Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: помощ за мотовилки ( биели )на 166 2000 т.с

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    burgas
    Posts
    14

    Default помощ за мотовилки ( биели )на 166 2000 т.с

    как да намаля разликата биелата в грамаза имам разлика от 14 грама . една ми превартя биелен лагер имам друга биела и тя е 14 грама разли4на от другите .някакви идеи .

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Биелата си има "баланс" от който се отнема, ако трябва.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колегата не уточнява дали тези 14 грама са в + или -.
    Освен това е важно да се знае, че при отнемането на материал от петата с цел балансиране, трябва това да става симетрично за да не се измести центъра на тежестта на биелата от нейната ос.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Те ако са в минус, хептен не е за него работа. По добре да намери някой шлайфист и да му занесе всичките, да му ги направи. Хубаво е да вземе и буталата с болтовете.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Те ако са в минус, хептен не е за него работа. По добре да намери някой шлайфист и да му занесе всичките, да му ги направи. Хубаво е да вземе и буталата с болтовете.
    Да, определено 14 грама не са малко и това не си е работа за шмиргел. А ако биелата е по-лека, по-добре да се потърси друга, която не изисква преправяне или поне да е по-тежка. Пиленето на останалите биели заради една не ми харесва като идея.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    burgas
    Posts
    14

    Default

    зна4и 6те разказа цялата истотия .след осн ремонт и рециклирване на една биела на 300 км преварта пак биелен лагер .имам резервана биела ц 14 грама по лека резервана . на 2 6лаифисти ходих сега и казаха 4е нама проблем да се отнемат 14 грама от другите биели .мера по отделно тялото и пети4ките .сега 6те разцлобч малсената помпа и да видя дали вси4ко и е наред . преди ми я правиха маистори сега си я правя сам .са6то така и тарся други биела да е са6тата като моите останалите 3 и да е в са6тия клас Е поне така пи6е в книгите . благодарч за вниманието на колегите от клуба

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ако ти превърта лагер на една и съща биела, хубаво е като я смениш с друга, да огледаш внимателно и шийките на вала. Най-добре е да се завърти под микрометър на стент.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с рециклирането на биелите е много деликатна работа.
    Обикновено след завлякал лагер леглото в биелата става овал и се коригира като се отнеме материал от челните повърхности между петата и биелата и след това отвора за лагера се оформи с бор-щанга.
    Малко са хората, които могат да извършат това както трябва и при всички положения биелата става по-лека и трябва другите да се коригират.

    Накратко - по-добре вместо рециклиране - друга читава биела втора употреба.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by PACARIO View Post
    зна4и 6те разказа цялата истотия .след осн ремонт и рециклирване на една биела на 300 км преварта пак биелен лагер
    Това си е рецидив. Вижте какво се случва с маслената помпа и налягането на маслото, както и дали изобщо маслото може да отиде на този лагер, т.е. магистралката да не е подпушена.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Това си е рецидив. Вижте какво се случва с маслената помпа и налягането на маслото, както и дали изобщо маслото може да отиде на този лагер, т.е. магистралката да не е подпушена.
    Има нещо гнило в тая работа
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    burgas
    Posts
    14

    Default

    здр колеги отново .някои да има предства за уст на маслената помпа .по то4но за клапан4ето за високо налчгане .тарсих в нета схеми ама не мозах да намерч ни6то .заб4атити колела са отл .без никакв луфт . но това клапан4е ме сам намава не6то .ина4е неска 4акам колчнов вал и биели и утре по4вам да зглобявам

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by PACARIO View Post
    здр колеги отново .някои да има предства за уст на маслената помпа .по то4но за клапан4ето за високо налчгане .тарсих в нета схеми ама не мозах да намерч ни6то .заб4атити колела са отл .без никакв луфт . но това клапан4е ме сам намава не6то .ина4е неска 4акам колчнов вал и биели и утре по4вам да зглобявам
    Някъде из нета търси ремонт на маслени помпи, хората имаха и стенд Другият вариант е да си измериш налягането на маслото след ремонта - отзад на мястото на датчика се слага манометър Но въпросът с евентуално подпушване си стои

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by PACARIO View Post
    здр колеги отново .някои да има предства за уст на маслената помпа .по то4но за клапан4ето за високо налчгане .тарсих в нета схеми ама не мозах да намерч ни6то .заб4атити колела са отл .без никакв луфт . но това клапан4е ме сам намава не6то .ина4е неска 4акам колчнов вал и биели и утре по4вам да зглобявам
    Клапанът не е нищо особено, но се регулира на стенд.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Клапанът е достъпен отдолу при свален картер:



    Трябва да ограничава налягането на 5 атм.
    В документацията няма данни за стойността на налягането на празен ход. На други двигатели обикновено е около 1,8 - 2 атм. и под тази стойност свети индикацията за ниско маслено налягане.

    Добре е да се провери това, дали клапанът затваря добре и дали пружината му е в норми.

    Пружината трябва да има дължина 36 мм. , когато и е приложено усилие от 6,8 кг.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    burgas
    Posts
    14

    Default

    благодаря колеги за из4ерпателната инфо .дове4ера пак 6те я разглобя и вида хлабините с луфтомер то4но ,намерих тема за помпата http://www.alfaromeo-bg.com/forum/sh...ad.php?t=49667 .. днеска ми доставиха колянов вал и осн и биелни на 1 ремонт .и нова диела с 8 грама в пове4е ..изравнчвам грамайа само. в пети4ката само тази е разликата .останалите 3 бутало-мотовилковия механизам са само с 2-3 грама разлика .и утре по4вам да сглобавам

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •