Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Проблем-моля помагаите!

  1. #1
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default Проблем-моля помагаите!

    От доста време карам Алфа 166-такава една синичка,с кожени седалки,с големи гуми и газово.Та почнаха проблеми и при мен.От около 2 седмици не искат да ми църкат църкалките на предното стъкло.Не знам дали има някаква връзка,но проблема се появи точно когато смених маслото и ролката на баланс валовете.Закарах я на диагностика на наи-големия специалист из нашето и оклоните села.Дава грешка "low pressure liquid cleaners"(ниско налягане течност църкалки).Маистора беше категоричен-дебитомер!И така съм в момента в размисъл да сменям ли дебитомера,че ми писна да сменям части(датчик колянов вал,датчик температура,четки на стартер,аксиален лагер,реле мигачи) и проблема си остава все едно нищо не съм правил.Моля по компетентните за съвет.Благодаря предварително!
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    От доста време карам Алфа 166-такава една синичка,с кожени седалки,с големи гуми и газово.Та почнаха проблеми и при мен.От около 2 седмици не искат да ми църкат църкалките на предното стъкло.Не знам дали има някаква връзка,но проблема се появи точно когато смених маслото и ролката на баланс валовете.Закарах я на диагностика на наи-големия специалист из нашето и оклоните села.Дава грешка "low pressure liquid cleaners"(ниско налягане течност църкалки).Маистора беше категоричен-дебитомер!И така съм в момента в размисъл да сменям ли дебитомера,че ми писна да сменям части(датчик колянов вал,датчик температура,четки на стартер,аксиален лагер,реле мигачи) и проблема си остава все едно нищо не съм правил.Моля по компетентните за съвет.Благодаря предварително!
    Попово "майстор" + пипане на баланс вал = изтропал мотор внимавай колега, закачи си един манометър от отпреде до купето, да не пада налягането, че резко Олабват там ТС ките Моие и църкалките да са прифаналЕ.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Как не съм се сетил до сега да си вържа едно такова манометърче за дясната чистачка с един тел!Там няма да ми пречи да виждам дупките като карам по черно.Гениално!Мерси много колега-имаш от мен почерпка на феста!
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  4. #4
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Попово "майстор" + пипане на баланс вал = изтропал мотор внимавай колега, закачи си един манометър от отпреде до купето, да не пада налягането, че резко Олабват там ТС ките Моие и църкалките да са прифаналЕ.
    Аз колега имам проблем ,с налягането на маслото държи ми 7,5 атмосфери на 900 оборота,трее значи да скоча до Попово да и пипнат баланс валовете,или има и други решения.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    От доста време карам Алфа 166-такава една синичка,с кожени седалки,с големи гуми и газово.Та почнаха проблеми и при мен.От около 2 седмици не искат да ми църкат църкалките на предното стъкло.Не знам дали има някаква връзка,но проблема се появи точно когато смених маслото и ролката на баланс валовете.Закарах я на диагностика на наи-големия специалист из нашето и оклоните села.Дава грешка "low pressure liquid cleaners"(ниско налягане течност църкалки).Маистора беше категоричен-дебитомер!И така съм в момента в размисъл да сменям ли дебитомера,че ми писна да сменям части(датчик колянов вал,датчик температура,четки на стартер,аксиален лагер,реле мигачи) и проблема си остава все едно нищо не съм правил.Моля по компетентните за съвет.Благодаря предварително!
    Тва е дискутирано много пъти. Щом ти е low pressur-а на църкалките при ТС 16 V най-често става въпрос за необходимост да се почисти дросела. А може и свещите да са ти за смяна или пък да не са такива, каквито е указал производителят. Трее си ДенЗо супер-хептен-дибидюсИридиум повер или НЖК там квото беше

  6. #6

    Default

    Всички сте в грешка, проблема се оправя със смяна на левия тампон на задна стабилизираща щанга с такъв от лада седмица (с престъргване), десния се слага от жигула 1200S за да дава наклон на камбъра и с това да създава разлика от 1.5 бара налягане между резервоара и картера (което всъщност е причината за описания проблем с пръскачите на чистачките). Лошото е, че не навсякъде знаят как правилно да престържат ладовия тампон така, че да изкара поне 3 милиона километра, ще трябва да поразпиташ за някой дето се занимава изключително с Алфи...
    Last edited by badmadafaka; 26-09-2013 at 08:14.

  7. #7
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Аз все си мисля , че проблема е доста по-малък. Ако сложиш спортна течност за чистачки и смениш пръскалките със сини , трябва да се оправят нещата. Вероятно си ползвал преди друга течност , която не е била предписана в упътването от производителя. Иначе превантивно бих сменил църкалката с такава от VW GTI
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Аз все си мисля , че проблема е доста по-малък. Ако сложиш спортна течност за чистачки и смениш пръскалките със сини , трябва да се оправят нещата. Вероятно си ползвал преди друга течност , която не е била предписана в упътването от производителя. Иначе превантивно бих сменил църкалката с такава от VW GTI
    Не заблуждавай колегата, тва помага само при дизели

  9. #9
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    А майстора ти провери ли състоянието на късата щанга на термостата. Мисля, че проблема е в нея.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ще ви вземе някой на сериозно и ще се види в приключения


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    В грешка сте. Всъщност проблема се оправя елементарно като се изкорубят задните седалки и се закъсят кабелите за суб-басите под задната кора. При това положение, напрежението на клюкарката се повишава с коефициент 1.012 и така помпата на църкалките получава повишено нарежение, съответно повече КПД, повече обороти и църка повече на джама. Поне при мен беше така решен проблема.
    Чувал съм от приятел на мой приятел, който е от едно по-голямо село, съседно на нашто, който е присадил помпичка от КРАЗ-6140TE - 3-осен самосвал и е "легнала като зет при баба си".
    Надявам се да съм бил полезен
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  12. #12
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    И аз имах подобен проблем , колега. След доста ходене по мъките се оказа пробито гърне. Размених кабелите на левия и десния мигач и резултата е мн интересен...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    К'во ви стана бе хора? Да няма слънчеви изригвания днес?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Попово "майстор" + пипане на баланс вал = изтропал мотор внимавай колега, закачи си един манометър от отпреде до купето, да не пада налягането, че резко Олабват там ТС ките Моие и църкалките да са прифаналЕ.
    Попово "майстор" + пипане на баланс вал = Припадашти Хонди V-теци и опели GSI . А представи си даже и без манометър .

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  15. #15

    Default

    ... или просто се е запушил тройника преди пръскалките... Смени майстора, да не стане някоя беля.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •