Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 166

Thread: Малко тунинг

  1. #31
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Drago Дай малко инфо понеже четох и се заинтересувах по въпроса ,светни ме малко как деиства и от каде може да се купи,какво трее и така на татък.

    Ето тука моя мотор с това чудо ,явно става и го има ,ма трее инфо.http://www.spideralfaromeo.it/schede/nos2.htm
    Как действа:
    "Суха" : вкарваш нитро газ и разчиташ че ecu-то на автомобила ще вкара още бензин.
    "Мокра" : ти си вкарваш повече нитро газ и повече бензин.
    Идеята е проста - повече гориво и повече кислород дават повече мощност. Във въздуха има 21% кислород , в нитрото има 50%.
    Още един ефект е че като минава от течна фаза в газообразна ( като го впръскваш нитрото ) ти охлажда допълнително и въздуха в смукателния колектор.
    По-студен и повече кислород.
    Откъде да си купиш не мога да те посъветвам , аз лично не бих си купил американска система. Те разчитат на по-евтина цена , обаче соленоидите им не са от най-добрите (клапаните за бензин и нитро) а бензиновия соленоид е критичен ако не отвори както писах в горния си пост.
    От линка който си ми пратил :
    На първата снимка изглежда като "мокра " система , виждат се 2та соленоида и една дюза преди дросела. Също се вижда от къде са взели бензин за червения соленоид. И до тук изглежда кадърно направено ..
    Контролера на 2рата снимка не се вижда и не знам какъв е. На 3тата снимка обаче тези бутони на волана тип "бързи и яростни" са грешка. Ако ги натиснеш случайно в ниски обороти кво правим ? Сега контролера може да пречи на това но без да знам какъв е няма как да знам какво прави.
    По-добре е да има 2 ключа, единия изключва системата напълно , а 2рия ключ се слага на дросела . 2рия ключ работи само ако е включен първият и ако дросела е отворен напълно (като си дал газ до ламарината).
    Има контролери , които според оборотите , предавката на която си - ще регулират количеството впръскан нитро и бензин и цените на добрите такива са колкото на още половин или цяла нитро система.


    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Даи инфо за туин спарка от каде може да се вземе ,и каква трее да е системата,от тези кадето пускат и бензин,понеже си прав че клиото имаше само една тръба за газ .
    За марка не мога да те посъветвам, защото май от всяка марка има и гръмнали двигатели ... търсиш в google от коя са по-малко изтропалите мотори и си решаваш на твой риск.
    ...

  2. #32
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Точно такава искам без копчета а само едно за пускане на системата,и после като дадеш газ контролера да прави сичко сам ,без копчета на волана.Търсих в гугъл ма или съм неграмотен аз и не намирам нищо за продаване,само форуми и коментари,ако имаш идея за саитове дето ги продават сподели.Само да не е е беи че там ми е трудно купуването несъм се регистрирал,ма ако трее ще хвана един пич да я купи.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #33
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Много интересно, не знаех, че това е принципа на NOS-а-да вкарва дефакто повече кислород, все съм си мислел, че вкарва нещо като по-яко гориво. А в такъв случай, не може ли да се направи с цел икономия на гориво, да пуска някакво минимално количество, само колкото да оптимизира изгарянето на горивото при нетунингован мотор?

  4. #34

  5. #35
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Точно такава искам без копчета а само едно за пускане на системата,и после като дадеш газ контролера да прави сичко сам ,без копчета на волана.Търсих в гугъл ма или съм неграмотен аз и не намирам нищо за продаване,само форуми и коментари,ако имаш идея за саитове дето ги продават сподели.Само да не е е беи че там ми е трудно купуването несъм се регистрирал,ма ако трее ще хвана един пич да я купи.
    Контролерите са скъпи , 300-700 евро. Като всички базови части за стандартна нитро система примерно струват 600-700.
    И едно е 700 евро , друго е 1400. Става твърде много и по-добре смяна на двигател или турбо конверсия.

    А и не ти трябва контролер ако ще пръскаш нитро за +50 коня. Те са нужни за по-екстремни случаи.
    За механични дросели се слага мини копче отвън до врътката на дросела, по начин че като се завърти на определен градус врътката ( т.е. дросела е отворил до някъде ) да натиска автоматично това копче. И ако това копче е натиснато и другото и то е включено - активира соленоидите.
    За електронни дросели се връзва TPS към кабелите и се наглася да включва соленоидите при определена позиция на дроселовата клапа.
    При такъв монтаж ти само пускаш или спираш системата с копче в купето. И когато копчето е на ON и си натиснал газта до някъде (или до долу) ( да включи и другото копче) или получаваш удар в гърба или получаваш удар по джоба ... за нов двигател.
    ...

  6. #36
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Всичко ми е ясно само,не разбрах без контролер какво става като двигателя стигне на прекъсвач ,а азота и бензина продължават да влизат,май контролер си трее ,за да е по изпипана системата,и да няма грешки.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #37
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Аз сменям преди прекъсвач , и не съм си мислил за такава ситуация.
    Зависи на 155цата как е направен прекъсвача - кое прекъсва : запалването, горивото или и двете. Ако прекъсва инжекторите, а запалването не е прекъснато пак отиваш на бедна смес.
    Явно си трябва някакъв прост контролер който следи оборотите и като потърсих се оказа че има и такива: държи го включено примерно само от 4500 до 6000.

    P.S. Докато търсих някакви неща открих сайт в който са описани горивните карти на ECU на 155 Q4
    http://berlinasportivo.com/pages/hexmaps.php
    Също има и xdf файлове за Integrale , Dedra Turbo, Fiat Coupe Turbo 16v ...
    ...

  8. #38
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Аз сменям преди прекъсвач , и не съм си мислил за такава ситуация.
    Зависи на 155цата как е направен прекъсвача - кое прекъсва : запалването, горивото или и двете. Ако прекъсва инжекторите, а запалването не е прекъснато пак отиваш на бедна смес.
    Явно си трябва някакъв прост контролер който следи оборотите и като потърсих се оказа че има и такива: държи го включено примерно само от 4500 до 6000.

    P.S. Докато търсих някакви неща открих сайт в който са описани горивните карти на ECU на 155 Q4
    http://berlinasportivo.com/pages/hexmaps.php
    Също има и xdf файлове за Integrale , Dedra Turbo, Fiat Coupe Turbo 16v ...
    Сега ще ги прегледам тези файлове ,и аз точно това си помислих ,понеже и аз се стремя да превключвам преди прекъсвача ,ма понякой път вечер като е хладно и влажно каляската ,ме изненадва понеже върви мноо добре и докато се усетя и бързо удари прекъсвача,чак да и се чудиш,ма припка,та трее да има и по прости контролери да регулират положението.Запали ме ти с тия системи,и трее само да видя как седи въпроса със зареждането или трее се краде голяма бомба от някоя болница.На линка дето ти пуснах ГТВ то е точно с такава бомба,кадето ги има по болниците.А в БГ как седи въпроса със зареждането.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #39

    Default

    murdera http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3317 Иво се казва и има мокра система на Хондата си Колата без нитро дава 15,00-15,10 с нитро 13,7-13,8-13,9. Може да го подпитате за някакви детайли, ако има истински мераклия, а не си чешете само клавиатурите.

    Ники, Дигиталния продава "тунинг" за устойчивостта на 55ти. Фуриозо кара от 3 години с такава щанга, даже май и по тънка от на Светльо и е много доволен. Те ти идея
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #40
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    murdera http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=3317 Иво се казва и има мокра система на Хондата си Колата без нитро дава 15,00-15,10 с нитро 13,7-13,8-13,9. Може да го подпитате за някакви детайли, ако има истински мераклия, а не си чешете само клавиатурите.

    Ники, Дигиталния продава "тунинг" за устойчивостта на 55ти. Фуриозо кара от 3 години с такава щанга, даже май и по тънка от на Светльо и е много доволен. Те ти идея
    Абе почнах да стягам 55 цата и искам да направя нещо грамотно,оня ден дадох 800 евро за гуми и джанти,ма още незнам какво точно.Искам да си направя една готина кола,за кеф ,и да си я пибера за събота и неделя,ма искам да е изпипана добре,да мога да си идвам до БГ лятото,да я режа чат пат,тука с дупетата,а 159 ката ще я подкарам на пакост за всеки ден,то се вижда че тоя боклук няма продаване ,а ти поне знаеш колко години е при мене,поне да и изпия соса,и после в продава на части.Те вече са по 3000 евро в саитовете,и след една или 2 години една читава 155 ца ще е по скъпа от 59 тия пустиняк.Мислех да я стегна и боядиша,да я обуя ,ма реших да си наглася кола за кеф.Не играя комар,не се дрогирам,не ходя по жени,имам право и аз да си доставя малко кеф.Точно за това питам и се ослушвам ,та да не затрия пари на вятъра.
    Знам я тази щанга ,и мислех да те питам за нея,ма четох ,че е от фиат купе.Аз ако взема онова жълтото купе за донор,то няма ли същата.Ще пиша и на пече ако ми направи цена може да взема валовете,и колектора,малко маперска,намеса,и евентуално нос.Или мотор от купето ,ма още разучавам нещата.Трее да питам и този пич дето викаш с хондата,па и ти си в час даи акъл.

    ПП забравих ,че ако ще стягам 16 ката мотор трее видя как да те изнудя за онзи вариатор ,кадето си го пуснал ,в продава.
    Last edited by nicola 59; 29-09-2013 at 00:53.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #41
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Ще се опитам да ти дам съвет, финансово оправдано е мотора от Фиата,там имаш мегдан за изнасилване в бъдеще.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by radostin_ivanov View Post
    Ще се опитам да ти дам съвет, финансово оправдано е мотора от Фиата,там имаш мегдан за изнасилване в бъдеще.
    Абсолютно съм съгласен. Изхвърляй тумора ТС и слагай 5така. Наш Миро е с правен та правен 16v. ТС на 145QV и е една идея по бавен от Дигиталния, който е 2,0 16V. Лампреди на Фиат Купе, което е с чип, кулер и генерация, на коне колко 2,0 20v. турбо мотора. Фиата е с пълно оборудване, като почнеш от кожения салон, минеш през климатика и стигнеш до 17ките джанти. Реално ако сложиш турбо мотора, получаваш много приятна за каране кола която спокоино да си караш като ежедневка, дори и в сток вариант. За позасилването на Ванката е позасилен 2,0 20 турбо като мотора не е отварян никога и колата е 300+ коня. Това е синтезирано инфо от няколко години в опити и не жалене на пари, от момчета които искат да карат бързи италианки

    П.С. Вариатора отдавна си замина.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #43
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia-Slatina
    Posts
    760

    Default

    И аз бих заложил на 2.0 турбо мотора....в заводски вид с минимални подобрения ще изкараш доста коне над ТС.
    А относно нитрото: ползвам мокра система на марката ZEX, има си собствен controller,който следи волтажа от ТПС-а и при натиснат докрая педал сам отваря соленоидите(има си режим на обучаване за да види какъв е волтажа).Монтажа е доста лесен и работи много лесно. Аванса е върнат около 4-7* в зависимост от таблиците.Ползвам си моето ЕКУ, имам 2 чипа-1 за каране с нитро и 1 за без нитро.Реално може да се направи 1 платка,в/у която да стоят и 2та чипа и при активирането на нитро системата да пуска този с настройките за нитро. Почнах да пръскам 55 к.с шот,после 65,после 75(тва в рамките на 2 дни аххаха). Сега съм на 85 шот и колата полудева на първа и 2ра. Грубо казано бутилката стига за 10-12 старта на 400м.Проблем е , че трябва одеалце за нитрото,за да може да поддържа работно налягане(след всеки старт налягането пада и колата става много богата). Но както казах по-горе, ТС+нитро ще изкара грубо казано толкова коне колкото 2.0 16в турбо, но ще си доста спокоен,особено за ежедневна кола
    пс. нещо конкретно ако те интересува-питай

  14. #44
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by murdera View Post
    И аз бих заложил на 2.0 турбо мотора....в заводски вид с минимални подобрения ще изкараш доста коне над ТС.
    А относно нитрото: ползвам мокра система на марката ZEX, има си собствен controller,който следи волтажа от ТПС-а и при натиснат докрая педал сам отваря соленоидите(има си режим на обучаване за да види какъв е волтажа).Монтажа е доста лесен и работи много лесно. Аванса е върнат около 4-7* в зависимост от таблиците.Ползвам си моето ЕКУ, имам 2 чипа-1 за каране с нитро и 1 за без нитро.Реално може да се направи 1 платка,в/у която да стоят и 2та чипа и при активирането на нитро системата да пуска този с настройките за нитро. Почнах да пръскам 55 к.с шот,после 65,после 75(тва в рамките на 2 дни аххаха). Сега съм на 85 шот и колата полудева на първа и 2ра. Грубо казано бутилката стига за 10-12 старта на 400м.Проблем е , че трябва одеалце за нитрото,за да може да поддържа работно налягане(след всеки старт налягането пада и колата става много богата). Но както казах по-горе, ТС+нитро ще изкара грубо казано толкова коне колкото 2.0 16в турбо, но ще си доста спокоен,особено за ежедневна кола
    пс. нещо конкретно ако те интересува-питай
    Колко струва твоята система ,от каде си я закупил,и как се снабдяваш с газ,не че съм решил твърдо ,ма искам да съм запознат,в детаили,как седи въпроса с нитрото.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #45
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia-Slatina
    Posts
    760

    Default

    струва около 1000 лв. с доставката. без таксите на митницата. 14 лв./кг струва пълненето(събира 4.5-5кг). взех я от ebay.com

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •