Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 75 of 75

Thread: гори масло като побъркана

  1. #61
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    За това хората мерят на студен мотор, щото всичкото масло е в картера Още по добре и на студен и на топъл - за да добие картинката завършен вид. Ако на двг му дават компресия 10,5 ,студен ти е 8 а на топъл 13 не е нужно да си висшист .. Относно гумичките, Oem отдавна е описал във форума как се проверява дали капва масло от главата, както и доста други интересни неща. Евала му на момчето, между другото се присетих евала и на Linkestis не, че има някаква връзка с темата.
    Колеги, правите ли разлика между компресия и степен на сгъстяване.Първата ми кола беше чисто нова Лада 21011 от Мототехника през далечната 1979 година /подарък от родителите ми по случай уволнението от казармата/.Та нейната степен на сгъстяване беше 8.5.
    На 160 000 км. и мерих компресията и уреда показваше между 12 и 13 на различните цилиндри.
    На Алфата и дават степен на сгъстяване 10.5.Не трябва ли компресомера да отчете по-висока стойност от 13.
    За съжаление моят компресомер е с къса човка и не мога да измеря компресията на моята Алфа.
    Иначе ,когато сменям маслото наливам до чертичката на макс.След 15 000км. , когато сменям маслото нивото е на 2 мм. под чертичката.Вече 7 години ползвам само масло Елф полусинтетика.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Колеги, правите ли разлика между компресия и степен на сгъстяване.Първата ми кола беше чисто нова Лада 21011 от Мототехника през далечната 1979 година /подарък от родителите ми по случай уволнението от казармата/.Та нейната степен на сгъстяване беше 8.5.
    На 160 000 км. и мерих компресията и уреда показваше между 12 и 13 на различните цилиндри.
    На Алфата и дават степен на сгъстяване 10.5.Не трябва ли компресомера да отчете по-висока стойност от 13.
    За съжаление моят компресомер е с къса човка и не мога да измеря компресията на моята Алфа.
    Иначе ,когато сменям маслото наливам до чертичката на макс.След 15 000км. , когато сменям маслото нивото е на 2 мм. под чертичката.Вече 7 години ползвам само масло Елф полусинтетика.
    Напълно логично е това, което казваш.

    На теория връзката между компресията P (налягането) и степента на сгъстяване (V1/V2) е следната:

    P = (V1/V2)^γ

    където γ е адиабатичния индекс за съответния газ.
    За въздуха този индекс има стойност 1,4 при температура 20 гр.
    Тъй като тази стойност се влияе от температурата често пъти сметнатото на теория се отличава съществено от практиката.

    Доста по-реално би било, ако въпросният индекс се определи по следния начин:

    Щом при степен на сгъстяване 8,5 е измерено налягане 12 атм., то стойността на този индекс очевидно е около 1,17.

    Ако ползваме формулата с тази стойност на индекса, се получава при степен на сгъстяване 10,5 се получава налягане:

    P = 10,5^1,17 = 15,6 atm.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63
    започва да се пристрастява grecko's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    гр. Пещера
    Posts
    32

    Default

    Здравейте, от доста време не съм писал какво е станало с горенето на масло, след смяната на гумичките(2 пъти, поради ''кадърните'' майстори) разхода падна драстично.......все още има, но не е като преди. сега излезе др. проблем вече 3ти път ми изгарят свещи на 1ви цилиндър, помислих че е от бобината, но смених местата на бобините на 1ви и 2ри цилиндър и пак изгаря на 1ви цилиндър свещите. когато ги развих целите бяха в масло. дали данеби да е от сегменти на 1ви цилиндър или от блока, защото познавам един майстор на алфи и ми каза че можело да бъде от блока...... а според вас???

  4. #64
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    А дали не е от бошовските свещи, по 67 лв комплекта? Колега, шегата настрана, бръкни се и инвестирай 4 пъти и половина по толкова и си вземи NGK-ки. Ментаците са до едно (доста кратко) време.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Напълно логично е това, което казваш.

    На теория връзката между компресията P (налягането) и степента на сгъстяване (V1/V2) е следната:

    P = (V1/V2)^γ

    където γ е адиабатичния индекс за съответния газ.
    За въздуха този индекс има стойност 1,4 при температура 20 гр.
    Тъй като тази стойност се влияе от температурата често пъти сметнатото на теория се отличава съществено от практиката.

    Доста по-реално би било, ако въпросният индекс се определи по следния начин:

    Щом при степен на сгъстяване 8,5 е измерено налягане 12 атм., то стойността на този индекс очевидно е около 1,17.

    Ако ползваме формулата с тази стойност на индекса, се получава при степен на сгъстяване 10,5 се получава налягане:

    P = 10,5^1,17 = 15,6 atm.
    М дааа, интересно колега, интереснооооо.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #66
    започва да се пристрастява grecko's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    гр. Пещера
    Posts
    32

    Default

    свещите са NGK, махнах бошовете на 3тата седмица, защото колата беше спъната все едно е форд фиеста 1,1 мотор с верига. това е интересно че постоянно ми горят свещите на 1ви цилиндър размених бобините на 1ви и 2ри и отново така се получава. днес ще е карам в гр. Пазарджик на един майстор на алфите. при него си смених сполучливо гумичките за 2ри път, защото стария майстор се беше осрал и не изкарах и 500км докато започна да пуши да си е*е мамата. на пръв поглед свещите ми изглеждат, че има прекалено богата смес и са едни черни матови видях този линк и сравних : http://www.ladaclub-bg.com/faq/53-spark-plugs

  7. #67
    започва да се пристрастява grecko's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    гр. Пещера
    Posts
    32

    Default

    здравейте, отново закарах колата на майстора в Пазарджик и прегледа е и каза, че на 90% са сегменти на 1ви цилиндър и от там прави белята, но каза че може да е и водач на клапан....... само ако са сегменти да не са направили беля на блока

  8. #68
    започва да се пристрастява grecko's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    гр. Пещера
    Posts
    32

    Default

    След отварянето на главата следната гледка: 1ви и 3ти цилиндър надрани, , криви клапани, счупени сегменти, надран блок....................... извод: мотора на вторични, тъсене на мотор за слагане

  9. #69
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by grecko View Post
    След отварянето на главата следната гледка: 1ви и 3ти цилиндър надрани, , криви клапани, счупени сегменти, надран блок....................... извод: мотора на вторични, тъсене на мотор за слагане
    Е криви клапани защо? Нали сваля глава за гумички? Или на място ги сменяха? Аз за себе си стигнах до извода, че на място да сменяш гумички на TS е най-глупавото занимание в света. Много по-лесно е да си отхлупиш главата макар, че като не е от нея почваш да разглобяваш наред. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=83442

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #70
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не е глупава смяната на място. Просто не трябва да се ползва буталото за подпирач
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #71
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не е глупава смяната на място. Просто не трябва да се ползва буталото за подпирач
    Това е ясно, но аз лично никога не бих го направил на своя кола, на чужда да не говорим. Намерил си начин да го правиш - добре, споделяш го - евала, но за мен си е една голяма щуротия.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #72
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Всичко е въпрос на инструменти. Точно за 2 часа се сменят гумичките от двама души и то много интелигентно. За целта са нужни:
    - компресор с 10 бара въздух под налягане
    - инструмент за заключване на кол. вал.
    - накрайник от компресора към голямата свещ
    - 4 точкова скоба за клапани (регулируема)
    - ПВЦ предпазител за отворите на повдигачите против надиране
    - обезмаслител на спрей на ацетонова основа
    - лепило за гумички
    - гумички
    - дорник и водач за монтаж
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #73
    започва да се пристрастява grecko's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    гр. Пещера
    Posts
    32

    Default

    Колеги, смених двигателя..... сложих пак същия, но имаше възможност да сложа 2000кубиков, но трябваше и компютър да търся, но се отказах заради цената която щеше да ми излезе......... та някой ако търси глава е продавам, защото само тя става за нещо :Д :Д :Д

  14. #74
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Petrich
    Posts
    55

    Default

    КОЛКО ПАРИ???ВСИЧКО

    ---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

    Quote Originally Posted by grecko View Post
    Колеги, смених двигателя..... сложих пак същия, но имаше възможност да сложа 2000кубиков, но трябваше и компютър да търся, но се отказах заради цената която щеше да ми излезе......... та някой ако търси глава е продавам, защото само тя става за нещо :Д :Д :Д
    КОЛКО ПАРИ ТИ СТРУВА ЦЯЛАТА СМЯНА НА ДВИГАТЕЛЯ...

    ---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:54 ----------

    Quote Originally Posted by grecko View Post
    Колеги, смених двигателя..... сложих пак същия, но имаше възможност да сложа 2000кубиков, но трябваше и компютър да търся, но се отказах заради цената която щеше да ми излезе......... та някой ако търси глава е продавам, защото само тя става за нещо :Д :Д :Д
    КОЛКО ПАРИ ТИ ИЗЛЕЗЕ СМЯНАТА НА ДВГ

  15. #75

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Всичко е въпрос на инструменти. Точно за 2 часа се сменят гумичките от двама души и то много интелигентно. За целта са нужни:
    - компресор с 10 бара въздух под налягане
    - инструмент за заключване на кол. вал.
    - накрайник от компресора към голямата свещ
    - 4 точкова скоба за клапани (регулируема)
    - ПВЦ предпазител за отворите на повдигачите против надиране
    - обезмаслител на спрей на ацетонова основа
    - лепило за гумички
    - гумички
    - дорник и водач за монтаж
    Лепило за гумички? Това пък откъде го измисли. Хубавата гумичка не се лепи, тя щраква и не можеш да я извадиш. Които ползва лепило за нашите таралясници не става
    (нагледал съм се на такива пушилки с лепени гумички от 007 след 1000км.)
    Оооо, този пост е от Oem и е много стар. Точно по тази тема се ядохме яко с него. И този начин е без да сваляш главата. Ама сегментитеееее ....

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •