Results 1 to 12 of 12

Thread: Fiat Ulysse мнения

  1. #1
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default Fiat Ulysse мнения

    здравейте,вчера видях един ван който страшно ми хареса искам мения за него след 2002 г плюсове,минуси и тн,двигателя на дизеловите май са френски .бензин или дизел е по добре,как е като окачване,кой двигател е по добър и тн.абе всякаква информация би ми била полезна
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  2. #2
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Е то си е Пежо 807.
    И дизелите и бензините са френски.
    2,0 HDI според мен е най-успешен и безпроблемен.
    По-добре прочети в техния форум за проблемите.

    Лично мое мнение от практиката - изключително проблемна електроника, не толкова на мотора, колкото на оборудването на интериора. То всяка кола с толкова екстри и на тия години си ги има тези проблеми де, ама тук си е "стандарт".
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #3
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    няма ли някой такъв ван да сподели мнение от първа ръка
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  4. #4
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Ето мнение от първа ръка!
    6 год. бях собственик на такъв ван: Фиат Улис 2.0 JTD(HDI), 2004 год.
    Ами какво да кажа? Супер удобен въз-голям семеен (става и за работа) автомобил.
    Може да се ползва през лятото и за офроуд заради по-високия просвет.
    Това е т. нар. ЕВРОВАН (Пежо, Ситроен, Фиат и Ланчия)! Която от 4-те марки да вземеш, получаваш... Пежо!
    Евтина поддръжка. Заради кооператива цените на частите са в добрия ценови диапазон. По-точно нямат нищо общо с тези на Алфа-та (в положителен за еврована аспект).
    Дизелите: добър разход - 9-10/100 градско, около 7.5/100 селско (ха-ха) при 110-120 км/ч. Става въпрос за 2.6 тона кола при пълен товар!
    Препоръчвам 2.0 дизел заради липсата на един евентуално мно-о-ого голям проблем: ФАП филтър! При 2.2 мотора те това нещо може да ти съкрати живота доста!
    ЕГР-а се затапва! Доказано от мен! Според някои майстори не можело. Щяло да доведе до проблеми в ЕКУ-то!
    "Нафтовата печка" на Пежо като механика, както каза доказан майстор "е милионник". `бах неговата м..а, зимата на -10 градуса с "издухани" две подгревни свещи палеше все едно е 30 градуса!
    От там нататък... за дизела, ако може не вземай! Големи електронни проблеми за цялото еврованско семейство! Перманентно бяхме "в авариен режим"! Непрекъснато "нещо му скимне", електрониката "реже" турбото, ай-би-ес-а и е-ес-пе-то, и... в бокса. В някои случаи висенето в бокса е няколко седмично `щото например дава проблем в помпата, ама майстора е готин и знае, че не е необходимо да дадеш 3000 лв. за помпа и чинно, и упорито търси с дни в кое кабелче, датчик, или нещо подобно е проблема! Между другото майстора, при който я карах (жив и здрав да е златен акъл и ръце има) за тези 6 год. и многобройни посещения така, и беше "пренаредил релетата", че този пич, на който я продадох, като я закара "на негов си елкон" този новия изпадна в размисъл тази кола как въобще работи! А тя след дългогодишна война с електронните компоненти си работеше супер!
    Та колата си е готина и най-важното супер комфортна и удобна за шофиране! Както се казва - не умаря! Широки предни кресла. Хладилник. Уредбата поне за мен си беше доста яка (заводски Clarion).
    Моя съвет (не искам да обидя никой само го побликувам): вземай бензинка! Наполовина по-опростен и невзискателен мотор. "Газифицираш" го (с уговорката в доказан сервиз при доказан майстор). Колата има достатъчно обем и за 100 литрова бутилка! Ако не се лъжа при премахнати седалки обема и беше към 3 куб/м! `баси животното! В Италия и Холандия се намират и директно газифицирани екземпляри. От познат със Гранд Еспейс (аналогично купе) на газ знам, че му гори 16-17 градско.
    Ако има нещо друго - питай! Ако мога ще помагам!

    ---------- Post added at 15:26 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

    А щях да забравя! Много яка ходова част! За 100 хил. км смених само преден ляв носач и то почти веднага, след като я докарах от Австрия!!! Никакви други проблеми по окачване (две биалетки по 20 лв. въобще не ги и броя)!
    Поради голямото си тегло иска хубави (маркови) гуми. Напр. "Спортива" или "Барум" на предните им "изяжда" грайфера за 20 хил. км. Продадох я с "Континентал". Бяха на 40 хил.+ км и имаха "още хляб"!

    ---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...rt=ALSO_EXPORT

    ---------- Post added at 15:50 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...rt=ALSO_EXPORT

    ---------- Post added at 15:52 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...rt=ALSO_EXPORT

    ---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:52 ----------

    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...rt=ALSO_EXPORT

    ---------- Post added at 15:57 ---------- Previous post was at 15:55 ----------

    Ето ги и 4-те "хубавици" на газ!
    Last edited by goge_to; 11-09-2013 at 16:55.

  5. #5
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    мерси ,много за изчерпателна информация,явно ще продължавам с газификацията
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  6. #6

    Default

    Ще следя темата с интерес относно конкретния модел тъй, като и при мен следващата ми кола задължително трябва да е удобна минимум за 3-членно семейство
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  7. #7
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default

    Аз скоро си взех Ланчиа Федра.
    Моята е 2.2 ХДИ, 2003 г.
    Всички възможни екстри, барабар с печката.
    Обслужих я и смених един долен носач.
    Колата е адски удобна и практична.
    Този двигател се мъчи малко на това купе, представям си двойката.
    Моят ЕГР беше затапен.
    ФАП филтъра се оправя без проблем, просто трябва да се заличи и софтуерно.
    Поскръцват леееко задните врати при гооолеми дупки и бавно каране.
    Абе ван си е.
    Разход 10-11 градско, 8 извънградско.
    Все едно си карам алфата /бензин 1.8/
    Нямам още опит с него, до тук 2 000 км.
    Адски е удобен, телефони, навигации, борд комп, ел. задни врати, ксенони, авто фарове, чистачки и седалки.
    Мен много ме радва, и малката много се кефи, защото вижда всичко, а не е в яйце.
    Фиатчето е готино също, но на мен федрата най -ми допада, а и ганьо не я купува щот си мисли, че е ланча. Държи най-ниска цена.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  8. #8
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Пожелавам успех с федрата, защото на тези коли като чуя "без проблем" и "софтуер" предварително настръхвам!!!
    Федрата винаги е с най-високо ниво на оборудване!
    Печката я имат всички. Автономна е. Ако забелязваш колата ти в момента (не би трябвало) не подгрява. Подгревните свещи заработват когато температ. датчик подаде сигнал към ЕКУ-то, че външната температура е под 8-9 градуса. Ако този сигнал съвпадне и с такъв, че температ. на антифриза е под 70 градуса се вкл. подгряването и тръгва и печката. Лошото е че през зимата в града почти постоянно тръгва (разбира се помага на двигателя да загрее на д 70 градуса и сприра), защото палиш-гасиш, пак палиш и така. Вдига разхода с 1-1.5 литра, но и при суперстуд навън парното ти тръгва на 3-та минута!
    Не ми е ясно, как 2.2 мотора се мъчи?! Моят Улис с 2.0 мотор на старта и на 2-ра до към 60 км/ч дърпаше повече от на жена ми 156-цата (2.0 бензин). Е от там нататък алфата просто го убиваше, но от 3-та нататък! И като имаш напредвид, че сравнявам "автобус" с лека кола. Трябва да ти се струва тромава от 140 км/ч (то на това купе повече не му и трябва) нагоре. Дотогава не би трябвало да го има това усещане!
    Махай катализатора в първото гърне! Аз до преди да спра със семейните дизели това ми беше първия "ремонт" след покупка. Фиата (а и всичките) имат катализатор и в изпускателния колектор, но той не би трябвало да прави проблем поради супервисоките температуре и налягане от цилиндрите! Стандартният катализатор в ауспусите обаче го махай!
    Задните врати са доста тежки. На моят едната от лашкане беше леко провиснала и нямаше оправия. Регулират надолу-нагоре от долния носач на вратата. Също така относно проскърцването: имат едни шипове, които влизат при затваряне в гредата разделяща ги от предните врати. Дупките в гредата имат едно специфично по скоро пластмасово уплътнение. Ако то липсва може и от там да идва скърцането. Смажи с лека смазка (може и техн. вазелин) ролката на водача в пода.
    Last edited by goge_to; 12-09-2013 at 17:51.

  9. #9
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by goge_to View Post
    Пожелавам успех с федрата, защото на тези коли като чуя "без проблем" и "софтуер" предварително настръхвам!!!
    Федрата винаги е с най-високо ниво на оборудване!
    Печката я имат всички. Автономна е. Ако забелязваш колата ти в момента (не би трябвало) не подгрява. Подгревните свещи заработват когато температ. датчик подаде сигнал към ЕКУ-то, че външната температура е под 8-9 градуса. Ако този сигнал съвпадне и с такъв, че температ. на антифриза е под 70 градуса се вкл. подгряването и тръгва и печката. Лошото е че през зимата в града почти постоянно тръгва (разбира се помага на двигателя да загрее на д 70 градуса и сприра), защото палиш-гасиш, пак палиш и така. Вдига разхода с 1-1.5 литра, но и при суперстуд навън парното ти тръгва на 3-та минута!
    Не ми е ясно, как 2.2 мотора се мъчи?! Моят Улис с 2.0 мотор на старта и на 2-ра до към 60 км/ч дърпаше повече от на жена ми 156-цата (2.0 бензин). Е от там нататък алфата просто го убиваше, но от 3-та нататък! И като имаш напредвид, че сравнявам "автобус" с лека кола. Трябва да ти се струва тромава от 140 км/ч (то на това купе повече не му и трябва) нагоре. Дотогава не би трябвало да го има това усещане!
    Махай катализатора в първото гърне! Аз до преди да спра със семейните дизели това ми беше първия "ремонт" след покупка. Фиата (а и всичките) имат катализатор и в изпускателния колектор, но той не би трябвало да прави проблем поради супервисоките температуре и налягане от цилиндрите! Стандартният катализатор в ауспусите обаче го махай!
    Задните врати са доста тежки. На моят едната от лашкане беше леко провиснала и нямаше оправия. Регулират надолу-нагоре от долния носач на вратата. Също така относно проскърцването: имат едни шипове, които влизат при затваряне в гредата разделяща ги от предните врати. Дупките в гредата имат едно специфично по скоро пластмасово уплътнение. Ако то липсва може и от там да идва скърцането. Смажи с лека смазка (може и техн. вазелин) ролката на водача в пода.
    Благодаря за поста.
    А сега по същество.
    Абсурдна глупост е, че тръгвала по бързо от 156-ца. Освен на жена ти колата ти да си я бутал.
    Нищо няма да сменям, докато нещо не прави осезаем проблем.
    Знам, че печката е такава, то вътре няма пулт за управлението и.
    Мисля, че автономна печка е точно обратното на това, което си обяснил.
    Задните ми врати са електрически и няма как да усетя луфтове и провисвания, за сега се затварят и отварят доста добре. Лошото е, че ако провиснат вратата ще отказва да се затвори.
    Скърца едната и то само, ако силно се залюлее колата.
    Това купе е два тона.
    Аз така и не разбрах къде е фап филтъра и къде е катализатора.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #10
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Въобще не е глупост! На първа и на втора вана (2.0 HDI, 109 к. с.) буквално се "изстрелваше"! От там нататък "натежаваше" така да се каже.
    Инак си "прекалил" с екстрите щом задните се затварят на ток (виждал съм само едно такова 807).
    Знам със сигурност, че 2.2 мотора има ФАП! Къде е незнам! Би трябвало да е някъде по колектор или ауспусите (нали задържа твърдите частици). Моята беше с по-простия агрегат. Със сигурност във всеки сервиз на Пежо могат да му тестват дереджето.
    Имаш стандартен катализатор в първото гърне по тръбите. Така да се каже "под краката ти", като си седнал в колата. За мен твърдо играе правилото при втора употреба дизел: рязане и подмяна с резонаторно гърне.
    Другият каталитичен елемент е в колекторните тръби, непосредствено след главата на двигателя. С него проблем не би трябвало да има.

  11. #11
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by goge_to View Post
    Въобще не е глупост! На първа и на втора вана (2.0 HDI, 109 к. с.) буквално се "изстрелваше"! От там нататък "натежаваше" така да се каже.
    Инак си "прекалил" с екстрите щом задните се затварят на ток (виждал съм само едно такова 807).
    Знам със сигурност, че 2.2 мотора има ФАП! Къде е незнам! Би трябвало да е някъде по колектор или ауспусите (нали задържа твърдите частици). Моята беше с по-простия агрегат. Със сигурност във всеки сервиз на Пежо могат да му тестват дереджето.
    Имаш стандартен катализатор в първото гърне по тръбите. Така да се каже "под краката ти", като си седнал в колата. За мен твърдо играе правилото при втора употреба дизел: рязане и подмяна с резонаторно гърне.
    Другият каталитичен елемент е в колекторните тръби, непосредствено след главата на двигателя. С него проблем не би трябвало да има.
    Алфата е била кьопава!!!!!!!
    Абсурд, аз умирам за старта на бензиновата си алфичка.
    Тоя автобус ме нерви.
    Напротив, бусчето след това развърта добре.
    Твърдо подчертавам, че за това купе си трябва 3.0 дизеляк или бензин, за да влачи доволно.
    Но аз от 2.2 съм доволен, прилично добре изтегля.
    Ел вратите са супер, много ме радват, като автобус на градския съм.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Понеже и аз съм вече в кюпа, та да попитам:
    Мотора 2.0 бензин има ли метални колектори или да търся газов инжекцион?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •