Results 1 to 3 of 3

Thread: Ремонт на подглавник 166

  1. #1
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default Ремонт на подглавник 166

    И на двете ми 166-ци бяха счупени подглавниците, но на едната дрънкаха много дразнещо по дупките. Днес ме стегна шапката и реших да оправя това инженерно недоразумение съчетано със скапана германска пластмаса наречено подглавник в 166
    Процедурата е много проста

    1. Откопчавате тапицерията и вадите парчетата от счупения подглавник от дунапрена

    2. Отвивате болта на металната щипка и вадите отчупеното парче през което минава болта.

    3. Лепите парчето с топъл силикон/каноконлит или каквото имате. Идеята е парчето просто да седи там за да работите по-спокойно.

    4. Хващате бормашината с една бургия и правите отвори в пластмасата.

    5. Връзвате здраво със свински опашки П-образната стойка.

    6. Взимате нов по-дълъг болт и го навивате в щипката така, че да се покаже от другата страна на основата. Слагате шайба с голяма периферия и навивате гайка( не я стягайте много). Болта минавайки през щипката също не трябва да се натяга много защото щипката ще стегне и няма да се върти в П-образната стойка.

    7. Пробивате още няколко дупки както съм направил на снимките и връзвате със свински
    опашки и останалата част от основата ( стягайте здраво опашките)

    8. Набутайте всичко обратно в дунапрена и закопчайте тапицерията.

    9. Монтирайте на колата и се радвайте на здравите подглавници.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMGP2404.jpg   IMGP2405.jpg   IMGP2406.jpg   IMGP2407.jpg   IMGP2408.jpg  

    IMGP2409.jpg  
    Last edited by Boby; 16-09-2013 at 22:50.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #2

    Default

    Там където си сложил опашките..голямото ми дете имаше навика като иска да ми каже нещо да се хваща за подглавника.Как успяваше да ги къса не знам,от тогава съм ги овързал и на двете 166-ци с арматурна тел...нема къртене
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Ето клипче как се прави. https://www.youtube.com/watch?v=Q7UoHcsCCb8
    П. П. Откакто съм купил колата шофьорския подглавник е обърнат назад. Опитвах да го обърна, но едва преди няколко дни прегладех във форума тая тема и една друга и разбрах за шплентовете.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •