Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 166

Thread: Малко тунинг

  1. #46
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by murdera View Post
    струва около 1000 лв. с доставката. без таксите на митницата. 14 лв./кг струва пълненето(събира 4.5-5кг). взех я от ebay.com
    Какъв е ефекта ако си с чипа за без нитро , а пуснеш системата. Т.е. не работи ли ок и без върнат аванс ?

    Тъй като си с електроника , която следи само TPS имаш ли проблем като стигнеш прекъсвач? Това пита Никола в един от горните постове. И със заводската електроника ли си на запалването или с нещо aftermarket?
    Защото има какви ли не контролери , примерно на мен ми харесват едни , които следят и TPS, и обороти, и могат да пускат 2 различни степени.

    Помниш ли колко пари даде допълнително в митницата ? Митническата декларация и поне 1 ден висене на опашките май е минимума. Но пък има и системи , които се продават вътре в ЕС и не минават през митници.
    ...

  2. #47
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Какъв е ефекта ако си с чипа за без нитро , а пуснеш системата. Т.е. не работи ли ок и без върнат аванс ?

    Тъй като си с електроника , която следи само TPS имаш ли проблем като стигнеш прекъсвач? Това пита Никола в един от горните постове. И със заводската електроника ли си на запалването или с нещо aftermarket?
    Защото има какви ли не контролери , примерно на мен ми харесват едни , които следят и TPS, и обороти, и могат да пускат 2 различни степени.

    Помниш ли колко пари даде допълнително в митницата ? Митническата декларация и поне 1 ден висене на опашките май е минимума. Но пък има и системи , които се продават вътре в ЕС и не минават през митници.
    Колегата DRAGO е по в час и знае какво да попита,кажи верно ако си метна нос на моето запалване с нормален аванс какво става,и като е на прекъсвач колата.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #48
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia-Slatina
    Posts
    760

    Default

    По принцип го дават да се кара с 55 шот на стковия аванс, на 65 -2* , на 75 -4* , но колата е сгъстена с около 1 степен над заводската, а и тука бенза е доста по слаб от този в УСА и колата първоначално я карах на 55 шот с 1* върнат аванс,но имаше следи от леки детонации по свещите. на 85 шот ако пробвам с чипа без върнатия аванс-може нищо да не стане от 1 път,но може и да има едно голямо бум Не ми се пробва хаха . Митническите такси (по редовния път) са в размер на 22-23% от крайната цена вкл. доставката. Прекъсвача на стоковия комп спира горивото и за това съм го пуснал на доста високи обороти(7600-50),като на 6900 ми светва шифт лампата да слагам следваща предавка.... 1 път само леко го чукнах тоя ебан прекъсвач като не влезе 4та- всичко беше ок,но ТРЯБВА да НЕ го удряш,защото колата обеднява ЗВЕРСКИ и може да стане шибана детонация ....
    пс. продават се и афтърмаркет controller-и за нитрото,които автоматично ти връщат аванса и спират свещите като удариш прекъсвач.Сигурно имат и други екстри, но не съм напълно запознат,защото не са никак евтини...
    ps2. ест. може да се поръчат и по-малки дюзи и да се пръска 30-35 к.с. шот....тогава може да си караш без ядове на заводските настройки...вярно няма да върви толкова,но все пак е опция
    Last edited by murdera; 30-09-2013 at 12:36.

  4. #49
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Извинявам се, че цапам темата на колегата, но всички, или повечето колеги с опит, казват за мотора, че много се троши. Как тогава държи на нитро ?

  5. #50
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Значи първо благодаря на колегата,че се отнесе приятелски и сподели опит.После днес се отбих при моя мапер, и разбираите моя и мапер в кавички,понеже просто ми е приятел,и просто е мапер.Човека е грамотен горе долу и мапва яки коли ,ма трудно може да му се вярва ,понеже всички мапери ги е правила една пишка и конете за нищо ги нямат.Аз му споделих естеството съществото ,на тази тема,и той беше категоричен,че 2.0 16 ,може да се докара до 250 коня без турбо,ма ще трябват пари като за още 3 коли,после за нос или азот ,2.0 16 не е мотор понеже като му дадеш газ 3 пъти и трее си търсиш нов.Споделих му за колегата с Хондата,и тои каза ,че има една само разлика ,ма е фатална понеже едното е Хонда а другото е 2.0 16 алфа,и просто няма да издържи и една вечер,на стриид гонки.Единственото нещо кадето ме заинтересува,само беше ,че според него трее се сложи турбо мотор от купе,ма не трее да е 5 цилиндъра,а мотор от 2.0 16 турбо,понеже според него 5 цилиндъра се ъпгреидва трудно а 4 те цилиндъра са лесни и там се намират части лесно и евтино.Понеже всички мапери са мошенници ,и винаги имат задни мисли,и аз си мисля ,че тоя има части за продан ,искам да чуя и вашето мнение.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #51
    започва да се пристрастява дадин's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    сливен
    Posts
    80

    Default

    точно поради тази причина и аз сложих 2.0 16v turbo,с когото и да сум говорил или питал всеки ми е казвал точно това което ти е казал и твоя човек.А и петака къса валове доста,другото което е че петака е голям и труден за за обслужване и с скъпа подръжка.От купе 2,0 16 пасва без проблеми,а ако е от капа трябва да търсиш капака на пета със стойката и тампона да са от фиат купе.
    '98 Lancia Delta 2 1.8 16V
    '96 Alfa Romeo 155 1.9 TD


  7. #52
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia-Slatina
    Posts
    760

    Default

    Интересно, какво му е толкова слабото на това 2.0 ТС , че така са се наплашили всички? Миналата година като правех основен ремонт на двг., доста хора разбиращи и правещи хонди ми казваха да сменя мотора,че нямало смисъл да шлайфам кол.вал и блок, защото мотора нямал да изкара и 100км. и да запече.... Е вече 4к+ км. му се дава цялата газ, пръскам и нитро и засега е ок.....
    пс. според мен 50 шот на сток 2.0 мотор-няма да има никакви дертове,стига нитрото да се сложи правилно,караш със 100 октана,1 размер по-студени свещи,леко връщаш аванса и гледаш смесите да са ниски 11ки. Както казват по чуждите форуми: "не нитрото чупи мотора, а неправилната му употреба", ест. като се прекали с нитро шота на сток мотор-работата става ясна
    Last edited by murdera; 30-09-2013 at 17:47.

  8. #53
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by murdera View Post
    Интересно, какво му е толкова слабото на това 2.0 ТС , че така са се наплашили всички? Миналата година като правех основен ремонт на двг., доста хора разбиращи и правещи хонди ми казваха да сменя мотора,че нямало смисъл да шлайфам кол.вал и блок, защото мотора нямал да изкара и 100км. и да запече.... Е вече 4к+ км. му се дава цялата газ, пръскам и нитро и засега е ок.....
    пс. според мен 50 шот на сток 2.0 мотор-няма да има никакви дертове,стига нитрото да се сложи правилно,караш със 100 октана,1 размер по-студени свещи,леко връщаш аванса и гледаш смесите да са ниски 11ки. Както казват по чуждите форуми: "не нитрото чупи мотора, а неправилната му употреба", ест. като се прекали с нитро шота на сток мотор-работата става ясна
    Колега то в твоя пост си събрал мъдростта за една библия ,ма проблема е че всички тунинг маистори ,които работят за нормални цени,говорим майстори занаятчии,са доста неграмотни,те са отъпкали една улица и знаят само нея,турбо мотор ,голям кулер,дюзи,две помпи за бензин,и краи,и наи добре ако може мотора да е фиат 2.0 турбо 16.Тези кадето верно знаят и си разбират от работата,не си губят времето с коли за 2 лева.Нашия проблем е ,че искаме да вечеряме като генерали,ма да плащаме като старшини.Аз от един месец обикалям и питам ,ма без ефект,или пари или нищо.Аз лично бих пробвал да сложа нитро на алфата,ма проблема е ,че няма кои да го сложи, тука в Италия ,а за бг не знам.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #54
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia-Slatina
    Posts
    760

    Default

    Системата на ZEX се монтира за около 2 часа ако имаш стенд. Аз сам я монтирах за 1 ден,но на земята и работа със старите крикове.....имаш подобно обяснение за монтажа,няма нищо сложно
    ps. действай с нитрото на твин спарка-тамън ще се види реално как ще е
    Last edited by murdera; 30-09-2013 at 22:31.

  10. #55
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by murdera View Post
    Системата на ZEX се монтира за около 2 часа ако имаш стенд. Аз сам я монтирах за 1 ден,но на земята и работа със старите крикове.....имаш подобно обяснение за монтажа,няма нищо сложно
    ps. действай с нитрото на твин спарка-тамън ще се види реално как ще е
    Даи да купя твоята система,или ми помогни да си намеря същата,искам да има контролер,бе няма какво да ти обяснявам,ти знаеш по добре от мене ,какво ми трее
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #56
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Ето колги ако на някои му трябват джанти 16 цола http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=81166
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #57
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Ето малко пресни снимки ,другата седмица идват и предните седалки ,и продължавам с проектчето
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0033.jpg   IMAG0036.jpg   IMAG0041.jpg   IMAG0042.jpg   IMAG0043.jpg  

    IMAG0044.jpg   IMAG0038.jpg   IMAG0040.jpg   IMAG0039.jpg  
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #58
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Всичко ми харесва по колата с изключение на две неща , които ще ти напиша по-долу:
    1. Черното на броните . Всичко е въпрос на вкус, обаче понеже съм виждал снимки на 155 с черно на бронята и без черно на бронята те съветвам и ти да разгледаш снимки и да си решиш.
    2. Декоративни части "имитация на дърво" в интериора. Сега ако интериора ти беше друг цвят тези части щяха да пасват и дори дървен волан щеше да е ок. Намери си още един комплект такива и ги боядисай черно, в цвета на колата или каквото искаш. Дори да не ти хареса можеш да си върнеш старите ...
    ...

  14. #59
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Всичко ми харесва по колата с изключение на две неща , които ще ти напиша по-долу:
    1. Черното на броните . Всичко е въпрос на вкус, обаче понеже съм виждал снимки на 155 с черно на бронята и без черно на бронята те съветвам и ти да разгледаш снимки и да си решиш.
    2. Декоративни части "имитация на дърво" в интериора. Сега ако интериора ти беше друг цвят тези части щяха да пасват и дори дървен волан щеше да е ок. Намери си още един комплект такива и ги боядисай черно, в цвета на колата или каквото искаш. Дори да не ти хареса можеш да си върнеш старите ...
    Имаш право колега и аз обмислям подобни маневри,и понеже колата е за боядисване,след като завърша седалките ,и преди да почна мотора ще я закарам на бояджия,тогава ще видя точно как ще е ,и мнения като твоето са много ценни.За дървените части мисля за истинско карбоново фолио ,то е доста скъпо ,ма за таблото ще трее малко,и няма да ,е проблем.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #60
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Подкрепям това, че дървенията по тъблото не се вързва на интериора
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •