Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Проблем при 1-то палене на 3.0V6

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Бензиноното ECU разполага със всичката периферия, чрез която получава информация за текущата работа на мотора. Газовото ECU само чете времената на бензиновите дюзи (които също се определят от бензиновото ECU), умножава ги по едни коефициенти и така реализира управлението на газовите дюзи.
    Тъй че това, което са ти казали просто не е вярно.
    Освен това, не разбирам какво общо има между това дали е OBD 2 или 3, което има отношение към комуникацията с компютъра и това с адаптацията.

    Ето тук е обяснено добре кое, как и защо бъзика настройките на бензиновото ECU:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=79781
    BARDOLINI OBD-MAX система знаеш ли какво е ?

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by totoza View Post
    BARDOLINI OBD-MAX система знаеш ли какво е ?
    Не, не знам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не, не знам.
    Нищо лично колега. Ако наистина не знаеш - прочети за тази газова система и сам ще разбереш каква е адаптацията.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by totoza View Post
    Нищо лично колега. Ако наистина не знаеш - прочети за тази газова система и сам ще разбереш каква е адаптацията.
    Прочетох, че по OBD интерфейс комуникира с бензиновото ECU и така се адаптира (каквото и да означава това).

    Това означава ли че бензиновото ECU не се адаптира когато моторът работи на газ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    99

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Прочетох, че по OBD интерфейс комуникира с бензиновото ECU и така се адаптира (каквото и да означава това).

    Това означава ли че бензиновото ECU не се адаптира когато моторът работи на газ?
    Принципно това означава. Рядко има изключения......

  6. #36
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Комуникацията е еднопосочна, газовото ecu само чете данни през obd.
    T.e. няма начин да въздейства директно на бензиновото ecu.
    Бензиновото ecu постоянно се адаптира към работата на двигателя и това може да се промени примерно ако откачиш ламбдата.
    ...

  7. #37
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Никой нищо не е разбрал

    Тази система чете данни за адаптациите на бензиновото и се саморегулира така, че да запази адаптациите най-близки до тези когато работи на бензин най-общо казано.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Такааа,пак проблем при сутришното палене,колата гасне и все едно е работи на 6-цилиндъра.Това за 1-2 минути и после всичко е ОК.Мислех че е от ГИ-то но пича ми каза че сега била адаптирана добре и този проблем бил от бензиновите дюзи.Тои я закачил,темп. датчик както и всичко друго било в норма.Посъветва ме да пробвам с добавка ако нестане нищо тогава сваляне и ултразвук.
    Да вметна че свещите са нови,но ми се върти в главата сега в събота при смяната на акумулатора да пробвам с адаптация на ECU-то?След такава адаптация ГИ-то пак ли трябва да се настроива?

  9. #39
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Сипи 98 или 100 октана бензин. Не се налага нова настройка на газовата след откачване на акумулатора.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Това е добре че няма да има намеси по ГИ-то след смяна на акумулатора.Утре ще го сменя и ще направя адаптация на бензин,ще сипа 30-40 литра 100 октанов и добавка,пък ще видим дали ще се получи.

  11. #41
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Имах същият проблем скоро с туинспарка, но толкова много неща разбазиках за кратък период от време, че не разбрах от какво точно се оправи. 2 различни настройки на газовата, чистене на дебитомер и дросел, адаптация, ултразвук на дюзите и зареждане на акумулатора. На последното имаше осезаем ефект, а днес направо го смених, та може и в това да ти е проблема колкото и смешно да звучи. Чистенето на дросела също промени нещата към добро.
    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Мислех че е от ГИ-то но пича ми каза че сега била адаптирана добре и този проблем бил от бензиновите дюзи.
    Има си хас да каже нещо друго. Карай 2-3 дни на бензин за да изключиш газовата като причина, аз направо и спирам и кранчетата.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #42
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Такааа,пак проблем при сутришното палене,колата гасне и все едно е работи на 6-цилиндъра.Това за 1-2 минути и после всичко е ОК.Мислех че е от ГИ-то но пича ми каза че сега била адаптирана добре и този проблем бил от бензиновите дюзи.Тои я закачил,темп. датчик както и всичко друго било в норма.Посъветва ме да пробвам с добавка ако нестане нищо тогава сваляне и ултразвук.
    Да вметна че свещите са нови,но ми се върти в главата сега в събота при смяната на акумулатора да пробвам с адаптация на ECU-то?След такава адаптация ГИ-то пак ли трябва да се настроива?
    Доскоро имах същия проблем- Едвам пали на бензин от 10-тия път. Не работеше добре на бензин, а на газ работи перфектно. След двуминутна настройка на газовото работи като часовник и на газ и на бензин.
    Last edited by qpwo; 07-12-2013 at 11:52.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Аз също съм склонен да вярвам че акумулатора е причината.Тези дни я покарах и се позареди,тези две сутрини работи перфектно,надали ако е дюза се е отпушила сама?Днес смених акумулатора с нов и утре сутрин ще видим,дано проблема да се окаже толкова прост.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •