върнах защото видях знак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЯВО !!!
    И си викам , хубаво, през центъра ще си мина (преди беше позволено). А и карайки зад автобуса, аз от моята лява страна, ама ХИЧ не виждам знака отсреща.
    Аз преди да гледам в далечни десен ъгъл, гледам за хора, движението от дясно и движението насочващо се на ляво!
    Реално мястото където можех вече да видя знака беше чак СЛЕД като минах кръстовището.
    А точно там има пешеходна пътека, пак гледам за хора а не за забутан знак в дясно!

    в разговора ми с полицая му обясних, че не съм видял такъв знак докато карах за автобуса. И човека явно е разбран и просто ми каза да обърна. Да не кажа, че и бях без включени фарове! (Евала на човека!) Тъй като разбрах, че предни дни са глобявали на поразия точно на този участък. (фишчета по 20 лв.)

    Колата зад мен (която в края на клипа я виждате), също 100% като мен, нямаше как да види този знак заради глупавия паяк!

    Според мен, трябва още преди кръстовищетп да се напише ясно със знак, че за напред е забранено движението!

    Умната! И вече знаете за този знак!
    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Аз първоначално мислех да ходя на дясно, както се вижда в клипа, след като пуснах автобуса, насочих се на дясно, обаче се върнах защото видях знак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЯВО !!!
    НЕ Е задължително наляво , а и таксито пред теб си зави надясно... и колко близо караше зад автобуса, че не видя ясно различимия знак, който си се поставя отдясно по принцип ? Бих попитал същото и каращия зад паяка, ама няма как... А и можеше да си направиш обратния вътре в кръстовището принципно...

  3. #18
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    НЕ Е задължително наляво , а и таксито пред теб си зави надясно... и колко близо караше зад автобуса, че не видя ясно различимия знак, който си се поставя отдясно по принцип ? Бих попитал същото и каращия зад паяка, ама няма как... А и можеше да си направиш обратния вътре в кръстовището принципно...
    еми доста близо си карах, а и да ти кажа честно а и не забравяй, че камерата е поставена в горния десен ъгъл на джама, от моя ъгъл не се вижда толкова. Но и като си бях зад автобуса (като стена е за мен в случая), не съм и мислил за знаци, тъй като това място съм го минавал 1000 пъти

    Иначе като стана дума за знаци, ето ви следната ситуация.

    на този клип: http://www.youtube.com/watch?v=OJTBHiXKD7Q

    Гледайте от минута 5:10 до 5:35.

    Как е възможно да има работа по магистрала без НИТО ЕДИН знак , който ясно да каже на шофьорите, че има работници по магистралата? Аз недай се боже този работник се спъне и падне и аз го сгазя , кой ще е отговорен?

    същото нещо се повтаря на минутата 9:20.

    В канада, има табели от поне 2 км. които ясно казват, че има ремонт на магистралата и скоростта се ограничава до 80, като задължително се запушва лентата в страната в която се работи. и по цялата дължина има големи конуси (дълги метър), докато излезеш от зоната на ремонта или каквато и дейност да се прави.

    Но в случая, не конуси, а един знак няма!
    Last edited by Tonimir; 04-09-2013 at 22:54.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Веднъж във Виена, като пешеходец в един голям студ в центъра на града на едно кръстовище стоях и наблюдавах един полицай, който стоеше там, но винаги, когато се натрупваха повече коли, заставаше насредата и въпреки перфектно работещите светофари, започваше да регулира движението за да сдпести по 1 - 2 секунди чакане на пешеходци и шофьори. Сигурен съм, че и на този човек му се стоеше някъде на топло в патрулката, но с действията си за няколко часа пестеше хиляди часове чакане на хората.

    Идеше ми да ида при него и да му стисна ръката.

    Къде го у нас това нещо? Какво трябва за това? Пари ли? Техника ли?

    Ето затова у нас гледам на пътните полицаи като на народни хрантутеници и нищо повече.

    И не само аз.

    Това е така, но много пъти сме говорили за причините.
    Първо, че се държи полицаите да са от главно див, селски произход и да имат IQ до към 80. Не повече. На такъв не му пука за твоето време, а си гледа само чорбата. Тоя дето е пропуснал колегата е пропуск на системата.
    За такива е измислен термина "неоторизирана активност".
    Смисъла му е, че може да има всякакви правилници, устави, кодекс на честта , закони и прочие,но ха си решил на своя глава да си гледаш работата, без да питаш достатъчно хора : може ли? и си наказан жестоко.
    По принцип за подобно нещо уволняват у нас.
    Ето защо никой полицай няма да излезе на кръстовището, без да са му казали.
    Може всичко да се обърка и задръсти, но той само ще гледа тъпо!
    А темата с идиотските знаци е необятна.
    Куриозен е стопа точно под полицията в Сандански.
    Намира сена 8-10 метра преди кръстовището и на три метра навътре, пльоснат на един дирек за улично осветление, на височина около метър и половина. Освен това там има дебели дървета, които още повече го скриват. На всичко отгоре и паркират в тая зона коли и ха сетете се, как да го видиш от паркиралите бусове и джипове.
    Аз го видях, чак като направих катастрофа там и помлях един москвич. Показателното е, че дори акт не ми направиха, въпреки, че аз не видях стопа.
    Отврат!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •