Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 81

Thread: Пътуване към Хасково за ИТАЛФЕСТ 2013

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by gelepz View Post
    Ще чакаме културно пък некултурното вечерта
    Ммм дааа помня феста в Хасково през 2010,хич не мируваше в дискотеката.... беше си супер тогава.

    п.п. В този ред на мисли искам да кажа,че то кои както си го направи,ама като гледам какви хора има и фест на "Монца" да им направят пак са недоволни.
    Alfa Romeo 145 QV
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo
    Fiat Tipo 1.6 M.i-LPG
    Fiat Multipla....LPG Мечка

  2. #32
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by ogi28b View Post
    ...
    И отсега да ви питам - ако тръгнем от София заедно, ще се движим ли заедно в колона с един водач и един последен автомобил, като всеки си знае мястото и не изпреварва (като в загряваща обиколка на Ф1), или ще използвате магистралата за проверка на колите и ще се състезавате един с друг и всеки ще си кара както знае, а другите да се оправят?
    Аз съм ЗА да пътуваме в колона. Простотията по магистралата ще можем да си я сътворим и на връщане.
    Обаче за да стане колона без изпреварвания първо не трябва да има провокатори! Второ трябва да се кара с равномерно темпо. И трето трябва поддържаната скорост да се подбира според всички.
    Честно си признавам, ако караме много бавно може и да не издържа, но имам много голямо желание да опитам.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #33
    Запален алфист gelepz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by 146_TTI View Post
    Ммм дааа помня феста в Хасково през 2010,хич не мируваше в дискотеката.... беше си супер тогава.

    п.п. В този ред на мисли искам да кажа,че то кои както си го направи,ама като гледам какви хора има и фест на "Монца" да им направят пак са недоволни.
    Важното е как ще си го направиш, а ние можем ........
    Lancia Dedra 2.0i Auto '96
    Great Wall Hover 2.8 Tci '08
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  4. #34

    Default

    VENCI, мислим еднакво, в случая. По този повод - една бира от мен. Даже вече съм ти я донесъл, освен ако другите батки не са я пресушили преждевременно! Моите планове са за движение на групата с около 120-125 км по GPS. Това би трябвало да е около 130 по километраж за повечето автомобили. Мисля, че е една добра скорост за изпълнение и на графика с тръгването в 05:45 (през Ст. З.), и на този с тръгване в 06:00 (без минаване през Ст. З.). Пак да кажа - имаме колеги с малки коли и маломощни бензинови двигатели (отношение между мощност и тегло - доста под 100 к.с. на тон). Ние можем да се съобразяваме с тях лесно, като намалим, но те с нас не могат, ако решим да пердашим със 140-150.

    Ама да не се окаже, че отиваме при Стара Загора (предполагам, че срещата ще е в култовото село Бъдеще или в отсечката между пътния възел и Бъдеще), и там да ни чакат само 7 коли, от тях - 2 патрулки...

    Ред.: Хора, айде включете се в темата, казвайте варианти, мнения... Темата е "видяна" почти 1200 пъти, а само 4-5 човека се включиха активно.
    Last edited by ogi28b; 15-09-2013 at 23:02. Reason: Допълнение

  5. #35
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ако скоростта не пада под 120 мисля, че ще успея да издържа. Все пак зависи колко и какви коли ще има в колоната. Ако няма Чинко-вци и Пунто-вци хората ще кажат и според мен ще може и по-бързо да се кара.
    Наистина е по-важно да се кара с постоянна скорост. Няма полза да караме със 150 и изведнъж да паднем до 80 и пак така...
    За карането в колона ще си говорим и като се съберем живот и здраве на паркинга.
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #36

    Default

    Представям ви и втория план-график за пътуване от София, който включва по-ранно тръгване с 15-минути, една идея по-висока скорост (около 130 по GPS) и минаване през пътния възел при Стара Загора - 209-ти км.

    ВАРИАНТ 2:

    05:30 - сборен пункт: паркинга на Метро 1
    05:45 - тръгване
    06:10 - тунел Траянови врата
    06:25 - 06:30 - Шел-Пазарджик (89-ти км)
    06:45 - 06:50 - среща с пловдивската група някъде там между втората и третата отбивка за Пловдив, има някакъв Ром-петрол в северното платно и нещо като паркинг за ТИРове в южното: ТУК, или където каже пловдивската група, че е подходящо за 3'500 коли
    06:50-07:00 - почивка за по една цигара
    07:00 - тръгване от Пловдив
    07:20 - пътен възел Чирпан
    07:35 - слизане от магистралата на 209-ти км (пътен възел Стара Загора)
    07:40 - среща с останалите групи от Северна и Източна България около с. Бъдеще
    07:40 - 07:50 - почивка за по една цигара
    07:50 - тръгване от Бъдеще
    08:15 - Димитровград
    08:30 - Пристигане на картинг-писта Хасково

    МАРШРУТЪТ НА КАРТА

    Добавих го и във водещото мнение, избирайте един и това е!
    Last edited by ogi28b; 16-09-2013 at 01:08.

  7. #37
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Ще има ли От Бургас, Ямбол колеги с които да пътуваме заедно. Да се срещнем на кръговото за прикачване на магистралата. От Сливен като гледам засега ще съм май само аз
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  8. #38
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Определено и аз съм за колона мирна и спокойна. Мисля, че скорост 120/130 е идеална скорост. Нали идеята е си покараме спокойно а не да се състезаваме. Дали ще минем през СЗ или не нямам претенции. Нека минем само ако наистина колегите се включат в темата и се определи приблизително колко коли се очаква да срещнем. За мен и един колега е достатъчен ... нека не ме разбират погрешно че за 1/3/ или 5 човека не си заслужава.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  9. #39
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Според мен също е безмислено идващите от София да ходят до Стара загора.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #40
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    И аз съм ЗА ако се съберем да се кара с една умерена скорост от 120-130км/ч. даже и по-бавно да е не ми е проблем.Аз съм си спокоен човек,така че мога и без издевателства.Няма да ми пречи да поддържам скоростта на малолитражките.И съм съгласен да се съберем всички да направим една колона.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  11. #41
    започва да се пристрастява juventinets's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ловеч
    Posts
    91

    Default

    Колеги,средна скорост от 120-130 км/h по магистралата на колона автомобили е немислимо,защото там има и други МПС-та,като например всякакъв вид товарни автомобили и камиони,а и други леки автомобили и това което предлагате е предпоставка за катастрофи.Все пак имате глави на раменете,за да мислите....Имайте предвид и друго:в съботния ден шофьори от всякакъв калибър излизат по пътищата и трябва доста да се внимава,така че умната.....

  12. #42

    Default

    Спор няма! Безопасността и вниманието на всички са най-важни! Сега получих инфо от Юлиян, че пловдивската група изобщо не обмисля разходка до Стара Загора. Нещо, което и haljscho каза още в началото на темата.

    Аз също имам доста съображения за това да НЕ се ходи до Стара Загора. Основните са:

    - по-къс път
    - по-малко разходи за гориво
    - ще караме малко по-бавничко
    - ще имаме малко повече време за почивка, като спрем
    - при нещо непредвидено - винаги може да се компенсира времето, като увеличим малко скоростта
    - не дай Боже да капне някакъв дъжд и пътят на места да е мокър - това обезсмисля ходдене до Ст. З., защото ще изгубим допълнително време
    - няма да има струпване на огромна колона от автомобили на входа, с което ще улесним влизането като цяло, а също и работата на стюардите. По-добре е още от 08:15 - 08:30 да има влизащи коли и групи, отколкото до 09:00 да няма живо пиле и в 09:00 да се изсипе колона от 150 коли, която да се точи 2 часа на входа.

    Затова пак се повтарям и пак казвам, че не искам да давам наклон на никой и ще се съобразя с мнозинството: по-разумно е софийската група да излезе от магистралата на третата отбивка за Пловдив и от там - за Хасково. Просто няма на кой да я показваме тая безкрайна колона от италианки, ако се съберем на Ст. З. От там до Хасково са 4-5 села и Димитровград. В 08:00 сутринта - хората не спят, а са по улиците да гледат италианки

  13. #43
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Преди всичко най-важна е безопасноста особено когато слезем от магистралата (и на нея разбира се) ... а от къде ще минем ще решим всички патуващи ... аз съм и за двата маршрута и двата ги познавам до болка.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  14. #44

    Default

    Призовавам за активност в темата! Гледам - в темите за различните градове, а и тук - всеки пита за своя град и чака някой друг да каже кога и откъде ще се тръгва и дали ще се пътува групово.

    Установил съм, че по някаква причина това, в нашите форуми, не работи! Един трябва да поеме инициатива и да каже:

    * От Плевен се тръгва в толкова часа от това място
    * От Бургас се тръгва в толкова часа от това място
    * От Пловдив - в толкова
    * От София - в толкова
    * От Търново - в толкова... и това са крайни варианти и не се променят повече. Който иска - се присъединява. Който не иска - предлага аргументирана промяна или пътува както знае.

    Моля, пишете тук, за да може инфото да се качи във водещия пост и да е на едно централно място във форума, а не някой от Сливен, примерно, да се чуди къде да търси инфо и да пита има ли нещо организирано или няма и да не знае дали да чака група по магистралата от Бургас, примерно, или да не чака...

    Пистата отваря в 08:00 часа. Моля, правете планове така, че не всички да се явят в 09:45, защото на входа ще стане голяма лудница и много хора ще се ядосат от чакането и бавното влизане. Аз затова съм писал план за софийската към 08:30 да сме на входа, за да има време да влезем, а и да помогнем, ако има нужда, а то ще има със сигурност

    Иво, повлечи крак, направи един хубав план за пътуване от Габрово и после примерно ако четат хора от Плевен, Търново, Русе - ще си правят сметка кога да са в Габрово, за да тръгнете заедно. Ще драснеш и кога ще сте в Ст. З. и ще се синхронизирате с бургазлии, варненци и други източни народи. И ако се съберете една хубава група в Стара Загора - софийската може да мине да ви "събере". Така стават хубавите неща.

  15. #45
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Вчера говорих с wrc и търновската група мислят да минават през Хаинбоаз,та аз ще отскоча до Търново и там най-вероятно ще се присъедини и русенската група.Търновци ще се събират сега в четвъртък и ще решат кога ще се тръгва,тогава ще пиша и аз кога ще тръгвам от Габрово и кога ще се тръгва от Търново.Вече като се знае колегите от плевенско,ловешко и околията могат да се присъединят към нас.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •