Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Google-карта на Алфисти в България (и не само)

  1. #1

    Default Google-карта на Алфисти в България (и не само)

    Колеги, откраднах една идея от Ланчистите, която се оказа, че не е никак отскоро и при тях е доста напреднала. Идеята е всеки, който желае, да се отбележи на картата и местоположението му да бъде видимо за всички. Заедно с него, може да се добави информация като телефон, адрес, и каквото и да е друго, кой каквото предостави. Вижте как изглежда картата на Ланчистите - ТУК. Можете да видите и как е тръгнала картата на Фиат форум България - ТУК. Възможно е линкът към Фиат форума да не ви зареди правилно ако опитвате да го отворите с Internet Explorer 8 (Windows XP), може би защото е създадена с новата версия на "Карти". С Хром се отваря правилно.

    Смятам, че темата ще е интересна и ще има развитие, а ще бъде и нещо като помощник за хора в нужда.

    ==================================================

    Линк към картата:

    КАРТА НА АЛФИСТИТЕ В БЪЛГАРИЯ И ПО СВЕТА И СРЕЩИТЕ НА КАРБ В БЪЛГАРИЯ


    Ако използвате стар браузър (например IE8 ) - възможно е да не видите нищо, само празен екран. Опитайте с друг, например с Хром.

    ==================================================

    Как да видите различните слоеве на картата от горния линк - виж ТУК

    Как се превключва между различни изгледи на картата (сателитен, само пътища, и др.)- виж ТУК

    \/ ===== \/

    Внимание:
    Картата е публично достъпна, така че всеки трябва да прецени сам за себе си дали и каква информация да предостави, и дали изобщо иска да бъде отбелязан. Не е задължително да центрирате точно върху дома си, може да го направите в близост, на някое кръстовище, на някоя бензиностанция, в центъра на града, или където ви падне. Във връзка с т. 1.11. от правилата на форума, която гласи:

    1.11 Да не излага на показ лична информация на друг участник или на фирма/форум/сайт/(друго) без изричното негово/тяхно съгласие. Такива действия ще се считат за грубо незачитане на правото на лична конфиденциалност и никът на съответния участник ще бъде деактивиран, а темите/постовете ще бъдат отстранени.

    всеки, който желае да бъде добавен в картата и предостави каквато и да е информация, се счита, че се съгласява тази информация да бъде публикувана и достъпна за всички.

    /\ ===== /\

    Имайте предвид, че това не е Foursquare или някаква подобна глупост. Ако някой се премести - ще го преместя и на картата, но ако започне да се мести през 2 седмици - няма смисъл.

    =====

    Как да се отбележите: (копирам си мнението от Фиат форума)

    За препоръчване - ползвай старата версия на 'Карти'. С новата още не съм се запознал отблизо и ми е малко неприятна за работа, за момента. Ето, да речем ако искаш да те отбележа на националния стадион, с дясното копче натискаш върху него и избираш Центриране тук:



    След като си центрирал картата на което място искаш, погледни долната снимка и:

    1. избираш бутончето LINK, отваря се прозорчето с линка върху картата
    2. Слагаш отметката за съкратен линк, за да не натоварваме страницата, че иначе изплюва един линк, дълъг 43 реда
    3. Копираш линка и го слагаш тук във форума. Заедно с линка пишеш каквато друга информация искаш, която аз ще добавя към описанието на твоето местоположение.



    Не знам дали уцелих най-правилния раздел за темата
    Last edited by ogi28b; 20-09-2013 at 15:53.

  2. #2
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Картата на ланчистите има Стриит Вю, фиатската и нашата няма. Защо така?
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #3

    Default

    Какво точно имаш предвид? При мен всички линкове (и на трите форума) се отварят по един начин - вижда се карта, на която се виждат всички сложени маркери, а вляво - има поле с описание на маркерите (никовете на колегите). Като избереш който и да е ник от списъка - картата се премества върху съответния маркер и се появява правоъгълен балон, сочещ съответния маркер. В този балон се вижда това, което съм написал като инфо.

    Тук вече има разлика: в старата версия на "Карти", на която е правена картата на Ланчистите, имаше повече възможности за персонализиране на картата. Ако загледаш - сложили са си и маркери с тяхната емблема. Нашите ги правя на новата версия, в която доста неща са по-различни, липсват някои функции (все още), защото е тестова (бета-версия, уж), като например - собствен маркер.

    В старата версия - в правоъгълното балонче отдолу има меню "Още" и от там може да видиш изглед в Street View. В новата - трябва да натиснеш бутона с раздвоената стрелка - "Упътвания", то те прехвърля в нов прозорец, в който получаваш упътване "до този маркер", и от там вече пак можеш да отвориш изгледа в Street View. Всъщност прехвърля те в стария изглед, както изглежда и картата на Ланчистите.

    Ако имаш предвид нещо друго...?

    Между другото - не съм седнал да разгледам подробно гугълския софтуер и може някои неща да ги пропускам от незнание, ама ще го науча, то няма кой знае колко възможности за ръчкане из него.
    Last edited by ogi28b; 13-09-2013 at 00:32.

  4. #4
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Странно. Не виждам нищо от менюто в ляво. Не ми работи десния клавиш на мишката, по близо от това на снимката не мога да сляза... Ето това виждам.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails без име.jpg  
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  5. #5

    Default

    Съвсем точно! Виждаш това, което трябва да виждаш. Като се появят повече колеги (сега клонят към 0), ще можеш да включваш и Street View-то, като избереш някой от тях -> упътвания до него, и то ще те прехвърли в стария изглед, в който можеш да приближиш още, още, още, Street View. Малко е тъпо по тоя начин за момента, ама Гугъл, кво да ти кажа... И да - в новата версия на Карти - десен бутон - нъцки!

    Значи проблемът, ако може така да се нарече, идва от това, че "нашите" карти са на новата версия, а Ланчистката - на старата. Избрах да правя картите на новата, защото така или иначе скоро старата ще спре работа, а като я спрат - новата ще си има пълна функционалност (или поне каквото Гугъл считат за "пълна"). Един вид - с цел свикване още от сега.

    А какво да кажем пък за приложението за смартфони? Него така жестоко го скопиха и орязаха откъм функционалност, че вече почти не го ползвам. Предишната версия я ползвах поне 3-4 пъти на ден! Гугъл! Американска работа.

    Виж как се вижда при мен Фиатската, червените са срещите, сините са отбелязалите се хора.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails MAP_FFB.jpg  
    Last edited by ogi28b; 13-09-2013 at 01:07.

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Я да видим сега дали е ОК
    https://maps.google.com/maps/ms?msid...00168,0.002411
    Това е линка, който взех от старата версия. До колкото схващам ти ще добавяш, така ли?

    П.П. Не, не става. Праща ме в Ланча-картата
    Last edited by PEPI-2ALFA; 13-09-2013 at 01:19.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7

    Default

    Добавих те. Пробвай дали е така, както трябва

    Иначе за добавянето - има възможност да добавя редактори на картата, ама при Ланчистите - била е пусната за свободно да се добавя всеки, добавили се 20 човека и изведнъж един взел та ги затрил всичките

    Ако някой иска да помага - да пише, ще го добавя за редактор, ама ме притеснява, че не ви познавам форумците, и да не взема да разреша на някой да редактира, който да вземе да изтрие всичко и да злоупотреби... Затова си мисля, че ако засега само аз добавям - ще е по-добре.

    Ред.: Сложих и Италфеста като точка - едно знаменце трябва да се вижда.
    Last edited by ogi28b; 13-09-2013 at 01:24.

  8. #8
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Готово.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #9

    Default

    Благодаря ти, че се включи! За мен беше добре, че в движение понаучих някои неща и занапред ще ми е по-лесно и по-ясно.

    Нещо, което забелязах сега - ако опитам да отворя карта, правена със старата версия, каквато е на Ланчистите, с приложението MAPS за смартфон (най-новата му версия) - картата не се генерира правилно на телефона и не виждам нито един маркер. Поне така е при мен, може при други да е наред.

    Ако отворя карта, правена с новата версия (каквито са нашите), даже не ме пита дали да го отваря в приложението MAPS, а направо ми отваря линка в браузъра на телефона и всичко се вижда правилно, мога да избера произволен маркер (било то на колега или на някоя среща) и да поискам маршрути до точката, и всичко работи правилно и нормално. Според мен това е голям плюс, особено както вече огромен % от телефоните са смартфони.

    Хайде и други колеги да заповядат на картата.

  10. #10

    Default

    Някой друг не иска ли да с включи? Хм... мислех, че ще има по-голям интерес към темата, а то...

  11. #11
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Докато се решат други алфисти да се включат, може да добавиш местата на старите фестове, писта Дракон (алфисти пистови дни), писта Серес... После може и хората със сервизи свързани с Алфа Ромео да се включат. Мисля, че никой няма да ги упрекне, че си правят реклама на чужд гръб.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    http://goo.gl/maps/ZoT37 айде и аз Тук съм всеки ден по цял ден (сервиз) 0888 716 320 Христо
    Last edited by code; 19-09-2013 at 20:03.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    https://maps.google.bg/maps... не може да бъде показан, защото не е валиден KML или KMZ файл.
    В моя телевизор ли е проблема?
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  14. #14
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    http://goo.gl/maps/ZoT37 айде и аз Тук съм всеки ден по цял ден (сервиз) 0888 716 320 Христо
    Ся вече като видях къде живееш, ще знам откъде да си набера джанти като изкривя моите.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  15. #15

    Default

    Извинявайте, изгорЕ ми лаптопа и днес съм телефонист. Утре ще добавя колегите, които се писаха.

    Пепи, откъде е тоя линк? Аз картата си я отварям нормално, ама все пак нека и някой друг провери, моля! А твоят линк ме води в началната страница на Карти.

    Колкото до добавянето на сервизи - засега няма да добавям такива, защото ми се струва, че ще е нарушение на правилата за реклама.

    Ред.: Добавих Христо - code. И от телефона става ама е малко куцо.
    Last edited by ogi28b; 20-09-2013 at 01:23.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •