Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 133

Thread: износени малки свещи оказват ли влияние на мошноста на двигателя?

  1. #106
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Аз също го направих, но при мен имаше положителен ефект. Благодарности към колегата, който ме светна.
    Колега и при мене ефекта беше положителен

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Ужас. "Поради това, че четвъртата бобина пали малката свещ в първи цилиндър в този момент тя пали и малката свещ в четвърти цилиндър" И как точно пали едновременно 2 малки свещи???
    ЦФ2: Бобините работят по двойки винаги едновременно 1+4 и 2+3 по време на запалването в 1 цилиндър първа бобуна подава на 1-голяма и 4-малка 4 бубина пали 4-та голяма и 1-ва малка после идва ред на другата двойка бобини. Всяка бобина работи през такт, а не като на нормална кола веднъж на 4 такта. Престанете с глупостите щото после някой ще цитира, че бил прочел нещо във форума. Слушайте ОЕМ какво казва.
    Колега не трее се ужасяваш всичко е в рамките на нормалното,ако не ми вярваш питай колегите.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какво се ужасяваш бре колега???
    Какво не ти е ясно?
    Кое от това, което не съм написал не е вярно???

    Специално за теб разяснявам:

    Четвърта бобина пали 2 малки свещи тази на четвърти и тази на първи цилиндър.

    Ето ти и нагледен жокер:




    Отляво надясно следват голяма, малка свещ............и така 4 пъти
    Колега ние с тебе си изтъркахме клавиетурите а ти им даваш жокери,остави играта на шеш без коз па после ще теглим бингото
    .Шегувам се,колегата ти го е пояснил добре,вникни в садържанието.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #107
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какво се ужасяваш бре колега???
    Какво не ти е ясно?
    Кое от това, което не съм написал не е вярно???

    Специално за теб разяснявам:

    Четвърта бобина пали 2 малки свещи тази на четвърти и тази на първи цилиндър.

    Ето ти и нагледен жокер:




    Отляво надясно следват голяма, малка свещ............и така 4 пъти
    OK видях
    Last edited by Alamo; 11-09-2013 at 23:51.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  3. #108
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    То вярно следват голяма малка ама или си зле с очите или си зле с главата или не си виждал на живо разглобена рейка с бобини. Пак ти казвам 1 подава едновременно на 1 голяма и 4 малка в същото време 4-та подава на четвърта голяма и 1-ва малка 1+4 работят едновременно. същото е и с 2+3 проследи кабелите от малките лули къде отиват и ще ти светни. За това няма проблем да се сложи рейка с бобини от ЦФ3, няма проблем и да се разместят кабелите така, че всека бобина да подава ток на собствената си малка. То и смисъл няма де, ама щом ви кефи. Аз лично бих предпочел ако думне 1 или 2 бобини да мога да се прибера на 4 цилиндъра вместо на 3.
    Снимката която постнах по-горе според теб не отговаря ли на действителността?

    Кои свещи пали четвъртата бобина?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #109
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колеги готиното при тази маневра,е че като при мене колата си вървеше,след интервенцията тръгна повече,ма понеже е имало гадни свещи или кабели аз не знам,ма за да ти работи колата по тази схема трее всичко да е 6 точки.При схемата евро 3 трее всичко да е на 6.Това е мои пост след реформата

    Колеги интервенцията беше успешно завършена и то с доста голям успех.Или колата е имала преди някоя бобина която е била кофти ,ма след като ги смених,бобините и кабелите тези от евро 3 сега колата върви много по добре.
    Last edited by nicola 59; 12-09-2013 at 00:10.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #110
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колеги готиното при тази маневра,е че като при мене колата си вървеше,след интервенцията тръгна повече,ма понеже е имало гадни свещи или кабели аз не знам,ма за да ти работи колата по тази схема трее всичко да е 6 точки.При схемата евро 3 трее всичко да е на 6.
    Струва си да се пренаредят кабелите като на CF3, дори и само за да разбере човек това, дали всичко по запалването му е наред.
    По схемата на CF2 и да има проблеми със свещ, кабел или бобина, по-трудно ще се усетят, но иначе рефлектират като по-лош вървеж и по-висок разход.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #111
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Имате нещо кофти я кабел я свещ я бобина,както каза колегата по горе ако не друго поне разбрахме как да си проверяваме запалителната система.
    Тука потвърждавам казаното от тебе.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Струва си да се пренаредят кабелите като на CF3, дори и само за да разбере човек това, дали всичко по запалването му е наред.
    По схемата на CF2 и да има проблеми със свещ, кабел или бобина, по-трудно ще се усетят, но иначе рефлектират като по-лош вървеж и по-висок разход.
    Тука го потвърждавам още един път,и ако трее ще го потвърдя и за на пред.


    А това е мой пост в другата тема в раздел 155

    Колеги интервенцията беше успешно завършена и то с доста голям успех.Или колата е имала преди някоя бобина която е била кофти ,ма след като ги смених,бобините и кабелите тези от евро 3 сега колата върви много по добре.
    __________________
    Last edited by nicola 59; 12-09-2013 at 00:20.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #112
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Колеги аз смених мотора на 147-цата с 2.0 ТС от 156 2001-ва. По принцип след 2000-ната 156 мотора триабва да е CF3
    но да попитам възможно ли е ако е CF2 да ми създава проблеми заради разлиното разпределение на кабелите ?
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  8. #113
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by boyracer View Post
    Колеги аз смених мотора на 147-цата с 2.0 ТС от 156 2001-ва. По принцип след 2000-ната 156 мотора триабва да е CF3
    но да попитам възможно ли е ако е CF2 да ми създава проблеми заради разлиното разпределение на кабелите ?
    А в какво се изразяват проблемите?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #114
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by boyracer View Post
    Колеги аз смених мотора на 147-цата с 2.0 ТС от 156 2001-ва. По принцип след 2000-ната 156 мотора триабва да е CF3
    но да попитам възможно ли е ако е CF2 да ми създава проблеми заради разлиното разпределение на кабелите ?
    Нямаш грижи понеже при тебе не е сменено нищо поради причинта,че ако си бил евро 3 пак си евро3,ако си бил евро 2 и сега си евро2 понеже бубините от евро3 не стават на кола евро2 или обратното,и майстора като е сменил мотора е запазил орегиналните ти бубини,и кабели.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #115
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Даите малко инфо тези реисинг свещи мога ли да ги сложа на Граф Алфонс,понеже гледам в нета са цифра пари ,а ми ги подариха.
    Колеги дайте мнение,че ме мързи да вадя капаци,бубини,и свещи,и ако после не е добре,трее да чопля още един път ,ма ми се ще ако може да ги боцна тези свещички.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #116
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    А в какво се изразяват проблемите?
    Питам информативно защото случайно погледнах темата.
    BMW 530d F10
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed

  12. #117
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Днес си завъртях всички кабели като на CF3 - абсолютно никаква разлика, както и очаквах. Някой писа за детонации по-горе, явно има изплякала бобина и когато вече няма компенсация от друга бобина си показва номерата.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #118
    започва да се пристрастява 145selespeed's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Barcelona
    Age
    42
    Posts
    53

    Default

    Quote Originally Posted by boyracer View Post
    Колеги аз смених мотора на 147-цата с 2.0 ТС от 156 2001-ва. По принцип след 2000-ната 156 мотора триабва да е CF3
    но да попитам възможно ли е ако е CF2 да ми създава проблеми заради разлиното разпределение на кабелите ?
    Трябва да дадеш повече информация. Двигателят сменен, ами управлението? Ако управлението му си е на 147 и ако са му сложили изпускателния колектор... трябва да са сменили и цялата планка, на която стоят бобините. Много лесно можеш да излезеш от съмнение: отваряш капака и гледаш дали имаш 2 катализатора веднага на изхода от двигателя. Махаш пластмасовият капак и виждаш как са ти подредени високоволтовите кабели на бобините. Направи това и ще си помогнеш сам. Ако не успяваш пак пиши. Възможно е да са ти присадили мотора и да не са се заиграли с бобините и наистина от там да ти идва несъответствието с компютъра 7.3.1 на 147.
    145 QV Selespeed
    GTV 2.0 TS ´01

  14. #119
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Днес си завъртях всички кабели като на CF3 - абсолютно никаква разлика, както и очаквах. Някой писа за детонации по-горе, явно има изплякала бобина и когато вече няма компенсация от друга бобина си показва номерата.

    +1

    И аз направих въпросния експеримент - никаква разлика не усещам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #120
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    +1

    И аз направих въпросния експеримент - никаква разлика не усещам.
    И аз току-що го пробвах. Няма разлика.

    Но пробвах и още нещо:
    Разкачих всичките 4 кабела и оставих 4-те бубини да работят само със съответната свещ под тях (2 големи и 2 малки).
    И колата много трудно запали, работи на 2 цилиндъра и угасна при опит за форсиране.

    Значи ли това, че малките ми свещи не работят коректно?
    Сменяни са с чисто нови, мисля, че Шампионки
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •