Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 148 of 148

Thread: Зимни гуми и размери за 159 - сезон 2013 - 2014

  1. #136
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Честито, дет се вика
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  2. #137
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Hankook, няма да збъркате...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #138

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Дилемата е решена - снощи ги получих - 4 бр. чисто нови Nokian WR D3 XL 225/50/17. дот 2014 на цена 196 лв без доставката или 201 лв с доставката.
    Взех ги от: http://www.agrina.bg/
    и останах много довелен от вниманието и цените. Хората бяха достатъчно любезни, обаждаха ми се няколко пъти, първо да ми обяснят какви модели имат, какви са цените, след което преди да ми ги изпратят ходиха изрично да проверят какъв е ДОТ-а. Цената на всички модели които предложиха беше с около 10-15% по-ниска от Диана и Медина мед с вкл. 25% отстъпка.
    тва цена на гума ли е? предполагам да

    мен ми трябват 2, че 2 имам и много се чудя какви да са

    някак не ми се хвърля на нови а 2ра ръка има огромен избор из олекса че и из гумаджииниците. виж за летните мисля да взема 2 нови континенталки
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  4. #139
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Не знам колега,аз съм на мнение ,че ако щее нова гума, то да е зимна, че кофти зимнигуми=на кофти изживявания...
    А лятото по- може човек да си позволи да вземе втора ръка гуми, все пак като има грайфер все ще изкара,докато зимата....
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #140

    Default

    не е много сигурно, зимата карам бавно, 80 макс

    ама лятото да ми се пръсне гума с 140-160 като нищо ще ми е за последно. на а класата зимна гума нова никога не съм купувал. 3 зими че и 1 лято изкарах с едни които взех втора ръка от гумаджия. е сега вече и за скрап надали стават, обаче се оказаха читави. за лято по не ми се рискува
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  6. #141
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Не знам колега,аз съм на мнение ,че ако щее нова гума, то да е зимна, че кофти зимнигуми=на кофти изживявания...
    А лятото по- може човек да си позволи да вземе втора ръка гуми, все пак като има грайфер все ще изкара,докато зимата....
    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    не е много сигурно, зимата карам бавно, 80 макс

    ама лятото да ми се пръсне гума с 140-160 като нищо ще ми е за последно. на а класата зимна гума нова никога не съм купувал. 3 зими че и 1 лято изкарах с едни които взех втора ръка от гумаджия. е сега вече и за скрап надали стават, обаче се оказаха читави. за лято по не ми се рискува
    Няма значение дали са летни или зимни - гумите трябва да са нови. През всички сезони има възможности за високи скорости..., а сигурността е на първо място
    Правя каквото трябва, пък да става каквото ще...

  7. #142
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Пичове,с тези тежки и бързи коли инвестирайте в хубави гуми,че ще берете ядове и лете и зиме.Да караш хубава кола с калпави гуми е все едно да движиш с готино гадже с клошарски дрехи-още при покупката на такава кола трябва да се прави сметката за съпътсващите разходи.Иначе аз лично залагам на Мишелин Алпин през зимата , и на Дънлоп през лятото.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  8. #143
    започва да се пристрастява fbegov's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Прага - Чешка република
    Posts
    38

    Default

    Никакви компромиси, вече са в гаража 4по NOKIAN WR A3 225/50R17 98V XL нови новинички
    Last edited by fbegov; 15-10-2014 at 04:03.
    2,2 jts

  9. #144
    започва да се пристрастява fbegov's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Прага - Чешка република
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Пичове,с тези тежки и бързи коли инвестирайте в хубави гуми,че ще берете ядове и лете и зиме.Да караш хубава кола с калпави гуми е все едно да движиш с готино гадже с клошарски дрехи-още при покупката на такава кола трябва да се прави сметката за съпътсващите разходи.Иначе аз лично залагам на Мишелин Алпин през зимата , и на Дънлоп през лятото.
    За летните Дънлопи съм +1 уникални - само че винаги е трудно да намериш модела с който си каал - винаги те принуждават да купуваш новите., които никога не знаеш дали са това което очакваш...
    Не уточнявам защото всички знаят за кои Дънлопи говориме
    Last edited by fbegov; 15-10-2014 at 04:23.
    2,2 jts

  10. #145
    2009 159 JTDm, 150bhp Виктория's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Sofia
    Age
    31
    Posts
    21

    Default

    След дълга снощна сесия, ето на какви гуми се спряхме:

    Goodyear UltraGrip 8 Performance 215/55 R17 98V XL , (FSL)


    Оригинално на 17ките са сложени 225/50 като смаляването в ширината ще даде по-добър контрол на сняг, по-нисък разход и по-нисък шум в купето.
    Увеличаването на борда с 5%, куплирано с редуцирането на ширината дава 12мм по-голям диаметър на гумата. Резултат - 6мм увеличаване на просвета (перфектно за зимата), по-нисък въртящ момент (минимално), по-висока максимална скорост

    Гумите са до 240км/ч което на алфата 150 коня е перфектно.

    Също така са XL, тоест с двойна оплетка, подобни са на гаджето на ес класата - конфорта е осезаем - при преминаване през дупка сякаш съседен автомобил минава - шума е драстично редуциран. При управление при много ниско налягане 1,6 (при 2.2 задължителни на ес класата) джантите вече 2 сезона са прави като ... бе прави.

    Конкретно този модел (ултра грип го дават с нисък коефициент на съпротивление - по-нисък разход.

    Дават го с прилично спиране на мокро, както и УЛТРА нисък шум при търкаляне - едва 68 децибела (ултра грип 9 е по-шумна, по-високо съпротивление при търкаляне но по-добро спиране)


    Най-доброто съотношение цена/продавач в софийски магазин (не онлайн бошлафи) е:
    http://www.gumi1.bg/Tyre/Goodyear%20...=5452000639981

    ---------- Post added at 18:13 ---------- Previous post was at 18:09 ----------

    Гумите са дори със защита на борда на джантата (задължително условие при намаляване на ширината на гумата).

    Дано автомобила скоро влезе в движение за да ги чуем (дали са тихи) и видим


    БТВ- не желая спорове за размерите, това са лични мнения и наблюдения и опит, като при разговори с гумаджий знам че 2 размера по-широки или по-тесни не носят без проблеми от джантите (препоръчително е увеличаване все пак, заради опасност от разлепване при намаляване). Имаме гуми Тойо на 10г които са 205/60/13, монтирани на джанти предназначени за 155/80/13

  11. #146

    Default

    BFGOODRICH G-FORCEWINTERGO XL 225/50 R17 98H

    някой пробвал ли е с такива и как му се виждат.

    гледам за сняг, мокър път и стабилност имат доста високи показатели
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  12. #147
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Купих :205/60 R 16 FULDA KRISTAL KONTROL HP MS 96H XL 4 бр. като цяло се представят добре/ карани са 900 км. в последните дъждовни дни/ на мокра настилка, учудващо тихо са за зимна гума и мисля ,че като цена качество са много приемливи.Струваха ми точно 600 лева с доставка, монтаж и баланс.

    И понеже днес е снежно реших да ги тествам.Качих са до копитото, заснежен път а на места навяване.Никакви ядове спира и тръгва без проблем по баирите, не е пробоксувала държи с много добре.
    Last edited by alex052; 25-10-2014 at 17:45.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  13. #148
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Виктория View Post
    ... 215/55 R17 ...
    +1 това ми е идеалния размер. Плюсовете на този размер спрямо 225/50 за мен са повече от минусите.
    Проходимост +
    Комфорт +
    Шум +
    Разход +
    Изглед отстрани +
    Изглед отпред и отзад -
    Стабилност в завой с критична скорост -
    Цена +

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •