Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Как да свържа туба и усилвател в AR 147 с Bose с-ма

  1. #1

    Default Как да свържа туба и усилвател в AR 147 с Bose с-ма

    Здравейте колеги.От заглавието си личи,че искам да допълня музикалната си си-ма Bose с туба и усилвател с които разполагам.
    Усилвателя е този:
    http://www.subito.it/accessori-auto/...i-53872281.htm

    Тубата е тази:
    http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeige...44898-223-4896

    Като допълнение ще кажа,че плейъра ми не е оригиналния от Bose системата.Взех си мп3 плейър от фейслифтова 147-ца(блаупункт е).Та въпросния плейър съм го пуснал да работи в режим Bose и на практика все едно съм си с оригиналния но имам мп3.
    Дайте идея от къде да взема сигнал за усилвателя.Тъй като плейъра няма изход.
    Last edited by juliano155; 18-09-2013 at 22:19.

  2. #2

    Default

    Колеги,моля съвземете се малко.Дайте малко инфо.

  3. #3
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Чекай чекай... Bose системата нали има активен бас който е скрит зад този панел:


    Аз не съм запознат от какво се състои Bose системата и как е свързана, затова не мога да ти помогна, но ще изкажа мнение че като качество трябва бая да се изръсиш за да изкараш по-добър звук... с тая туба и тоя усилвател които аз никога не съм чувал като марка може да направиш само един "джангър" ако ти е позната тая дума или по-просто казано дъндания.
    Мисля че при субуфера е скрит и усилвател, но както казах такава система аз съм виждал само на снимка

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Mario_95 View Post
    Чекай чекай... Bose системата нали има активен бас който е скрит зад този панел:


    Аз не съм запознат от какво се състои Bose системата и как е свързана, затова не мога да ти помогна, но ще изкажа мнение че като качество трябва бая да се изръсиш за да изкараш по-добър звук... с тая туба и тоя усилвател които аз никога не съм чувал като марка може да направиш само един "джангър" ако ти е позната тая дума или по-просто казано дъндания.
    Мисля че при субуфера е скрит и усилвател, но както казах такава система аз съм виждал само на снимка
    Да има колега,но на мен лично ми е слабичък баса от средата нагоре.Да не говоря,че малко преди края на на увеличаването направо утихва доста.А нали се сещаш колега че усилвателя дава и някакъв контрол и не мисля че,ще стане джангър.Или поне трябва да опитам за да разбера какво ще се случи.
    Last edited by juliano155; 19-09-2013 at 22:01.

  5. #5
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Да има колега,но на мен лично ми е слабичък баса от средата нагоре.Да не говоря,че малко преди края на на увеличаването направо утихва доста.А нали се сещаш колега че усилвателя дава и някакъв контрол и не мисля че,ще стане джангър.Или поне трябва да опитам за да разбера какво ще се случи.
    махаш капака и намираш голямата буйкса влизаща в усилватела, след това намираш на тази схема кои кабели са предните или задните тонколони и ги разклоняваш към чинчове и ги вкарваш в усилватела ! От там вземаш и 12 волта за активиране на усилватела! !!!! гледаш FROM RADIO!!! - това са входовете на усилватела !
    Last edited by PSAVOV; 20-09-2013 at 08:01.

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    махаш капака и намираш голямата буйкса влизаща в усилватела, след това намираш на тази схема кои кабели са предните или задните тонколони и ги разклоняваш към чинчове и ги вкарваш в усилватела ! От там вземаш и 12 волта за активиране на усилватела! !!!! гледаш FROM RADIO!!! - това са входовете на усилватела !
    И тук възниква един въпрос.Сигнала който ше взема от предната или задната линия подходящ ли е.Няма ли вероятност да е по силени да убия входа на усилвателя.

  7. #7
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    И тук възниква един въпрос.Сигнала който ше взема от предната или задната линия подходящ ли е.Няма ли вероятност да е по силени да убия входа на усилвателя.
    До колкото си спомням не защото аз също го опитах с усилвател блаупункт ! Мисля, че изхода за усилвател беше 5V колкото на едни от най-хубавите cd-та(висок клас )!! Нямай грижи за това ! По скоро внимавай да не се случи случка на тубата понеже с този изход се чува доста по-силно !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    До колкото си спомням не защото аз също го опитах с усилвател блаупункт ! Мисля, че изхода за усилвател беше 5V колкото на едни от най-хубавите cd-та(висок клас )!! Нямай грижи за това ! По скоро внимавай да не се случи случка на тубата понеже с този изход се чува доста по-силно !
    Колега нещо не те разбрах,сори за което.Я кажи от каде си взел 5-те волта.Ориентирай ме по схемата на усилвателя която колегата е дал.

  9. #9
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Колега нещо не те разбрах,сори за което.Я кажи от каде си взел 5-те волта.Ориентирай ме по схемата на усилвателя която колегата е дал.
    КОлега аз ти дадох схемата изхода на оригиналното ЦД е 5 волта ! тоест трябва да вземеш сигнал не от изхода на усилватела а да клонираш сигнала на входа на усилватела т.е клонираш сигнала от line output right front (from radio ) и line output left front (from radio ) т.е 9 и 10 това са ти сигнала + а за минус кабелите са същите цветове с черен кант и се намират на някои крака от (3,4,5,6) ориентираш се по цветовете на "+"
    (няма как да объркав нищо понеже тези 3,4,5,6 са "- " на четирите канала и не са дадени на схемата ! Да нете притеснява, че не са показани !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    КОлега аз ти дадох схемата изхода на оригиналното ЦД е 5 волта ! тоест трябва да вземеш сигнал не от изхода на усилватела а да клонираш сигнала на входа на усилватела т.е клонираш сигнала от line output right front (from radio ) и line output left front (from radio ) т.е 9 и 10 това са ти сигнала + а за минус кабелите са същите цветове с черен кант и се намират на някои крака от (3,4,5,6) ориентираш се по цветовете на "+"
    (няма как да объркав нищо понеже тези 3,4,5,6 са "- " на четирите канала и не са дадени на схемата ! Да нете притеснява, че не са показани !
    Извини ме за недоглеждането колега но от телефона ми беше ограничен погледа въру цялата страница
    Благодаря за инфото,тази седмица като ми остане време ще се опитам да приложа наученотот темата.Между времено моля и за малко инфо за всички тези управления на усилвателя ми т.е. кое какво управлява.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0790-1.jpg  

  11. #11

    Default

    Образовах се достатъчно и разбрах за какво са екстрите по усилвателя.Оказа се,че и усилвателя има вход за високо ниво на входящ сигнал който смятам да ползвам.Сигнал ще взема от каналите преди да преминат през усилвателя.Планирам в четвъртак или петък да свържа техниката и ще пиша за резултата.

  12. #12

    Default

    Свързах усилвателя и тубата и мога да кажа,че допълниха босето по уникален начин.Взех сигнал от каналите на ЦД-то преди усилвателя тъй като се оказа,че ЦД-то като е в режим босе началява изходящия си сигнал.Ако тешите да последвате примерът ми няма да съжелявате.

  13. #13
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Да има колега,но на мен лично ми е слабичък баса от средата нагоре.Да не говоря,че малко преди края на на увеличаването направо утихва доста.
    Решението е да прекъснеш А2 проводника от ИСО конектора.

    Сиди-то няма да разбере по този начин, че имаш Босе и еквалайзера и лауднеса си остават активни.
    Естествено ако увеличиш много ще почне да криви.
    Но разликата си е доволно голяма.

    Реално радиото при прекъснат А2 пуска 4волта на изходите на колоните, а иначе 2волта или по-малко.

  14. #14

    Default

    Да но губиш и екстричката при включване винаги да тръгва от едно и също ниво звукът.
    Alfa's do't drop oil...they mark their territory

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Аз ще използвам тази тема да попитам, мога ли да ползвам сигнала от буксата която влиза в оригиналния буфер на bose-то, да пусна друг буфер вместо оригиналния ? И до колко вата rms може да е или колко е оригиналния ?
    147 1,6 105к.с. 2002г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •