Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 124

Thread: Италфест 2013-снимки

  1. #106

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Ето колега качих в youtube
    http://www.youtube.com/watch?v=aTauq...ature=youtu.be
    Супер е това с колите, добре че има поне една Жужа, защото човек ще си помисли, че клипа е от 2003 та година
    Last edited by thecleaner; 18-10-2013 at 23:36.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #107
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Не ми е ясно колко е добре според хората дето са правили клипа, но е глупаво да закачат песнички на 20-30 години, които освен всичко друго ги слушкаме поне по 6-7 радиа всеки ден по няколко пъти. Както се казва повторението е майка на знанието, но и баща на затъпяването. Лично аз мисля, че трябва да се разчупи глупавия стереотип от ползване на едни и същи песни във всеки клип за някакво мероприятие.

    Иначе колкото е глупаво да слушаш негър как ти се кара, така е също толкова тъпо да слушаш някой рокаджия как се дере с неестествен глас, сякаш са му отрязали гръкляна. Но да оставим това настрана, защото всеки си харесва нещо и си го защитава, въпроса е да няма нещо до болка познато от елементарното ежедневие.
    Може и избраната музика за клипа да бъде и само инструментал, без текст, има много варианти и ако пичовете, които са правили клипа се ограничават с до болка познати песни, то не може да се очаква повече и за самият клип, колкото и много събран материал да има.

    С музика никога не може да се угоди на всички.

    На някои им харесва на други - не. На един колата била два пъти в клипа, а на друг я няма хич. Драга бил в повече, па други дойдоха на феста само заради драг-а..

    Иначе клиповете са три:
    Акцентът - Кратък клип с много екшън и настроение, на който се кефят помеждудругото и не фенове на марката.
    Родеото - което е уникално за Итафестовете като събитие досега и се радва на много голям интерес във VBOX (8000 гледания и 304 "яко е")!
    И филмът - За тези, които искат да видят повече, а няма как да се събере в 3мин. Тук музиката си е малко фоново-филмова, ама и няма как да е друго яче за толкова дълъг клип и толкова подробно описателен.

    И като цяло стилът е рок, защото така сме преценили. Точка. Недоволни винаги ще има!
    Last edited by Bodom; 19-10-2013 at 02:04.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  3. #108
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    С музика никога не може да се угоди на всички.
    За тези, които искат да видят повече, а няма как да се събере в 3мин. Тук музиката си е малко фоново-филмова, ама и няма как да е друго яче за толкова дълъг клип и толкова подробно описателен.

    И като цяло стилът е рок, защото така сме преценили. Точка. Недоволни винаги ще има!
    Вече явно, трябва да разбирам, че клипа е до някъде твое дело колега. Изказвам си мнението за последен път с ЦЕЛ - градивна критика. Личното обяснение, че
    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    да не би да очакваш клипа да ти компенсира това, че не си бил на феста?
    Това е първата грешка. Второ - филмова музика е термин, който ползвате твърде грешно според мен или просто филмите, които гледате са едни и същи. Трето монтажно клипа е грешен - в почти всеки аспект на монтажа. И както казах сигурен съм, че е сниман хубаво клипа, защото виждам и видях как снимаха екипа, но до там.

    И за финал, никой не отговори за клипа от опел събора
    http://vbox7.com/play:5b6331594f , понеже познавам момчетата и знам какво правят ? Всеки може да направи сравнение между двата клипа (сравними са) и искам да се знае, че Опел клипа е направен за символична сума.
    *символична сума = безплатен вход + ядене и някой и друг монстър !!! Но за цени не искам да говорим !!!

    Спирам с коментарите по клипа, каквото е било било.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  4. #109
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Не ми е ясно колко е добре според хората дето са правили клипа, но е глупаво да закачат песнички на 20-30 години, които освен всичко друго ги слушкаме поне по 6-7 радиа всеки ден по няколко пъти. Както се казва повторението е майка на знанието, но и баща на затъпяването. Лично аз мисля, че трябва да се разчупи глупавия стереотип от ползване на едни и същи песни във всеки клип за някакво мероприятие.

    Иначе колкото е глупаво да слушаш негър как ти се кара, така е също толкова тъпо да слушаш някой рокаджия как се дере с неестествен глас, сякаш са му отрязали гръкляна. Но да оставим това настрана, защото всеки си харесва нещо и си го защитава, въпроса е да няма нещо до болка познато от елементарното ежедневие.
    Може и избраната музика за клипа да бъде и само инструментал, без текст, има много варианти и ако пичовете, които са правили клипа се ограничават с до болка познати песни, то не може да се очаква повече и за самият клип, колкото и много събран материал да има.
    това имах предвид и аз с показаните клипове няма значение стилът музика важна е идеята на клипа защото намерих и един клип с опера който е надъхва и качва адреналина само при гледането му и пак е авто клип както и да е.....

    Quote Originally Posted by Bodom View Post



    И като цяло стилът е рок, защото така сме преценили. Точка. Недоволни винаги ще има!
    така сте преценили или така си преценил колега и друго това че сте се събрали само "дърти" метали и рокаджии не означава че само на вас трябва а ви харесва музиката и това как е станал клипът не мисля че клипът трябва да се хареса на вас а на всички фенове затова е по правилно да се опитате да се съобразите със феновете не със вас или теб драги колега "сатанист"....

    п.с. НЕ МЕ РАЗБИРАИТЕ ПОГРЕШНО И АЗ СЛУШАМ РОК,МЕТАЛ,ПОП,РАП,ДЕНС,ХАУС И КВОТ СЕ СЕТИТЕ БЕЗ РОДНАТА ПОМИИНА ЧАЛГА.

    П.П.С. И ДРУГО ДРАГИ КОЛЕГА Bodom... Я ми разясни какво е това понятие филмова музика.. Защото веднага мога да ти изкарам 261534825 примера със късометражни и пълнометражни филми със всякакви стилове музика дори и такива дето не си ги чувал...

    ПОНЯТИЕТО ФИЛМОВА МУЗИКА НЕ СЪЩЕСТВУВА ТОВА Е КАЗАНО ОТ ЧОВЕК КОЙТО СЕ ИМА ЗА МНОГОЗНАЕЩ И ГОВОРИ ПО ЕНЕРЦИЯ СТИГА СТЕ СИ ИЗМИСЛЯЛИ НОВИ ДУМИЧКИ РЕЧНИКА НИ И БЕЗ ТОВА Е ЕДИН ОТ НАЙ-СЛОЖНИТЕ В СВЕТА....

    МИР!!!!!
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  5. #110
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Знам, че казах, че ще ми е последния пост отностно клипа, но искам да коментирам колегата отгоре. По-принцип съм съгласен с мнението ти, но не и с изказа ти колега. Първо пишеш неграмотно, второ с главни букви и трето точно толкова разбираш от терминология в киното, колкото и някой други. Термина филмова музика съществува, но не се използва правилно в тази тема.
    *Филмовата музика се създава с точно определена цел от специално назначен за целта композитор, за това не може да се каже, че даден стил музика е "фоново-филмов", а друг не е.
    Last edited by nastybg; 20-10-2013 at 14:54.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  6. #111
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Знам, че казах, че ще ми е последния пост отностно клипа, но искам да коментирам колегата отгоре. По-принцип съм съгласен с мнението ти, но не и с изказа ти колега. Първо пишеш неграмотно, второ с главни букви и трето точно толкова разбираш от терминология в киното, колкото и някой други. Термина филмова музика съществува, но не се използва правилно в тази тема.
    *Филмовата музика се създава с точно определена цел от специално назначен за целта композитор, за това не може да се каже, че даден стил музика е "фоново-филмов", а друг не е.

    Съжалявам за неграмотното писане просто през телефона е малко трудно и друго. Да прав си филмова музика има аз се изразих напълно погрешно във бързината си филмова музика е когато се направи трак за определен филм а саундтрак е когато готова песен се използва за фон на определен филм или клип. Но както и да е избягахме далеч от идеята с излишни обяснения. Исках само да кажа че може да пробваме нещо ново да се вложе малко старание да се използва иновативно мислене което би било в полза на форума,клубът или дори на следващият италфест. А писането с едри букви е за да подчертая и да се обърне внимание че нямам нищо против и не искам да обидя някого по какъвто и да е било начин!!!
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  7. #112
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default





    Ейййй, ама така ме кефите теоретиците в тоя форум...
    Като ревахме с глас за стюарди, къде бяхте?
    Като сте такива велики кинаджии всичките, защо един от вас не каза: ' аз, полза роду, ще снимам, монтирам, озвучавам и поемам плюфните после, и то напълно безплатно!'

    Ако тук изхабената енергия я насочите в конструктивна насока, съм сигурен че света ще бъде едно по добро място!
    Last edited by Yavor; 20-10-2013 at 21:33.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #113
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Драги TishO, nastybg и Bobi_33 -
    Аз от градивната критика разбрах две неща:
    1. Догодина трябва да пуснем анкета да разберем каква музика харесват феновете - за да знаем каква да има в клипа.
    2. За видео заснемане и монтаж догодина трябва да наемем nastybg
    срещу скормно заплащане - безплатен вход + ядене и някой и друг монстър.

    За да сте наистина полезни - искам да Ви помоля като изказвате критика да споменете точно за кой от трите клипа говорите и да опишете конкретни неща, които не ви харесват. Защото, както писах по-горе са различни, с различно предназначение, различна музика и визия. Дотук нещата, дето казахте са в графата общи приказки - "музиката не ми харесва", "в монтажа има грешки", "вложете повече старание", "иновативно мислене"

    За термините от речника няма да споря с вас. Явно сте прави.

    И щом е важно да ми чуете мнението за клипа на Опел:
    Клипа става, музиката ми харесва, но като цяло ми идва скучен и приспивен.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  9. #114
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Драги TishO, nastybg и Bobi_33 -
    Аз от градивната критика разбрах две неща:
    1. Догодина трябва да пуснем анкета да разберем каква музика харесват феновете - за да знаем каква да има в клипа.
    2. За видео заснемане и монтаж догодина трябва да наемем nastybg
    срещу скормно заплащане - безплатен вход + ядене и някой и друг монстър.

    За да сте наистина полезни - искам да Ви помоля като изказвате критика да споменете точно за кой от трите клипа говорите и да опишете конкретни неща, които не ви харесват. Защото, както писах по-горе са различни, с различно предназначение, различна музика и визия. Дотук нещата, дето казахте са в графата общи приказки - "музиката не ми харесва", "в монтажа има грешки", "вложете повече старание", "иновативно мислене"

    За термините от речника няма да споря с вас. Явно сте прави.

    И щом е важно да ми чуете мнението за клипа на Опел:
    Клипа става, музиката ми харесва, но като цяло ми идва скучен и приспивен.
    Оставам с впечатлението, че не си ми прочел поста по-назад или дори да си го прочел, грам не си го разбрал. Точно и ясно съм формулирал това, което според мен не е хубаво в клипа. Другото щом не съм коментирал, значи ми е харесало. Бяхте съгласни на критика, получихте я, поне от мен без тежък заядлив или иронизиращ тон. Сега пък се обиждате. Е тогава защо "уж" бяхте съгласни на критика? В крайна сметка пак ще повторя: ОК, ти си пристрастен кам рок, метъл или нещо подобно - добре, нека да е това! Но нека не е нещо, което слушам по радиото всеки ден по няколко пъти. Не вярвам тези стилове да се изчерпват само с тези примерно 300 песни от добре познатите плейлисти на добре познатите изтъркани радиа.

    Сега достатъчно ясно ли обясних какво имам предвид или пак да изчета иронизиращ коментар по мой адрес и отново да се опитам да обясня какво исках да кажа?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #115

    Default

    Колеги, тази тема е озаглавена "Снимки...". Предлагам да пуснете отделна тема, в която всеки съвсем ясно кратко и точно да разкаже от какво не е доволен и какво смята, че трябва да се промени, без да се навлиза в спорове с чуждите мнения! Би било добре и всеки да каже как самият той смята да помогне за да са по-добре нещата, следващия път, ако може.

    Сякаш след толкова положителни мнения - няма за какво да се мрънка, та се хванахме за клипа да мрънкаме. Що музиката е такава, а не инаква, що тая кола се вижда повече от оная... Ми моя Фиат що го няма, а има некви други? Ич ми не дреме. За мен е важно, че бях там и се забавлявах и двата дни, и че ви видях, и че сте доволни. Радвам се, че някои предричаха пълен провал, а сега са по-ниски от тревата и никви ги няма.

    Ми дай Боже и догодина да остане само за клипа да се мрънка, а всичко останало да е супер и на високо ниво. Майната му на клипа, направен е и тва е. Догодина - Вивалди - Годишни времена. Аз исках Васко пе**раса, ама кой ме слуша... Нали клипът няма да стане причина догодина да не дойдете на Италфест?

    И стига с тоя клип на опел. Какво толкова го зачекнахте? Какъвто и друг клип да гледате - остава основното, с което нашият е по-хубав. На нашия са нашите коли, италианките, това е положението. Ако ще само една Алфа, или Фиат, или Ланча да се вижда 15 минути без музика - пак ще е по-хубаво от който и да е клип на някакви марки. Дори само надписът Спортно сърце да се вижда - пак е по-хубаво! Да не кажете, че съм пристрастен...
    Last edited by ogi28b; 21-10-2013 at 01:59.

  11. #116
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Понеже получавам предупреждения, за всяко отклонение, ще помоля създателя на клипа, както и модераторите и админи, ако преценят да преместят спора в друга тема, където аз - "кинаджията" (не ме обижда да ме наричат така, понеже леко имам дипломи някакви и с това се занимавам), та там ще си говорим за разбор на монтажа, не общи термини, но там ще си говорим и за заплащания, символични и не толкова, защото познавам голяма част от екипите в тоя бранш (заснемане на автосъбития) и MXMvideo, не ги бях чувал ? Пък излезна, така че колегите, които не харесват клипа от Италфест-а, но харесват другите "скучни "клипчета в нета - не разбират !

    Quote Originally Posted by ogi28b View Post

    Ми дай Боже и догодина да остане само за клипа да се мрънка, а всичко останало да е супер и на високо ниво. Майната му на клипа, направен е и тва е. Догодина - Вивалди - Годишни времена. Аз исках Васко пе**раса, ама кой ме слуша... Нали клипът няма да стане причина догодина да не дойдете на Италфест?
    Въпроса е, че може критика ама не точно ... аз и догодина ще дойда, но клипа няма да е причината да го направя, но пък и на опел събора ще ходя и на джапан фест, техните клипове са причината да отида да видя как е !
    Last edited by nastybg; 21-10-2013 at 10:13.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  12. #117

    Default

    Щом казваш, че заради клипа ще отидеш - кое е това много по-интересно нещо в клипа на опел, което изведнъж те накара да вземеш решението "А! Ето точно заради това ще отида да видя какво е!"?

    От всичко написано от теб оставам с впечатление, че проблемът е в това, че клипът не е заснет от твои приятели и още по-лошо - заснет е от хора, които не си чувал, и не е било за 2 хамбургера и 2 кутийки монстер? Ти не си гу чувал, ама някой друг ги е чувал, а пък не е чувал за твоите приятели. Това какъв критерий е? Никакъв.

    Аз не съм чувал за Кьонигсег, ама като тръгнеш да си купуваш - дали ще ти кажа "Бегай бе, аз тва не съм го чувал дори!"

    Ето тук в тази тема ти давам карт-бланш за догодина - имаш ангажимент да намериш най-добрия екип, който да заснеме Италфеста срещу символично заплащане. Ако нещо не е наред с тази част - ще отговаряш на всички потребители, които по някакъв начин са недоволни от клипове, филмчета, заснемане и прочее. За намирането и ангажирането на екип - няма да получиш нищо, то е ясно. Може да ми пратиш на ЛС няколко конкретни предложения за екипи и да разгледаме тяхна работа (клипове, филми, снимки...).
    Last edited by ogi28b; 21-10-2013 at 16:08.

  13. #118
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Като обикновен потребител искам и аз да изразя мнение!
    Относно феста,ми беше си супер и двата дни си прекарах страхотно,видях се с стари познати,приятели и се запознах с нови,нагледах се и на хубави коли....... забавлявахме се а по хубаво от това здраве му кажи!
    Относно видеото,всички клипове са ми на сърце и къси и дълги и родеото и т.н!
    Относно мрънкачите...значи ако очаквате 17 минутно видео да ви пренесе там където не сте били,а именно на пистата е няма как стане!Нали не сте очаквали от V box и You Tube да ви замирише на бензин,феродо и гуми.........?
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  14. #119
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by ogi28b View Post
    От всичко написано от теб оставам с впечатление, че проблемът е в това, че клипът не е заснет от твои приятели и още по-лошо - заснет е от хора, които не си чувал, и не е било за 2 хамбургера и 2 кутийки монстер? Ти не си гу чувал, ама някой друг ги е чувал, а пък не е чувал за твоите приятели. Това какъв критерий е? Никакъв.

    Аз не съм чувал за Кьонигсег, ама като тръгнеш да си купуваш - дали ще ти кажа "Бегай бе, аз тва не съм го чувал дори!"
    Айде да НЕ ми четеш между редовете, ЗАЩОТО знам къде живееш(дано разбереш шегата, че сте "лоши батки"), никъде не съм писал, че е защото не са го правили моите приятели, а заради това, че MXMvideo, не са се справили с монтажа. Кои са ми приятели ? Виж клипчетата от автосъбития, изгледай на VENTIX, TRACKSTAR, TUNIGN.BG, JDMWORKS, всичките ли са ми приятели, може би, но ги давам за пример поради друга причина. Да го обясня просто - вижте клипове правени от подобни събития и го сравнете с този от Италфест2013 и си преценете сами дали са на едно ниво - ТОЧКА. И пак казвам не ми говорете за пари, защото АЗ не го правя, всеки си оценява труда, както намери за добре !!!
    Last edited by nastybg; 21-10-2013 at 17:35.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  15. #120

    Default

    Е нали ти засегна това, че ония пичове са снимали за кебапчета и бира, демек - безплатно. Не чети и ти между моите редове. Не съм казал, че не ти харесва, защото не са били твои хора, а само, че АЗ оставам с такова впечатление. Ама то не е така, нали? За догодина ти ще отговаряш за избора на екип и ще можеш да им кажеш всички забележки, относно монтажа, преди да пуснат каквото и да е, за да е наред всичко, щом разбираш от монтаж. Аз не разбирам нищо и до момента не ми е ясно какво не е наред с монтажа. Не ме интересува, клипът на мен ми харесва. Не ми харесва нещо друго, но вече съ мго заявил където трябва и съм поел ангажимент за догодина аз да го направя по-добре.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •