Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: рециклиране на носачи - къде в София?

  1. #31
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    В момента в Тех-ко горен носач Монро е 115лв. ТРВ-то беше 160лв.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #32
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    В момента в Тех-ко горен носач Монро е 115лв. ТРВ-то беше 160лв.
    Горните не са такъв проблем, темата е за долните.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #33
    Запален алфист Napoleon's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    lulin
    Posts
    39

    Default

    По повод гаранцията в клубен сервиз, долни носачи Аид+труд 175лв. Гаранция 12 месеца.

  4. #34
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    Благодаря на всички за коментарите.

    Пратиха ми контакти на един момък в Дружба - в близост до ОМВ след цариградско и новостроящата се спирка на метрото...

    някой да е ходил там и цена за рециклаж (долен преден носач)?
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

  5. #35

    Default

    Ти хубаво ме пита,ама аз забравих да ти отговоря
    Пускам ти снимка,това е пресечка на бул.Сливница след читалището.Улицата е Антон Кецкаров 3
    Ако идваш от Орион,завиваш на дясно по Антон и след 50-60 метра в ляво.
    Click image for larger version. 

Name:	ScreenShot002.jpg 
Views:	85 
Size:	93.7 KB 
ID:	120254

    ---------------
    На Жан-Вължан паралията колибата:
    Димитър Моллов 3 Младост София
    Click image for larger version. 

Name:	ScreenShot003.jpg 
Views:	48 
Size:	93.0 KB 
ID:	120298
    Общо взето като се потърси мнение за рециклиране на рейки носачи и т.н. за фирма Жизет/минет/ по форумите на око излиза 80% недоволни
    Last edited by Linkestis; 26-09-2013 at 17:09.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #36
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    Интересно е да се знае метода на рециклиране на майстора от Модерното предградие (бул. Сливница) в какво се състои точно. Уникалното при него е че почиства шарнирите без да ги разкапсулова, стяга ги на 10 тонна преса, смазва и затваря маншона. Някои колеги казват, че това вършело работа и след това карат по 20-30к км без проблем. Поне не е опасно.
    Може ли колегата с метода на шприцоването на полимер да прати координати на хората в Перник да проучим нещата при тях как са?

  7. #37

    Default

    Има и метод при който се отваря отдолу, заварява се втулка с резба и капачка на винт с осигуряващ щплент. Вътре се поставят нещо като тефлонови шайби, с износването капачката само се притяга, после само се сменя тефлона, който струва 2- 3 лева на брой. Виждал съм как го правят, но понеже карам само с нови части не съм го пробвал.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #38
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Има и метод при който се отваря отдолу, заварява се втулка с резба и капачка на винт с осигуряващ щплент. Вътре се поставят нещо като тефлонови шайби, с износването капачката само се притяга, после само се сменя тефлона, който струва 2- 3 лева на брой. Виждал съм как го правят, но понеже карам само с нови части не съм го пробвал.
    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    Интересно е да се знае метода на рециклиране на майстора от Модерното предградие (бул. Сливница)...
    Колеги, пишете, ако не ви затруднявам и точните адреси или телефони на тия хора, цена на услугата, може и на лични
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Колеги, пишете, ако не ви затруднявам и точните адреси или телефони на тия хора, цена на услугата, може и на лични
    Ще ти е по-лесно/евтино да ги пратиш при Ники-Ферариста
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #40
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ще ти е по-лесно/евтино да ги пратиш при Ники-Ферариста
    То от Варна със сигурност ще е това решението, но си мислех, че за София решението е друго
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  11. #41
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Марияне, колко километра минаваш с едно рециклиране? Това е също важна информация.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #42

    Default

    На едната имам пробег малко повече от 20 000км с рециклажа.Другата 166 я кара жена ми и с нейното шофиране носачите/два долни/все още са перфектни от към шарнир.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #43

    Default

    На моята шарнирите на долните носачи (рециклирани при Ферариста) се предадоха на 30 000. Тампоните са като нови и затова рециклирах само шарнирите тук в Пловдив...

  14. #44

    Default

    сгреших раздела
    Last edited by Alexius; 02-10-2013 at 12:56.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  15. #45

    Default

    Това с капачката с болт отдолу е глупаво, защото си представете какво става- шарнира износва капачката отдолу и отгоре, ти го притягаш и той спира да тропа, обаче износването си е факт и си продължава. След време парнира ти пада, без да тропа, той излиза отгоре, а като го притягаш постоянно няма да ти даде сигнал кога е за смяна. Така че или трябва да се следи много добре състоянието му, или да се избере друг метод. Аз лично залагам на оригинални носачи от морга със здрав шарнир и си сменям тампоните. Колата ми е с оригинални шарнири на 230 000 км. При правилна поддръжка си издържат доволно много.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •