Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 96

Thread: избор на 156 фейслифт?

  1. #46
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Ако искаш аз дюзи да чистя съединители да сменям турбо да рециклирам парно зимата да немам па нека да гърми от ауспуха
    аа мани ги тия работи не ти трябват, то зимата дизел не може да запали и без това. Я си карай бензин...

  2. #47
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by GurgaPiti4 View Post
    аа мани ги тия работи не ти трябват, то зимата дизел не може да запали и без това. Я си карай бензин...
    Аз мойта зимата затова не я гася.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  3. #48
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Аз мойта зимата затова не я гася.
    Ееее ми кат искаш да караш зимата....така е. Постоянна работа или да слизаш през 30 мин да е припалваш!!

  4. #49
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Аз мойта зимата затова не я гася.
    Quote Originally Posted by GurgaPiti4 View Post
    Ееее ми кат искаш да караш зимата....така е. Постоянна работа или да слизаш през 30 мин да е припалваш!!
    Бе вий за факла под картера и палене на писта не сте ли чували?!!!
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #50
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by GurgaPiti4 View Post
    аа мани ги тия работи не ти трябват, то зимата дизел не може да запали и без това. Я си карай бензин...
    Колега това ЖТД което не може да запали зимата по добре не го давай и за скрап, че ще вкараш пункта в преразход за рециклиране ! Моето ЖТД и при -20 пали без дори да чакам подгревните свещи на двигатела!
    Единственното нещо, което немога да разбера при -25 ми замръзна ръчната спирачка и ми се наложи да я размразявам, но колата си пали докато чукнеш !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  6. #51
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Ся при -20 без да чакаш свещите да изгаснат малко пресилено ми се струва...иначе няма спор, че палят без проблем! И двете ми ЖТД-та палят без усилие и в най-големите студове.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #52
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега това ЖТД което не може да запали зимата по добре не го давай и за скрап, че ще вкараш пункта в преразход за рециклиране ! Моето ЖТД и при -20 пали без дори да чакам подгревните свещи на двигатела!
    Единственното нещо, което немога да разбера при -25 ми замръзна ръчната спирачка и ми се наложи да я размразявам, но колата си пали докато чукнеш !
    Колега имаше огромна нотка сарказъм за ЖТД-тата. Аз от 3 години и половина карам такова и зима не съм имал да не запали. Цитирах колегата по горе дето изброи, "кусурите" на дизела. С една дума ние дето караме ЖТД се вкарваме в егаси разходите едва ли не, както и да е не си ме разбрал.

  8. #53
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Едно нещо е сигурно: никой не се е върнал от дизел към бензин !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #54
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Едно нещо е сигурно: никой не се е върнал от дизел към бензин !

    Ааааа, не така.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #55
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Аз съм единствения балък минал от 2.4JTD 130 с тракаща верига на маслената помпа към 2.0 T.S 8V. Само дето като се качих на бензина се родих.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #56

    Default

    Не се излагайте. И аз карам дизел ( JTD ), преди това бензин ( TS ). По-добре от бензина няма измислено за момента.

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  12. #57
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Не се лъжете дизела е по хубав просто хората измислиха софтоери и повечето ги купат и ги чипосат а не за икономия а най ме кефи като огаснат на път и почнеш да се почесваш като отвориш капака нема бъркане ... и определено парното бърка всичко на -20 от г.баня до съдебната палата бършеш с кърпата прозореца направо чук да караш ли да бършеш ли
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  13. #58
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Не се лъжете дизела е по хубав просто хората измислиха софтоери и повечето ги купат и ги чипосат а не за икономия а най ме кефи като огаснат на път и почнеш да се почесваш като отвориш капака нема бъркане ... и определено парното бърка всичко на -20 от г.баня до съдебната палата бършеш с кърпата прозореца направо чук да караш ли да бършеш ли
    Аз нищо не разбрах а уж знам български...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  14. #59
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Не се лъжете дизела е по хубав просто хората измислиха софтоери и повечето ги купат и ги чипосат а не за икономия а най ме кефи като огаснат на път и почнеш да се почесваш като отвориш капака нема бъркане ... и определено парното бърка всичко на -20 от г.баня до съдебната палата бършеш с кърпата прозореца направо чук да караш ли да бършеш ли
    Единствената подробност е че са в пъти по-бързи и в пъти по-икономични от твоята кола например!
    И определено освен някой друг датчик почти не се развалят..... за разлика от ТС-а......

    А и определено повечето фейслифтови нямат дерт с топлото!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #60
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Без чипове сте локомотиви а като масово фейсите не навлезнали още 2.4 съм карал и сме пускали без чип и го дърпам па незнам кой е спрел и кой нее и да студено ми е зимата и ми кофти да бърша предния джам
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •