Results 1 to 5 of 5

Thread: помогнете за смъкване на корпус на маслена помпа ?

  1. #1
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Misho_ss's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Silistra
    Posts
    61

    Default помогнете за смъкване на корпус на маслена помпа ?

    вече разбрах май теча от къде идва , но ми трябва за да го смъкна този корпус на маслената помпа да смъкна от 2рата снимка 2те ролки , а до колкото ми е известно на тази от дясно болта е с обратна резба или не ? някой по наясно ако може да ме светне , че искам сам да си правя ремонта , иначе как ще си познавам колата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 06092013(001).jpg   06092013(005).jpg  
    Last edited by Misho_ss; 06-09-2013 at 21:02.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '98

  2. #2
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Дясната ролка е ексцентриковия обтегач на пистовия ремък и е с нормална резба/дясна/ ключ 15,но може да ти се наложи да свалиш тампона на двигателя, лявата е демферната шайба и се сваля от 6-те болта Т50.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    След като свалиш демпферната шайба, трябва да развиеш централния болт за да свалиш и ангренажното колело от КВ. Доколкото знам този болт е с обратна резба.

    Локализира ли откъде точно тече маслото? Не може ли да се отстрани теча без свалянето на помпата?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Мисля,че е уплътнение в самата помпа,на един познат с либра 1.9 по същия начин...сменихме О-пръстена на топлообменника,но се оказа,че вътре при помпата теча.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  5. #5
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Misho_ss's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Silistra
    Posts
    61

    Default

    точно от гарнитурата на помпата ще да е , понеже снощи 1 от болтовете й беше охлабен и като го затегнах пусна малко масло , следователно ще да е от там теча , обаче ми се струва ,че нема стане номера без да я свалям или поне мога да опитам да го отпусна този болт и да намажа там с маслоустойчив силикон ,но не съм сигурен дали по този начин нема тръгне теч от по нагоре от тази гарнитура ?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '98

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •