Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: Свещи 2.0 T.S. 8V

  1. #31

    Default

    човек аз не намерих разлика с предишните,в града- 17-20 литра извънградско -10 литра с ръчка тук таме и черен път.

  2. #32
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ти си луд да ти гори 20 и вместо да предприемеш нещо, си я хрантутиш. На мен след настройка при един газаджия ми гореше 19.5 в София и не можех да го сваля каквото ще да стане. Няма да казвам кой е, той си знае. След като я настрои един мой човек вървежа е същия, а разхода е 15. Включва и настъпване от време на време. Това с обикновена уредба.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #33

    Default

    ами аз съм с Стефанели газов инжекцион уж некво поколение модерно,при мене свети едно червено на таблото от как съм си купил колата /то кво ли не севти де/ едно червено прилича на свещ и има 3 чертички все едно излизат от него,свети си от години как дам газ и изчезва после пак свети постоянно,оня ден смених предни накладки та тая лапма изгасна поне,гасим ги една по една,сега хидравликата ми изби ще се прави тая седмица че карам без хидравлика и е тегаво от вънка ръмжи нещо стртанно като дам газ а вътре смърди яко от течността тя вони ужасно,преди чертах черти по асфалта от скъсания маркуч вече не сипвам и не чертая сигурно замина помпата,гърне требе да се прави и така,тая година ме изкърти от ремонти не се спря нещо и стана.

  4. #34
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Ако някой ти направи диагностика може и да разбереш защо свети това червеното. Може би е заради ламбда сондата, но не се знае.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #35

    Default

    да бе трябва да отида някой ден,то това ходене стана историческо ако отложа с 3 години ще станат 10.

  6. #36
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Оооо, японската сила ме споходи! Продухахме саждите малко по магистралата. По-добре бачка във високите обороти с тези свещи.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #37

    Default

    моите свечи са по убави от твоите я че те бръзим сигурно си внушавам ама имам усещане че на бензин се развинтва на 3000 а на газ като мине 3500 оборота.

  8. #38
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    При мен това е около 3700-3800 оборота.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #39
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    И аз като ги сложих доста се изкефих как върви във високите. Старите бяха 3бр. бош, 1бр. шампион, 3бр. голден лодж, 1бр. моторкрафт. Смятайте каква разлика имаше.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #40
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    ами аз съм с Стефанели газов инжекцион уж некво поколение модерно,при мене свети едно червено на таблото от как съм си купил колата /то кво ли не севти де/ едно червено прилича на свещ и има 3 чертички все едно излизат от него,свети си от години как дам газ и изчезва после пак свети постоянно,оня ден смених предни накладки та тая лапма изгасна поне,гасим ги една по една,сега хидравликата ми изби ще се прави тая седмица че карам без хидравлика и е тегаво от вънка ръмжи нещо стртанно като дам газ а вътре смърди яко от течността тя вони ужасно,преди чертах черти по асфалта от скъсания маркуч вече не сипвам и не чертая сигурно замина помпата,гърне требе да се прави и така,тая година ме изкърти от ремонти не се спря нещо и стана.
    и при мен е същия проблем със "светещото нещо" - след поставяне на газовия инжекцион - при подаване на газ или отпускане на педала на газта спира да свети (все не смогвам да отделя 30-ина лева и два часа да я закарам на диагностика)
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  11. #41
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Смесите не са наред...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #42

    Default

    не знам може да е ламбда сонда може да е инжектор викат някой,някой ден ще разбера какво е най вероятно от тука от форума като някой напише.

  13. #43
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Хахаха, лампата свети за неизправност и няма как някой ден някой тук във форума да ти каже каква е тя просто ей така. Начина е да се прочете от ЕКУ-то.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #44
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    За да гасне дюзата при подаване и отнемане на 'газта', а да свети почти постоянно иначе, най-вероятната причина е проблем със смесите (бедна или богата) и то извън обхвата на регулиране. Просто при отнемане или подаване по-рязко ламбда сондата не се чете и лампата гасне. Имаше го и при мен този ефект по едно време.

    Ааа, забравих и друго - има блинк-кодове този т.н. компютър. И съм почти сигурен, че грешката ще е 1223 или 1224.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #45
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    А при мен си свети постоянно като карам на газ и не и харесва сместа. Записва някаква грешка за ламбдата и това е. А какви са тези блинк кодове?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •