Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Нормално ли е това?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default Нормално ли е това?

    Здравейте колеги, искам да се допитам до вас, дали е нормално колата от подписа да загрява почти до 100 градуса при изкачване на баир дори и без да я натискам много. Карам я нормално и не е било жега, а види ли баир и веднага стига малко преди 100 гр., иначе перката я охлажда и не и дава да мине 100 гр. А на равно няма проблем държи малко над 80. Оня ден на магистралата си правих тестове с нормално каране е малко над 80, но като я настапя 150-160 и пак вдига малко някаде около 90 гр.
    Говорих с един майстор и той каза, че или ми е избила гарнитурата на главата или е пукната самата глава. По неговите думи нее нормално така да загрява при нормално каране по баир.
    А може ли да се разбере по някакъв начин какво е точно, без да се разглобява или нямам избор?
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вероятно не ти работи първа степен на вентилатора. тя го включва на малко по-ниска температура и по-ниски обороти. ако не може да се справи, включва се 2-ра степен.
    има теми във форума.
    точка

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    С каква скорост си при изкачването на баир? ЩОм мърда стрелката при каране с 160, едва ли е от вентилатора.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Здравейте колеги, искам да се допитам до вас, дали е нормално колата от подписа да загрява почти до 100 градуса при изкачване на баир дори и без да я натискам много. Карам я нормално и не е било жега, а види ли баир и веднага стига малко преди 100 гр., иначе перката я охлажда и не и дава да мине 100 гр. А на равно няма проблем държи малко над 80. Оня ден на магистралата си правих тестове с нормално каране е малко над 80, но като я настапя 150-160 и пак вдига малко някаде около 90 гр.
    Говорих с един майстор и той каза, че или ми е избила гарнитурата на главата или е пукната самата глава. По неговите думи нее нормално така да загрява при нормално каране по баир.
    А може ли да се разбере по някакъв начин какво е точно, без да се разглобява или нямам избор?
    На тоя не бих му дал и старата ти Лада да прави.
    Ако беше някоя като моята, тоест с една степен, веднага щях да ти кажа, че е от датчика за температура, който включва вентилатора.
    Замерванията ти са коректни и за всяко едно си има обяснение.
    От тях се вижда , че мотора ти е ОК, а търновският разбойник Колев е прав!
    Не ти включва първата степен!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    преди няколко дена за пореден път ми се прецака резистора за 1-ва степен. точно на баир стигаше 100 градуса и пускаше 2-ра степен директно. двигателя тогава е натоварен и няма добро обдухване на радиатора. 2-ра степен се включва на 97 градуса мисля.
    температурата трябва да се движи между 85-90 градуса. до 90 стига когато се кара с висока скорост което е нормално.
    мисля че има вариант да е само с една степен заводски, но едва ли.
    точка

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Може и от водната помпа,на мойта турбинката защото е пластмаса се бе спукала напречно и бяха същите симптоми,след смяна с нова водна помпа с чугунена турбина не мога да позная колата.
    Алфа 145 1.6 София

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравейте, относно степените на перката работят и двете(първа степен наистина не работеше, но я оправих и сега си работи, тръгва някаде на 92-93 гр., а втора кам 9.
    При изкачването на баира карах на 3-та от 2000 до 2500 оборота несъм я натискал.
    Според мен водната помпа работи, като гледам разширителното казанче на ниски обороти постоянно се влива антифриз и като дам газ се усилва но не много, затова незнам дали трябва много силно да тече на обороти.
    Като изкачвах баира спрях на една отбивка температурата беше около 95 и по принцип като спра се вдига още малко, но този пат несе вдигна. Като спрях веднага вдигнах капака да видя дали работи перката. Като го отворих не работеше, но след 2-3 секунди тръгна 1-ва степен и за около 15 секунди я свали под 90 гр.
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    значи всичко изглежда нормално.
    точка

  9. #9
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колега ако колата ти има маслен радиатор не е нормално да го прави и трее да си сигурен ,че ти е мръсен или запушен водния радиатор.Ако нямаш маслен радиатор а си с топлообменник е нормално,понеже загрява маслото и то загрява водата.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Просто още не сме свикнали, че съвременните мотори работят при температура над 90 градуса и за това се плашим. Имахме една 33-ка 1-ва серия, която повече от 80 гр. не вдигаше.На тая сега термостата и отваря над 85 гр, а перката се включва над 92-93, та и аз имам чувството, че ще прегрее, ама рядко стига до 100 гр и то само в баир, с ниска скорост и здраво натоварена.

    Относно водната помпа, отдавна приказваме да си слагате водни помпи от 33-ки с метални турбинки.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Просто още не сме свикнали, че съвременните мотори работят при температура над 90 градуса и за това се плашим. Имахме една 33-ка 1-ва серия, която повече от 80 гр. не вдигаше.На тая сега термостата и отваря над 85 гр, а перката се включва над 92-93, та и аз имам чувството, че ще прегрее, ама рядко стига до 100 гр и то само в баир, с ниска скорост и здраво натоварена.

    Относно водната помпа, отдавна приказваме да си слагате водни помпи от 33-ки с метални турбинки.
    Колега на 2.0 16к става ли помпа от 33 с метална турбина.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #12

    Default

    Аз също съм с ТД и имам същия проблем. Първа степен при мен май не работи. Иначе съм сменял термостат, водна помпа, почистван ми е радиатора с препарат от вътре и от вън.
    Сменял съм 2 пъти водна помпа и винаги е било така.

    Последният път като я карах с по-висока скорост ми загравяше като се движа между 100 и 120км/ч, като температурата дори мина 100г. Това при пуснат климатик и на баир. При 140+ нямаше проблеми.

  13. #13
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Аз също съм с ТД и имам същия проблем. Първа степен при мен май не работи. Иначе съм сменял термостат, водна помпа, почистван ми е радиатора с препарат от вътре и от вън.
    Сменял съм 2 пъти водна помпа и винаги е било така.

    Последният път като я карах с по-висока скорост ми загравяше като се движа между 100 и 120км/ч, като температурата дори мина 100г. Това при пуснат климатик и на баир. При 140+ нямаше проблеми.
    Колата има ли топлообменник
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Моята кола си има маслен радиатор. По въпроса за запушения радиатор не мисля, че е запушен иначе перката няма да сваля толкова бързо температурата като се включи или греша?
    Забравил съм да напиша и друго което ми направи впечатление. Ходих с колата на море и преди да тръгна проверих всичко по нея. Преди да тръгна погледнах нивото на антифриза, беше на максимума. Като се прибрах бях навъртял около 1000 км. и нивото беше спаднало на минимума и ми се струва, че не трябва да спада толкова бързо. Огледах за течове, но не открих ,така че каде изчезна тоя антифриз?
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  15. #15
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by salih84 View Post
    Моята кола си има маслен радиатор. По въпроса за запушения радиатор не мисля, че е запушен иначе перката няма да сваля толкова бързо температурата като се включи или греша?
    Забравил съм да напиша и друго което ми направи впечатление. Ходих с колата на море и преди да тръгна проверих всичко по нея. Преди да тръгна погледнах нивото на антифриза, беше на максимума. Като се прибрах бях навъртял около 1000 км. и нивото беше спаднало на минимума и ми се струва, че не трябва да спада толкова бързо. Огледах за течове, но не открих ,така че каде изчезна тоя антифриз?
    От тука трееше да започнеш много вероятно гарнитура на глава или спукана глава.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •