Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Проблем при 1-то палене на 3.0V6

  1. #16
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Извинявай за тъпия въпрос,на как да ресетна ECU-то и дросела?
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...acle-cure.html

    Quote Originally Posted by Murderer View Post
    ..ами,мисля че намерих решението на казуса
    Аз също поръчах свещи от ebay.co.uk. Избираш си търговец с добър feedback и евтина доставка. Някой предлагат свещи с royal mail small packets .... към 10 паунда до България и идва в пощата. Ако са ти спешни може и с по-скъпа доставка разбира се.
    ...

  2. #17
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    аха те мойте вече трябва да са дошли,утре ще мина да си ги взема след работа..
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  3. #18

    Default

    Признавам си, че не изчетох цялата тема, но направи резет на компютъра, имам обяснено как. След това 99% всичко ще е ОК. Резета е добре да е на дросела и на компютъра.

    В общи линии процедурата е следната:

    На студена кола махаш акумулатора за 10-тина минути (по-добре 30).

    Връщаш го, даваш на контакт за 90 секунди, махаш от контакт, но не махаш ключа, пак за 90 секунди.

    Палиш и я оставяш 15 минути да загрее на бензин, докато пусне перките (НЕ ПИПАШ ПЕДАЛА НА ГАЗТА)!

    След това я извеждаш на разходка на бензин за 5-10км, като караш по всякакви начини (леко, рязко и т.н.).

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако е заради адаптация, си мисля, че проблемът ще го има не само при студен старт а при всяко палене на бензин.
    Тъй че по-скоро - свещи.

    Не е така, при студент старт колата е най-чувствителна към сместа, аз съм с нови свеи и пак го имах този "проблем" преди резета. Вероятно трябва в последствие и газовата да се настрои газовото време да отговаря на бензиновото.
    Last edited by duronman; 15-09-2013 at 17:27.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  4. #19
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Откача се само минуса на акумулатора и е добре да е за 1 час. 15те минути на празен ход без да пипаш газта са задължителни, дори да включи перките по-рано. Има една особеност : след тези 15 минути трябва да я оставиш да изстине преди да я разходиш.

    duronman e прав , ако имаш нестабилност в празния ход поради някаква причина той ще си личи най-вече докато е студена колата. Като загрее дори пак да има нестабилност тя няма да се усеща толкова заради 6те цилиндъра.
    ...

  5. #20

    Default

    Принципно е винаги добре в такива случай да се почне с проба на студено с друг дебитомер, в повечето случай резултатите са красноречиви, макар че не винаги това е причината.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Значи в общи линии на първо време да направя ресет и смяна на свещите пък след това ака няма промяна ще го мислим.
    П.С Има да споменава майстора всички женски роднини на конструктора докато сменя свещите на задния рд цилиндри.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Това ли са моите свещи?
    http://www.ngk.de/nc/en/product-find...66/PFR6B/7139/

  8. #23

    Default

    Преди да ръчкаш каквото и да било, защо не я включиш поне с Multiecuscan и да видиш дали не записва някакви грешки? Иначе може да сменяш наред без проблема да се реши...

  9. #24
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_c...ra.php?id=4688
    Аз съм с иридиевите BKR6EIX.
    ...

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    И в какво се изразява разликата?
    П.С Няма записани грешки на диагностиката.

  11. #26
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Разликата в цената беше малка и просто взех иридиевите.
    ...

  12. #27

    Default

    Колега,аз имах същия проблем.Първо смених свещите,но проблема остана.После се оправи с основно почистване на дроселовата клапа и на някакви вакуумно маркучле свързано с нея

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Тези дни когато паля ту го прави,ту не го прави.Как се почиства дросела и дали има вариянт да е от слаб акумулатор,че имам едндо Авео и миналата година точно така правише и се оказа изгорял диоден блок на алтернатора и заминал акумулатор.След подмяната им всичко се оправи.Акумулатора като че ли е за смяна,а иначе момчето от което я взех ми каза че моят ГИ бил ОБД-3 или нещо такова и газовия комп се адаптирал към бензиновия,а не обратно

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Бензиноното ECU разполага със всичката периферия, чрез която получава информация за текущата работа на мотора. Газовото ECU само чете времената на бензиновите дюзи (които също се определят от бензиновото ECU), умножава ги по едни коефициенти и така реализира управлението на газовите дюзи.
    Тъй че това, което са ти казали просто не е вярно.
    Освен това, не разбирам какво общо има между това дали е OBD 2 или 3, което има отношение към комуникацията с компютъра и това с адаптацията.

    Ето тук е обяснено добре кое, как и защо бъзика настройките на бензиновото ECU:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=79781
    Last edited by ecotronic; 26-09-2013 at 20:18.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Тези дни когато паля ту го прави,ту не го прави.Как се почиства дросела и дали има вариянт да е от слаб акумулатор,че имам едндо Авео и миналата година точно така правише и се оказа изгорял диоден блок на алтернатора и заминал акумулатор.След подмяната им всичко се оправи.Акумулатора като че ли е за смяна,а иначе момчето от което я взех ми каза че моят ГИ бил ОБД-3 или нещо такова и газовия комп се адаптирал към бензиновия,а не обратно
    Аз го чистих дросела , като откачих гумената част на въздуховода от него и после имаш 2 варианта:
    Сега тук някой ще ти каже не мърдай клапата , друг ще ти каже да я отвориш МНОГО внимателно с един пръст. Риска да я счупиш е голям.
    Ако те е страх бършеш каквото можеш без да мърдаш клапата , и аз лично ползвах мокри кърпи от аптеката. Което не е много добро решение но е по-безопасно от парцал ...
    Но после реших че не е достатъчно чисто иииии отворих внимателно клапата , напръсках със спрей за чистене на двигатели ( имам такъв спрей на който има картинка на v6цата на Alfa Romeo ) и колкото може пак чистих с мокри кърпи. Не знам дали този спрей е най-правилния за тази работа, вероятно не.
    Ползваш само по 1 кърпа , за да не остане някоя вътре !
    После задължително закачаш въздуховода и трябва да адаптираш дросела.
    За акумулатора или газовата не мога да ти кажа. Най-лесно пробвай с друг акумулатор, а газовата ти писах как да разбереш дали е от нея : reset на компютъра, адаптация на дросел и после караш на бензин без да превключваш на газ ...
    ...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •