Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52

Thread: рециклиране на носачи - къде в София?

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Това с капачката с болт отдолу е глупаво, защото си представете какво става- шарнира износва капачката отдолу и отгоре, ти го притягаш и той спира да тропа, обаче износването си е факт и си продължава. След време парнира ти пада, без да тропа, той излиза отгоре, а като го притягаш постоянно няма да ти даде сигнал кога е за смяна. Така че или трябва да се следи много добре състоянието му, или да се избере друг метод. Аз лично залагам на оригинални носачи от морга със здрав шарнир и си сменям тампоните. Колата ми е с оригинални шарнири на 230 000 км. При правилна поддръжка си издържат доволно много.
    Предполагам, че визираш моя пост и говориш наизуст без да си го виждал и без да можеш да си го представиш, като инженер мога да ти кажа,че не отстъпва на оригиналния болт по нищо и не се случва нищо от нещата, които описваш. Аз карам единствено с нови части по окачването.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Предполагам, че визираш моя пост и говориш наизуст без да си го виждал и без да можеш да си го представиш, като инженер мога да ти кажа,че не отстъпва на оригиналния болт по нищо и не се случва нищо от нещата, които описваш. Аз карам единствено с нови части по окачването.
    Нямам нищо против, карай си с каквито желаеш части. На база колко км наблюдения може да ме увериш, че шарнира няма да излезе отгоре /не ми казвай 20-30 000 км/?
    В рециклажа няма нищо лошо, 2008г. сложих първите си рециклирани носачи, но при метода с болта под ябълката се получава точно описания от мен ефект- постоянно се обира луфта и не тропа и ако не си наясно, че по едно време трябва да видиш какво се случва отгоре на болта като го разглобиш- става като ладите по завоите с паднали шарнири.
    Нямам намерение да убеждавам никой в нищо, така че наздраве и успех

  3. #48

    Default

    Защо мислиш, че болта ще излезе отгоре? Хората рециклират само такива при които няма никакво износване по метала, ако има износване ги отказват. След интервенцията никъде няма контакт метал в метал.
    Last edited by lordliness; 02-10-2013 at 18:12.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #49

    Default

    Нека уточня понятието "отгоре"- това е посоката, от която стърчи ябълковидния болт, а не капачката. Винаги болта се измъква "през дупката", то няма и как да бъде по друг начин.... Съжалявам, но в момента не мога да качвам картинки, надявам се да е ясно. Шарнирния болт си остава затегнат в шенкела, само ябълката се е измъкнала през дупката и носача пада. Нарекох посоката нагоре, но при Алфа дефакто на горния носач ще излезе надолу, а на долния в посока нагоре. Не става дума за никакво износване по метала- http://vazclub.com/vaz/2104-2105-210...sharnirov.html
    ето разрез, при рециклажа се подменя подложката под болта, като се слага и по-дебела и така компенсира износването "над болта". Караш 50 000 км, износване се получава и в долната и в "горната" подложка, хлопа, ти стягаш болта, който са ти монтирали и избутваш ябълката нагоре- така пак компенсираш износването на горната, докато ябълката не се измъкне, а ти се чудиш как не тропа, пък се измъква. "Горната подложка" да се разбира не буквално, а пълнежа.

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Нека уточня понятието "отгоре"- това е посоката, от която стърчи ябълковидния болт, а не капачката. Винаги болта се измъква "през дупката", то няма и как да бъде по друг начин.... Съжалявам, но в момента не мога да качвам картинки, надявам се да е ясно. Шарнирния болт си остава затегнат в шенкела, само ябълката се е измъкнала през дупката и носача пада. Нарекох посоката нагоре, но при Алфа дефакто на горния носач ще излезе надолу, а на долния в посока нагоре. Не става дума за никакво износване по метала- http://vazclub.com/vaz/2104-2105-210...sharnirov.html
    ето разрез, при рециклажа се подменя подложката под болта, като се слага и по-дебела и така компенсира износването "над болта". Караш 50 000 км, износване се получава и в долната и в "горната" подложка, хлопа, ти стягаш болта, който са ти монтирали и избутваш ябълката нагоре- така пак компенсираш износването на горната, докато ябълката не се измъкне, а ти се чудиш как не тропа, пък се измъква. "Горната подложка" да се разбира не буквално, а пълнежа.
    Завършил съм ДВГ и не е необходимо да ми обясняваш подробно, ако не се износи и метала болта никога не може да излезе, при рециклиране по метода който описах се слага подложка и над болта, а не само отдолу. И това което описваш не се случва.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #51
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Нека уточня понятието "отгоре"- това е посоката, от която стърчи ябълковидния болт, а не капачката. Винаги болта се измъква "през дупката", то няма и как да бъде по друг начин.... Съжалявам, но в момента не мога да качвам картинки, надявам се да е ясно. Шарнирния болт си остава затегнат в шенкела, само ябълката се е измъкнала през дупката и носача пада. Нарекох посоката нагоре, но при Алфа дефакто на горния носач ще излезе надолу, а на долния в посока нагоре. Не става дума за никакво износване по метала- http://vazclub.com/vaz/2104-2105-210...sharnirov.html
    ето разрез, при рециклажа се подменя подложката под болта, като се слага и по-дебела и така компенсира износването "над болта". Караш 50 000 км, износване се получава и в долната и в "горната" подложка, хлопа, ти стягаш болта, който са ти монтирали и избутваш ябълката нагоре- така пак компенсираш износването на горната, докато ябълката не се измъкне, а ти се чудиш как не тропа, пък се измъква. "Горната подложка" да се разбира не буквално, а пълнежа.
    при съвременните коли, ябълката на шарнира лежи В пластмасова чашка /и лагерува в нея/. реално това което се износва е самата пластмаса. това означава че за да се извади ябълката на шарнира, трябва да има умора на метала или шупли в него

    точка

  7. #52

    Default

    След като се износи пластмасата, започва износване на метала и в следствие на това болта излиза, обикновено това се случва при движение с ниска скорост.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •