Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с динамото на алфа 156 жтд

  1. #1

    Default Проблем с динамото на алфа 156 жтд

    Колеги малко помощ ако може, скапа ми се динамото или така поне си мисля! от няколко дена имам шум в двигателя и едно престъргване на ниски обороти, сега вече станаха по силни и след като изгася двигателя 1-2 секунди продължава шумът, и лампата на акумулатора ми светна (не зарежда) ! кажете ми ако сте имали такъв проблем и как да се справя !? Благодаря !

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    От време на време не угасва ли.Лампата де.Може да е шайбата на динамото.По принцип е алтернатор.Правя връзка със сходен проблем с колата на един авер, само че японска.Шайбата беше нещо като демпферна, от две части и приплъзваха една в друга.Хем върти ама не съвсем, и като спре мотора ротора по инерция правеше няколко оборота понеже няма кой да го спре.И понеже струвала майка си и баща се и завариха двете части.Ма това не е добре щото се получи леко биене и ще му замине лагерчето и т.н.Изказвам само предположение, не знам на нашите коли как е, не съм барал такова.Ми как да се справиш....чякаш някой дето е в час да си изкаже, разглабяш или бягаш в сервиз и те така.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3

    Default

    a имали някакъв по лесен начин за сваляне на динамото, защото е на неудобно място а аз не съм добър майстор, а за шайбата невиждам начин да я сваля без да се свали цялото динамо

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятно проблемът основно е електрически (изправител, регулатор или четки). И понеже поради това не работи като алтернатор не може и да се затормози механично и когато угасне двигателят, роторът продължава да се върти по инерция зарада фрой-лайф механизъма. Трябва да се демонтира и прегледа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Вероятно проблемът основно е електрически (изправител, регулатор или четки). И понеже поради това не работи като алтернатор не може и да се затормози механично и когато угасне двигателят, роторът продължава да се върти по инерция зарада фрой-лайф механизъма. Трябва да се демонтира и прегледа.
    А точно това имах пред вид.

    Е няма лесен начин, не е джигули.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by foty77 View Post
    a имали някакъв по лесен начин за сваляне на динамото, защото е на неудобно място а аз не съм добър майстор, а за шайбата невиждам начин да я сваля без да се свали цялото динамо
    За съжаление няма лесен начин. Прегледай все пак да не се е откачил или прекъснал някой кабел първо, защото симптомите от това ще са същите.


    PS:

    А оборотомерът работи ли?
    Last edited by ecotronic; 27-09-2013 at 22:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За съжаление няма лесен начин. Прегледай все пак да не се е откачил или прекъснал някой кабел първо, защото симптомите от това ще са същите.
    Доколкото виждам нямам откачен кабел , но искам да попитам как става свалянето на динамото, имали опция без да се сваля носач и полуоска

    ---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

    оборотомерът работи

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    махни първо пистовия ремък и виж дали шума за който говориш липсва
    маха се като напънеш обтегача с ролката, после малко трудно се слага особено ако си сам
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Проблемът е тръгнал най-вероятно от ролката http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E9%EB%E0%F3%F4 ,но си предържал нещата и си мисля, че вместо да смениш ролката, ще сменяш цял алтернатор. Дано да не съм прав.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by foty77 View Post
    Доколкото виждам нямам откачен кабел , но искам да попитам как става свалянето на динамото, имали опция без да се сваля носач и полуоска

    ---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

    оборотомерът работи
    Няма страшно,махни горивния филтър заедно със стойката,махни масломерната пръчка (държи се на два болта)и ако пречи тройника за нафтата.Развий двата кабела на алтернатора,двата болта (този на люлката и фиксиращия) вадиш нагоре и готово.Поставянето е малко по-трудно но става.Но!!! си иска канал или подемник.
    Last edited by west421; 28-09-2013 at 06:17. Reason: Уточнение
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Имах същия проблем преди няколко месеца. Оказа се ролката на алтернатора. Ролката беше толкова разбита, че беше се разделила на две и външната част стържеше в корпуса на алтернатора. Смяната става и без да се сваля алтернатора, маха се подкалника, откачаш динамото и го провисваш между носача и купето и откачаш ролката. Предварително си намери ключ за ролката ако ще сменяш сам.
    Ако проблема не е само в ролката а и в алтернатора колегите са ти обяснили как се сваля.
    Успех

  13. #13

    Default

    колеги ,мерси за обяснението, смених алтернатора с втора употреба, наистина си е трудно за сам човек но успях! и то на паркинга на блока. този проблем го отстраних , имам и друг омаслява ми се долният маркуч на турбото , нещо по въпроса?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •