Results 1 to 12 of 12

Thread: Амортесьори на 156-ца

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Default Амортесьори на 156-ца

    Имам проблем с всякакви амортесьори Единият издъхнал е на багажника. Да ми кажете някаква приблизителна цена на която мога да го взема. Другите по сериозни са задните. ЯКО ТРОПАТ. Колко струвa рециклирането им? И дали си заслужава? Другият сдал багажа (май) е преден ляв. Когато е студено не скърца, ами няма да ви казвам.. като мина през някоя неравност по пътя дори когато я панепече слънцето колата пак едно такова "квик" прави . Съвет за него? И съвети като цяло?
    Алфа Ромео 156 1.9 140кс 2003г

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Тези неща от лични наблюдения ли са или ходи в сервиз ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Тези неща от лични наблюдения ли са или ходи в сервиз ?
    Не съм ходил в сервиз. Просто знам какво значи издишал амортисьор. И ви питам за по-изгодна цена ако знаете. Всеки който се качи в колата го е потвърждавал. То е едно хлопане едно скърцане особено когато е студено.
    Алфа Ромео 156 1.9 140кс 2003г

  4. #4
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Само знай, че евтиното излиза скъпо.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Default

    Не съм казал евтино, а ИЗГОДНО! Има голяма разлика
    Алфа Ромео 156 1.9 140кс 2003г

  6. #6
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by kiril156 View Post
    Не съм казал евтино, а ИЗГОДНО! Има голяма разлика
    Извинявай колега не съм разбрал точно. Казах ти го с цел да внимаваш, че преди да взема алфата на предната слагах няколко пъти "УЖ" добри за 120 лв/бр а се скапаха за няма и година като имаш в предвид, че я пазих много.

    Успвх с търсенето.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Default

    За това се допитвам до вас. Гледам в интернет на MONROE по 120 задни и 130 предни. Но реала ли е цената. Ти казваш, че явно не стават. Друг може да каже, че са скъпи. За това чакам мнения какво да правя. Навит съм и да ги рециклирам тези с които съм
    Алфа Ромео 156 1.9 140кс 2003г

  8. #8

    Default

    Амортисьор трудно се рециклира качествено - вземи си нов.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by kiril156 View Post
    Имам проблем с всякакви амортесьори Единият издъхнал е на багажника. Да ми кажете някаква приблизителна цена на която мога да го взема. Другите по сериозни са задните. ЯКО ТРОПАТ. Колко струвa рециклирането им? И дали си заслужава? Другият сдал багажа (май) е преден ляв. Когато е студено не скърца, ами няма да ви казвам.. като мина през някоя неравност по пътя дори когато я панепече слънцето колата пак едно такова "квик" прави . Съвет за него? И съвети като цяло?
    Изглежда освен този на капака,другите са здрави.Я си провери тампоните на горен носач отпред,и щангите отзад.Поради калпава диагностика,си имам задни здрави амортесьори в гаража.Успех.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Амортисьор трудно се рециклира качествено - вземи си нов.......
    Предложи от къде да ги взема и какви? Спортен Вагон е колата 1.9 ЖТД 140 магарета
    Алфа Ромео 156 1.9 140кс 2003г

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    77

    Default

    И аз трябва да сменям предните,но се чудя какви да са...май ще избера Каяба,щото са малко по-скъпи от Монро,а за него май някъде четох лоши отзиви...

  12. #12

    Default

    Приблизителна цена тука, иначе по-добре купи нови, тази работа с рециклирането не е добра идея.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •