Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 148

Thread: Зимни гуми и размери за 159 - сезон 2013 - 2014

  1. #16
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Не става въпрос за това кой на какво се е доверил. За гуми мога да говоря много и все интересни неща. При избора на каквато и да е гума има редица фактори като вид задвижване, стил на каране, къде ще се кара, височина на гумата и т.н. Ако ще се качвате в планината по обработени пътища и ще карате градско, то тогава няма много голямо значение Pirelli, Continental или Bridgestone или някоя друга ще вземете.
    Грешиш колега понеже тука са колегите с летящи чинии и може да посещават тежко заснежени планети,като се приземяват със светлинна скорост,и избора на гуми е от въпрос на живот и смърт.А за гумите аз си карам само с мишелин от 10 години,сега преди 10 дни си сложих на 155 цата клебер понеже ме увериха ,че клебер и мишелин са вече една марка,и качеството е същото,зимни гуми не ползвам,понеже в италия поне за мене няма нужда,ма ако ми се наложи да ползвам ,задължително ще са мишелин.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Грешиш колега понеже тука са колегите с летящи чинии и може да посещават тежко заснежени планети,като се приземяват със светлинна скорост,и избора на гуми е от въпрос на живот и смърт.А за гумите аз си карам само с мишелин от 10 години,сега преди 10 дни си сложих на 155 цата клебер понеже ме увериха ,че клебер и мишелин са вече една марка,и качеството е същото,зимни гуми не ползвам,понеже в италия поне за мене няма нужда,ма ако ми се наложи да ползвам ,задължително ще са мишелин.
    Теб е хубаво,че чак сега са те убедили че Клебер са Мишлен,ама тва е факт от поне 10 г.,явно ти живееш на друга планета
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Не става въпрос за това кой на какво се е доверил. За гуми мога да говоря много и все интересни неща. При избора на каквато и да е гума има редица фактори като вид задвижване, стил на каране, къде ще се кара, височина на гумата и т.н. Ако ще се качвате в планината по обработени пътища и ще карате градско, то тогава няма много голямо значение Pirelli, Continental или Bridgestone или някоя друга ще вземете.
    Е добре де .. реално къде другаде да караме освен по обработени пътища зимата ? Тук сме раздел за 159/Brera/Spider .. това са обикновени автомобили, не са офроуд или кросоувъри. Имено затова говорим - градско, извънградско по обработени пътища. И всеки си е доволен или има впечатления от дадени гуми за тази цел. За гуми повечето от нас могат да говорят много .. все пак повечето сме с по над 15 години стаж като шофьори и с по над 150 - 200 хиляди километри навъртяни при всякакви условия. Ако имаш нещо като идея и/или съвет при избор на зимна гума точно за ТОЗИ АВТОМОБИЛ го сподели .. мисля, че ще е интересно за всички. Постове от сорта на кой в какво вярва и на какво се доверява за абсолютно излишни в тази тема.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #19

    Default

    Conti TS 850 е гумата. Аз съм карал 3 зими с Конти TS 830 уникална гума, и миналата зима накарах трима приятели да си купят 850 ките, единия е с 159 и отзивите бяха "няма друга такава гума". Това е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #20
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Нещо конкретно: Continental, Hankook, Dunlop, Nokian.

  6. #21
    Адвокатът с Алфи-те damyanov's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Един Господ знае къде...
    Age
    50
    Posts
    178

    Default

    Точно щото имам преки впечатления от Дънлоп-а 3Д, ще си взема следващия модел Дънлоп - изкарах 2 зими и 35 000 км с тях и съм достатъчно доволен, за да кажа, че са идеални за мен
    Правя каквото трябва, пък да става каквото ще...

  7. #22
    започва да се пристрастява dedepene's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    95

    Default

    Нямам време да се вдебилявам твърде много и ще се нося по течението с conti ts-850. Най-тънка оферта за 225/50/17 намирам тук. Някой ползвал ли ги е тези пичове - няма измама, нали?

    И още едно питане. Защо никъде не го намирам този ts850 по-височък напр. 225/55/17? Щеше ми се да я повдигна леко в снега, че и без това лази по корем...
    Last edited by dedepene; 07-10-2013 at 21:44.
    '07 Alfa 159 SW 2.4 JTDm Q4 210hp

    Ex: '78 Chevy Malibu V8, '98 Dodge Stratus, '97 Volvo 850 T5

  8. #23

    Default

    Колеги, интересува ме дали мога безпроблемно да сложа на 159-ката 225/50R17 98V XL FR.
    XL модификацията до колкото разбирам е eXtra Load, т.е. май трябва да се помпат на 3 бара, вместо на 2.5, а FR е някаква допълнителна защита на джантата...

    Питам това, защото в книжката не пише за такива "модове", но ContiWinterContact и Pirelli Sottozero 3 чисти се намират много трудно. Особено ако искам да е някъде, където може да се мине с отстъпка.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by ishristov View Post
    Колеги, интересува ме дали мога безпроблемно да сложа на 159-ката 225/50R17 98V XL FR.
    XL модификацията до колкото разбирам е eXtra Load, т.е. май трябва да се помпат на 3 бара, вместо на 2.5, а FR е някаква допълнителна защита на джантата...

    Питам това, защото в книжката не пише за такива "модове", но ContiWinterContact и Pirelli Sottozero 3 чисти се намират много трудно. Особено ако искам да е някъде, където може да се мине с отстъпка.
    3 определено е много нищо че е XL това няма никакво значени относно нялягането.Това FR да не е RUN FLAT защото съм виждал и така да изписват съкращението.Попитай за малко повече инфо там от където си купуваш гуми,какво приложение и кои точно автомобили имат нужда от подобни гуми.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #25
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    FR значи че гумите са с борд за защита на джантата
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  11. #26

    Default

    XL има голямо значение за това колко трябва да се помпат гумите.

    Мога да копирам разни коментари по форуми, но направо ще постна 2 таблици - първата е за обикновени гуми, втората е за eXtra Load (XL).





    Тъй като говорим за теглови индекс 98, за обикновените гуми се вижда, че са необходими 2.5 бара за достигане на 750кг товароносимост, докато за XL във втората таблица се вижда, че за същата товароносимост са необходими 2.9 бара (бях казал 3 в миналия пост, но съм бил в грешка).

    Това, което питах, е не какво значи XL и FR, а дали такива модификации на гумите могат да се слагат спокойно и без нежелани ефекти на 159-ката или трябва да се спазва стриктно описанието.

  12. #27
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И какви последствия може да има според теб от гума с по-здрав борд,ами отговора е никакви,а само предимства.Слагай смело,те и без тва 159 са си танкове и с нашите дупки си препоръчително да се кара с XL гуми,аз го разбрах по сложния начин,след като ми изкриви няколко гуми.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #28
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by ishristov View Post
    ...дали мога безпроблемно да сложа на 159-ката 225/50R17 98V XL FR.
    XL FR е най-хубавото, което може да ти се случи при покупка на гуми, особено за 159

    На теория комфортът леко деградира заради по-твърдия страничен борд (не предпазния за джантата, а самата страница на гумата), но на практика такова нещо не усещам. Както каза и Mury, колата е тежка и се компенсира.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  14. #29
    майка ми си ме харесва... vata13's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bulgaria.sofia
    Posts
    11

    Default

    Вчера си взех 4 бр. nokian wr d3,размер 205/60/16,произведени тая година.Нямам колебания за марката зимни гуми от години.Искам да Ви попитам дали ако ги сложа днес мога да ги"изгоря" за оставащите около седмица топли дни? обикновено изчаквам да паднат още температурите,но не ми се чака после на опашки.
    159.5 та поред алфа...

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by vata13 View Post
    Вчера си взех 4 бр. nokian wr d3,размер 205/60/16,произведени тая година.Нямам колебания за марката зимни гуми от години.Искам да Ви попитам дали ако ги сложа днес мога да ги"изгоря" за оставащите около седмица топли дни? обикновено изчаквам да паднат още температурите,но не ми се чака после на опашки.
    Не, неможеш. Нокиан имат доста по нови модели, трябвало е да пробваш с тях как е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •