Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: ЧЕЛЕН УДАР - ПОМОЩ

  1. #31
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Колеги , благодаря за отговорите , днес ще идва тенекеджия на място , защото тя очевидно е без радиатори и няма как да отиде до сервиз , мерси на тези които погледнаха без т*шак за проблема ми и на другите също благодаря , дето решиха че съм я ударил с 200 и че като съм писал поста съм мислил за заглавие или нещо друго беше се случило преди 1ч. ... всичко зависи от майстора когото чакам днес да си каже дали има смисъл ...

  2. #32
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Ми колага не е толкова скъпо да я оправиш аз преди 4 години дадох над 1500лв за ремонт на мотор само,друг е въпроса дали искаш дакараш същата кола или не
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  3. #33
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Знам че съм педант и все нещо ще ми тропа или хлопа ( най-вероятно в главата ми) и накрая ще я продам или подаря на някой роднина , както направих със Ситроена който карах преди това , но като гледам пазара какво предлага ще се прави май и дано всичко е ок !

  4. #34
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Имай на предвид, че такива коли вървят по 2500 като твоята и сметни сам дали ремонта си заслужава или не. Ако вземеш друга твоята винаги може да послужи за части за добро или лошо.Моя съвет махай това и взимай друга читава и тая я остави като донор.

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by GurgaPiti4 View Post
    Имай на предвид, че такива коли вървят по 2500 като твоята и сметни сам дали ремонта си заслужава или не. Ако вземеш друга твоята винаги може да послужи за части за добро или лошо.Моя съвет махай това и взимай друга читава и тая я остави като донор.
    Колега, и ти си прав но.... Ако вземе нов внос за 2500 , 50 кинта за пътна помощ до КАТ еко такса 250... сега е толкова, гражданска200 префлед и номера към 70 лв каско.... Идва на 3000. В тези времена не всеки може да извади ей така три бона, моето мнение е да я прави за 700-800 лв и да си я кара с кеф, но все пак колегата си решава

  6. #36
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Колега, и ти си прав но.... Ако вземе нов внос за 2500 , 50 кинта за пътна помощ до КАТ еко такса 250... сега е толкова, гражданска200 префлед и номера към 70 лв каско.... Идва на 3000. В тези времена не всеки може да извади ей така три бона, моето мнение е да я прави за 700-800 лв и да си я кара с кеф, но все пак колегата си решава
    Разбира се давам му вариант сега не всеки разполага с пари, така е. Аз лично не бих се занимавал да е правя. Търсиш части майстор да намериш добър, майстори кой от кой по неграмотен как ще ти е направи и т.н негова работа е ако може да е направи за 800лв е добре но ме съмнява много. Само боята и труда ще му е 500 грубо.

  7. #37
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми зависи ако мотора му е добър и няма посукване на купето или роговете що да не я направи.Поне си знае мотора пък като купи друга я камилата я камиларя.Да вземе да качи някоя снимка да видим пораженията.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #38
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Колеги снимка утре ще кача , а доколкото до колата с идеална предница сменени всички консумативи , набих пари за джанти летни зимни гуми , цялата генерация е нова отдолу и спортни гърнета и т.н , познавам майстора вече лично ( малко по роднинска линия е ) и му вярвам на 100 % вече идват частите и ламарини с моя цвят с цел да се спестят пари и много се надявам да намеря читави без сериозни забележки иначе парите за майстора са лесни първо не са много и второ мога и на части да му ги давам , а иначе гредата е огъната и ще се изпъва, но ми дава гаранция че всичко ще е ок пък каквото сабя покаже!

  9. #39
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by shadows View Post
    Колеги снимка утре ще кача , а доколкото до колата с идеална предница сменени всички консумативи , набих пари за джанти летни зимни гуми , цялата генерация е нова отдолу и спортни гърнета и т.н , познавам майстора вече лично ( малко по роднинска линия е ) и му вярвам на 100 % вече идват частите и ламарини с моя цвят с цел да се спестят пари и много се надявам да намеря читави без сериозни забележки иначе парите за майстора са лесни първо не са много и второ мога и на части да му ги давам , а иначе гредата е огъната и ще се изпъва, но ми дава гаранция че всичко ще е ок пък каквото сабя покаже!
    не искам да те разубеждавам, но цвета на ламарините почти 90% няма да пасне на твоя особено като се има в предвид годините ...
    155 1.8 8v SUPER MY95

  10. #40
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Фнимавай с изпъването че е много алтава.Моята като сменях бронятя видях че е леееко огъната към радиаторите, явно при предишния собственик е претърпяла нещо , ама ме издразни и реших да я изпъна....Ма не е яка като Жигули да знайш, огъна се яко навънка та...абе майната и...не е за изложба, ама върши работа.Нали не се вижда, то и преди не се виждаше ама кой ме би по главата да я правя перфектна не знам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #41
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Знам знам , че не е като Жигули , такава втора няма да има хаха ! Но дано да успееме да догодим нещата иначе съм намерил една същата година същия цвят пък ще видим ...

  12. #42

    Default

    абе не се коси бе човек това колата не е отливка всичко е заварка и болтове сменяш до където трябва,и аз съм огъвал задната греда и роговете от удар са ми изместени и амортисьори криви и главини 2 прецаках и кво ли не е било с годините не бой се,сваляш едното слагаш другото тъп метал е не е жив човек да го боли след време нема и да се сетиш че си я правил,по-внимателно за в бъдеще защото после е пари нерви и време ти си прецени как искаш да е.

  13. #43
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Tова правя колега , търся донори и ще предстои операция , благодаря на всички които се включиха в темата , ще пиша в нея и ще покажа крайният резултат !

  14. #44
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    вместо да въртите безмислени коментари за тегличите по-добре дайте 60 лева с монтажа, ако нямате дрелка за 4 дупки
    http://www.avto.bim.bg/Parktronik-s-...FcLHtAodJBwA2g

  15. #45
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    ей така само да споделя , че колицата е оправена за около 500 лв всичко благодаря на tanas123 , много точен човек ! резултата е неразличима след удара ! Благодаря на всички включили се !
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM no DPF , no EGR , REMAP 200 +++
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 +++
    Аlfa Romeo 156 2.0 TC -EX
    Alfa Romeo 156 2.0 TC - EX

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •