Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Климатроникът не спира

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Климатроникът не спира

    Колеги, имам странен проблем с климатроника-не ще да се изключва напълно. Онзиден като преточвах антифриза, пусках парното, за да се обезвъздуши и вчера карам и усещам, че духа горещо съвсем леко от духалките, при спрян климатик. Викам сигурно нещо е запецнало кранчето примерно, я да пусна на студено да се освести. Спря да духа топло, спрях климатика, обаче по едно време забелязвам, че по същия начин съвсем леко духа студено при спрян климатик. Същевременно самия панел на климатика пари. Като угасих колата, забелязах, че като дам на контакт откъм панела на климатроника се чува едно бзззз. Кво му стана, не знам-някакви идеи?

  2. #2
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги, имам странен проблем с климатроника-не ще да се изключва напълно. Онзиден като преточвах антифриза, пусках парното, за да се обезвъздуши и вчера карам и усещам, че духа горещо съвсем леко от духалките, при спрян климатик. Викам сигурно нещо е запецнало кранчето примерно, я да пусна на студено да се освести. Спря да духа топло, спрях климатика, обаче по едно време забелязвам, че по същия начин съвсем леко духа студено при спрян климатик. Същевременно самия панел на климатика пари. Като угасих колата, забелязах, че като дам на контакт откъм панела на климатроника се чува едно бзззз. Кво му стана, не знам-някакви идеи?
    Смени си панела целия,аз така правя,като зацикли,и немаш грижи.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Смени си панела целия,аз така правя,като зацикли,и немаш грижи.
    Значи викаш от панела е, да не ровя по релета и други подобни. Мерси, ще по погледна!

  4. #4
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Значи викаш от панела е, да не ровя по релета и други подобни. Мерси, ще по погледна!
    От него е аз често ги сменявам,слагай друг панел и пей сърце.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    На дизеловата от подписа така смених панела, защото се пускаше сам, а отзад имаше пускани доп. кабелчета, но проблема с пускането остана (като 156). Така, че по-добре първо да се открие проблема.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    На дизеловата от подписа така смених панела, защото се пускаше сам, а отзад имаше пускани доп. кабелчета, но проблема с пускането остана (като 156). Така, че по-добре първо да се открие проблема.
    156 няма проблеми с пускането а има режим на програмиране ,дали да се пуска сам при всяко палене на колата или водача да го пуска при нужда,при 156 е опция а не дефект,аз на моята 156 се ядосвах бая време ,че тръгва сам ,ма после ме светнаха,че може да се изключи тази опция.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #7
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    За 156 знам.
    Ето старото ми питане около моята.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42636
    Колкото до проблема на колегата, сигурно ли е, че моторчето работи. В движение може да влиза въздух "по инерция" а не моторчето да го вкарва. Все пак са стари колите и клапите във въздуховодите не са първа младост. За паренето на панела и бзззззз-кането не знам.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  8. #8
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    За 156 знам.
    Ето старото ми питане около моята.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42636
    Колкото до проблема на колегата, сигурно ли е, че моторчето работи. В движение може да влиза въздух "по инерция" а не моторчето да го вкарва. Все пак са стари колите и клапите във въздуховодите не са първа младост. За паренето на панела и бзззззз-кането не знам.
    наи вероятно е както казваш ти понеже няма 155 с изключение на тези от 97 година кадето да работи клапата за вътрешна циркулация на въздуха,и като загасиш климата тази клапа трее да затвори ,ма тя не затваря и влиза въздух по инерция както казваш ти,и при мене е така ,ма трее си намеря моторче от 97 година иначе само ще си играя да се муша под жабката и след някои месец пак като сега.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #9
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    За 156 знам.
    Ето старото ми питане около моята.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42636
    Колкото до проблема на колегата, сигурно ли е, че моторчето работи. В движение може да влиза въздух "по инерция" а не моторчето да го вкарва. Все пак са стари колите и клапите във въздуховодите не са първа младост. За паренето на панела и бзззззз-кането не знам.
    Тя клапата ми наистина не работи, ама не мисля, че е от това. Факт е, че след като е бил пуснат на топло, продължава да си пуска по малко топло, съответно и на студено го прави. Не ми е много ясно това кранче на парното от климатика ли се управлява, щото си мисля, че не го затваря хубаво, след като е бил пуснат на топло. За студеното не знам вече. Днеска отворих кутийкат с релета, която е в двигателния отсек и едното реле само дето не беше изпаднало. Може да има някаква връзка.

  10. #10
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Факт е, че след като е бил пуснат на топло, продължава да си пуска по малко топло, съответно и на студено го прави. Не ми е много ясно това кранче на парното от климатика ли се управлява, щото си мисля, че не го затваря хубаво, след като е бил пуснат на топло.
    Кранчето се управлява от климатика. Щом прехвърля на топло и на студено значи си работи. За бъззззз-кането, като дадеш контакт за 3-4 секунди ли е или продължава повече? Ако е за секунди е нормално, и при мен е така.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    ... понеже няма 155 с изключение на тези от 97 година кадето да работи клапата за вътрешна циркулация на въздуха...
    Що бе, моята е 96-та, пък работи

  12. #12
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Кранчето се управлява от климатика. Щом прехвърля на топло и на студено значи си работи. За бъззззз-кането, като дадеш контакт за 3-4 секунди ли е или продължава повече? Ако е за секунди е нормално, и при мен е така.
    Виж това не знам-трябва да се заслушам следващия път.

  13. #13
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    то и моята прави бзззз като дам на контакт и като запаля колата продължава но няма такъв проблем

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    то и моята прави бзззз като дам на контакт и като запаля колата продължава но няма такъв проблем
    Това което се чува е датчика за температурата в купето. Отдясно на волана е и има перка.
    Иначе и мотора на клапата за въздуха също се чува.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Това което се чува е датчика за температурата в купето. Отдясно на волана е и има перка.
    Иначе и мотора на клапата за въздуха също се чува.
    Клапата за въздуха не работи на 90 процента от 155 ците,на старото купе се чупи лостчето,и не прави бззз ма не мести клапата,на новото купе се изронват зъбите,и прави бззз ма пак не мести клапата,само на колите от 96,и 97 година моторчето е метално и не се чупи.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •