Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
Drago Дай малко инфо понеже четох и се заинтересувах по въпроса ,светни ме малко как деиства и от каде може да се купи,какво трее и така на татък.

Ето тука моя мотор с това чудо ,явно става и го има ,ма трее инфо.http://www.spideralfaromeo.it/schede/nos2.htm
Как действа:
"Суха" : вкарваш нитро газ и разчиташ че ecu-то на автомобила ще вкара още бензин.
"Мокра" : ти си вкарваш повече нитро газ и повече бензин.
Идеята е проста - повече гориво и повече кислород дават повече мощност. Във въздуха има 21% кислород , в нитрото има 50%.
Още един ефект е че като минава от течна фаза в газообразна ( като го впръскваш нитрото ) ти охлажда допълнително и въздуха в смукателния колектор.
По-студен и повече кислород.
Откъде да си купиш не мога да те посъветвам , аз лично не бих си купил американска система. Те разчитат на по-евтина цена , обаче соленоидите им не са от най-добрите (клапаните за бензин и нитро) а бензиновия соленоид е критичен ако не отвори както писах в горния си пост.
От линка който си ми пратил :
На първата снимка изглежда като "мокра " система , виждат се 2та соленоида и една дюза преди дросела. Също се вижда от къде са взели бензин за червения соленоид. И до тук изглежда кадърно направено ..
Контролера на 2рата снимка не се вижда и не знам какъв е. На 3тата снимка обаче тези бутони на волана тип "бързи и яростни" са грешка. Ако ги натиснеш случайно в ниски обороти кво правим ? Сега контролера може да пречи на това но без да знам какъв е няма как да знам какво прави.
По-добре е да има 2 ключа, единия изключва системата напълно , а 2рия ключ се слага на дросела . 2рия ключ работи само ако е включен първият и ако дросела е отворен напълно (като си дал газ до ламарината).
Има контролери , които според оборотите , предавката на която си - ще регулират количеството впръскан нитро и бензин и цените на добрите такива са колкото на още половин или цяла нитро система.


Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
Даи инфо за туин спарка от каде може да се вземе ,и каква трее да е системата,от тези кадето пускат и бензин,понеже си прав че клиото имаше само една тръба за газ .
За марка не мога да те посъветвам, защото май от всяка марка има и гръмнали двигатели ... търсиш в google от коя са по-малко изтропалите мотори и си решаваш на твой риск.