Results 1 to 13 of 13

Thread: Катализатор

  1. #1
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default Катализатор

    Днеска, както карах едни бабички към гробището, няколко пъти ударих яко нещо от долу.
    - Ти само ни закарай до гробището, а ние ще се върнем сами.
    - То и да не се върнете, няма да е голяма загуба. Тамън няма да се морим допълнително.- им рекох аз, но поразията си беше налице.
    Тръгнах си обратно за Перник, а мотора започна да си изменя звука и " да губи педал". С мъка се качих на магистралата и спрях на едно място за бърза диагностика.
    От ауспуха на празен ход излизаше съвсем леко горещи газове, но без да духа. Като вдигнеш оборотите не се променя нищо. За отбелязване е, че цялата ауспухова система е без забележки и не духа от никъде.
    Реших, че е катализатора и то май няма какво да е друго.
    Катализатора не е като на другите 33-ки, а поне двойно по-голям. Започва от планката с трите дупки и свършва точно на завоя.
    Скоро не съм се занимавал с подобна щуротия, за това приемам съвети всякакви!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #2
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Ми той катализатора зъпуши ли се няма оправия ,освен ампутация или смяна . Като ти го свалят дават по някой лев заради платинените нижки в него . Но пък от друга страна знам,че на теб ти трябва заради законите в други страни,та затова съвет немога да дам . А този удър може да фалшив , може да е експлозия ,освобождаване на компресирани газове .

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ударите си бяха няколко и то все гадни. Не е имало експлозия. Аз катализатори имам още два, ама тоя сега се чудя какво да го правя.
    А и вече не държат толкова за тях.Особено за такива стари кощници.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Днеска, както карах едни бабички към гробището, няколко пъти ударих яко нещо от долу.
    - Ти само ни закарай до гробището, а ние ще се върнем сами.
    - То и да не се върнете, няма да е голяма загуба. Тамън няма да се морим допълнително.- им рекох аз, но поразията си беше налице.
    Тръгнах си обратно за Перник, а мотора започна да си изменя звука и " да губи педал". С мъка се качих на магистралата и спрях на едно място за бърза диагностика.
    От ауспуха на празен ход излизаше съвсем леко горещи газове, но без да духа. Като вдигнеш оборотите не се променя нищо. За отбелязване е, че цялата ауспухова система е без забележки и не духа от никъде.
    Реших, че е катализатора и то май няма какво да е друго.
    Катализатора не е като на другите 33-ки, а поне двойно по-голям. Започва от планката с трите дупки и свършва точно на завоя.
    Скоро не съм се занимавал с подобна щуротия, за това приемам съвети всякакви!
    Тука не пееш ли друга песен http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=60675 а и в още няколко темички с катализаторите. Сега и да кажеш, че пак си "за" катализаторите няма да е вярно, въпреки, че не си си доразвил замисъла, мааааааааа.......напираш как да се оправдаеш пред себе си май....
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Тука не пееш ли друга песен http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=60675 а и в още няколко темички с катализаторите. Сега и да кажеш, че пак си "за" катализаторите няма да е вярно, въпреки, че не си си доразвил замисъла, мааааааааа.......напираш как да се оправдаеш пред себе си май....
    Що бе колега за 400 или 500 евро се намират все още нови катализатори за 33 ка ,колегата може да остане верен на принципите си и да си го смени,а не да го маха.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Тука не пееш ли друга песен http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=60675 а и в още няколко темички с катализаторите. Сега и да кажеш, че пак си "за" катализаторите няма да е вярно, въпреки, че не си си доразвил замисъла, мааааааааа.......напираш как да се оправдаеш пред себе си май....
    А ти май си се натряскал, защото нищо не схващаш!
    Съвсем точно съм казал, че имам още два катализатора. За какъв дявол да не съм пак с катализатор, като си ги имам на склад. Въпроса е до като се дотътря до КН. Защото там ми е склада.

    Ако имаш някакво предложение го казвай!
    Иначе не ми цапай по темата!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    А ти май си се натряскал, защото нищо не схващаш!
    Съвсем точно съм казал, че имам още два катализатора. За какъв дявол да не съм пак с катализатор, като си ги имам на склад. Въпроса е до като се дотътря до КН. Защото там ми е склада.

    Ако имаш някакво предложение го казвай!
    Иначе не ми цапай по темата!
    Аз не съм разбрал значи, за разстоянията и за питането в темата.
    Предложение 1- пътна помощ до Кюстендил, и поставяне на друг катализатор.
    Предложение 2- куриер от Кюстендил и поставяне на катализатора на автомобила.
    Предложение 3-флекс преди катализатора и целата газ за поставяне на новия катализатор

    П.С. На следващо повсевместно събиране, все пак ще залягам под каляската ти да гледам, ще бъде ли поставен катализатор или не. Успех в сложния казус
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    А ти май си се натряскал, защото нищо не схващаш!
    Съвсем точно съм казал, че имам още два катализатора. За какъв дявол да не съм пак с катализатор, като си ги имам на склад. Въпроса е до като се дотътря до КН. Защото там ми е склада.

    Ако имаш някакво предложение го казвай!
    Иначе не ми цапай по темата!

    За какво ти е катализатор, като караш на метан и така или иначе си по-екологичен от почти всичко останало?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Според мен най добре ще се получи да идеш там при някой изкупуващ катализатори,да го махне и да ти сложи една траба и ти даде там 50-80лв. А като се прибереш ще си закачиш друг . Боби мисля,че му трябва защото в други страни правят проблем за без кт еко .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    За какво ти е катализатор, като караш на метан и така или иначе си по-екологичен от почти всичко останало?
    Така е, ама си мисля, че всеки го знае, а виж Чистача се чуди за какво да се заяде.
    Както и да е. До сега си играх с него. Отворих го. Вътре имаше само две топки мрежа и полуизгоряла стъклена вата. От катализатора имаше съвсем малки парченца. Явно карантиите са се изсипали в гърнето, което не ми изглежда съвсем наред. Надух го с уста и забелязах известно усилие. След доста чукане, тръскане и споменаване на майки се поизсипаха малко от карантиите на катализатора, но нищо съществено не се получи.
    Като за капак и електрожена ми остана на село, та вместо да го заваря, сега ми сложих една тенекия , която я завързах с "техническо въженце"
    Ако чуете след малко реактивна 33-ка да се движи по околовръстното, да знаете, че съм аз!
    Борбата продължава!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    метана сигурно го е стопил,но и за какво ти е тоя катализатор като си на метан. избий му карантиите с един секач да стане кух и жули.
    това техническо въженце кво е бе. за ТЕЛ ли си говорим
    точка

  12. #12
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    катализатор от 1.3 боксер = 100 лева ... почти колкото цялата кола
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    И така да обобщя!
    Понеже метан и катализатор не се погаждат, свалих всичко. Катализатора го отворих и установих, че вътре не е останало нищо от питата. Стъклената вата тоже. Имаше доста мрежа , но всичко в безобразно състояние. Самият катализатор е разделен на три секции с надупчени тръби и за това просто го затворих.
    Тръгнах към София, да взема буса на Стефчо(Zilata), но едвам се довлякох, катерейки Люлин на 2-ра.
    Оказа се, че катализатора се е издрайфал в гърнето и въпреки чудесният му външен вид, не става за почти нищо.
    Без да му мисля много го помолих да търси гърне, а аз заминах да отдам заслуженото в служба на Бакхуса. Тоест да бера грозде.
    Върнах се. Беше намерил качествено гърне, на учудващо ниска цена.
    Чак като го нахлузих разбрах защо. Входящата му тръба беше 50мм.
    С подходящ инструмент и няколко майки се оправи положението.
    В резултат, мотора се успокои на празен ход. Гадното чувство, че половината ти газ липсва изчезна и колата тръгна значително по-добре.
    Сега остава да видя и разхода как ще е!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •