Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 96

Thread: избор на 156 фейслифт?

  1. #31
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Еми глей кво става нагоре бе! Тука се пита за плюсове и дали става ЖТС-а за газ и дизела струва ли си?? И се стигна до дебитомери за 1000 лв... с една дума изкараха "абе вземи си ама да знаеш, че тва така и така е много скъпо и май е по добре да си останеш със страта щот ти е по евтина" !!! Всеки го знае 1.9 ЖТД 140 16 V е един СТРАХОТЕН избор откъм вървеж, разход, здравина и т.н първите впечатления за една кола!

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by GurgaPiti4 View Post
    Еми глей кво става нагоре бе! Тука се пита за плюсове и дали става ЖТС-а за газ и дизела струва ли си?? И се стигна до дебитомери за 1000 лв... с една дума изкараха "абе вземи си ама да знаеш, че тва така и така е много скъпо и май е по добре да си останеш със страта щот ти е по евтина" !!! Всеки го знае 1.9 ЖТД 140 16 V е един СТРАХОТЕН избор откъм вървеж, разход, здравина и т.н първите впечатления за една кола!
    Имам приятел с jts автомат,искат му 4 бона за газово,подобър двигател от 8 клапановия не съм видял,чувам че и 16 е дмного добър,за тази возия и бързина са си супер и разхода е нисък
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  3. #33
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Що пък да не взема бе, човека си пита, темата се разводни...накратко ЖТД 1,9 16V е най-добрия избор откъм вървеж и разход. На моята разхода също е малък но само извън града...градско каквото и да ти приказват 2,4 си гори 8, 9, 12...зависи от крака и от нервите а моята е от типа кола която ти шепне "изрежи ме докрай за да те залепя на седалката"...
    Колега и моята така ми шепне много са нагли как само ни вкарват в приключения ! По-зле са от жените !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  4. #34
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега и моята така ми шепне много са нагли как само ни вкарват в приключения ! По-зле са от жените !
    Докато си карах 105 коньовата не я настъпвах щото си знаех, че не може ама с тая нещо постоянно ме кара да я смачквам...всеки светофар ми е стартова линия
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Докато си карах 105 коньовата не я настъпвах щото си знаех, че не може ама с тая нещо постоянно ме кара да я смачквам...всеки светофар ми е стартова линия
    Неси попаднал на майстор да те смачка,скоре ще разбереш
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  6. #36
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Добре бе "майсторе"...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Добре бе "майсторе"...
    Има само две мнения по въпроса – грешното и моето!

  8. #38
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Докато си карах 105 коньовата не я настъпвах щото си знаех, че не може ама с тая нещо постоянно ме кара да я смачквам...всеки светофар ми е стартова линия
    Ти фнимавай, че после няма да правя карета!!

  9. #39
    Доста напреднал Алфист estemaro's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив,Саутхямптън
    Posts
    23

    Default

    Здравейте, значи и аз да се изкажа по темата. Вземи си каквото ти е кеф. Аз имам ЖТС Селеспиид с фейслифта, карам си го на бензин сума ти време вече и сам доволен от разхода. Извън грдадско ми дава 7-7.5, което за бензих е супер. Нямал съм никави проблеми с мотора или с колат изобщо, може би защото карам в АнглияДобър бензин и масла предполагам. Никога не сам имал Алфа дизел, но от колеги тук слушам само добри неща последно време. Частите тук също са много по евтини от БГ. Иначе слагат ГИ на Романо и тук и в БГ ама са малко по-скъпи.

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София; Southampton
    Posts
    73

    Default

    Аз лично нямам никакви оплаквания от JTD-то и според мен е по-добрия вариант. 140 коньовата версия лично според мен има доста доволно ускорение, вървеж и разход. За дебиломера на новата за момента не сме имали проблеми, но едва ли няма вариант да се намери и за по-малко пари, така че това не трябва да те отказва от дизела.
    @estemaro
    Я, съсед и колега И аз съм в Southampton (всъщност съм сина на automaniac). Трябва да се видим на по-бира, да си направим Алфа среща на 2600км от дома
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v 140hp '04 The new Mistress
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8v 105hp '98 еx

  11. #41
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Хубава кола, а очакванията зависят от късмета ти.
    JTS и газ,забрави.
    JTD.
    Колега защо всички казвате, че JTS на газ неможе бъдете точни ! Може и става много по добре от газов инжекцион въпроса е, че струва доста ! Може но уредбата трябва да с течна фаза ! Естествено цената е доста около поне 3000 лв, но зависи колко я искаш и за какво ще я ползваш !

    ---------- Post added at 08:22 ---------- Previous post was at 08:17 ----------

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Малко ти е множко за русенско градско, моята не може да прехвърли 8,5/100 в София, ма все пак е 8 клапанова, 16 клапановите може и да са по-лакоми.
    Колега и моята е клапанова и да пълния фейслифт и съм напълно съгласен с теб ! В София градско ми гореше не повече от 7 и половина 8 не съм стигал никога, а трябва да имаш в предвид, че съм карал колкото колата позволчва не съм я жалил никак !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  12. #42
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега защо всички казвате, че JTS на газ неможе бъдете точни ! Може и става много по добре от газов инжекцион въпроса е, че струва доста ! Може но уредбата трябва да с течна фаза ! Естествено цената е доста около поне 3000 лв, но зависи колко я искаш и за какво ще я ползваш !
    И къде видя, че съм написал, че не може?
    В тоя свят са малко невъзможните неща, само че на кола за 4000-5000лв. ще сложиш ли инжекцион за още толкова?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #43
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    И къде видя, че съм написал, че не може?
    В тоя свят са малко невъзможните неща, само че на кола за 4000-5000лв. ще сложиш ли инжекцион за още толкова?
    Е да няма смисъл но, ако ми падне някоя 156-ца на 50-60 000 км защо да не бих сложил

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  14. #44
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    аз съм с JDT 1.9 115cc,каране в Смолянския регион 6,7,8,зависи с какви обувки съм ,смолян перник 5.7 на 100 по борд комп.

    Досега съм карал дамо на газ и бензин,имах 145 1,4 16в .

    Никога няма да се кача на Бензин,мое мнение!

    Няма кабели,свещи,гърмежи и тнт,поддръжката зависи на какво ще попаднеш,аз съм мноооого доволен!


    хубава ли е нафтата е изтребител,Турбото след 2к оборота те залепя за седалката когато и да я згазиш



    Успех
    Ако искаш аз дюзи да чистя съединители да сменям турбо да рециклирам парно зимата да немам па нека да гърми от ауспуха
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Ако искаш аз дюзи да чистя съединители да сменям турбо да рециклирам парно зимата да немам па нека да гърми от ауспуха
    как може да сме толкова прости да ги купуваме тия дизели

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •