Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: Свещи 2.0 T.S. 8V

  1. #16
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Свещите за този мотор са GOLDEN LODGE

    все още се намират, даже моите резервните ако ги намеря ще ти ги подаря
    стига бе човек. а масления филтър какъв трябва да е, рикамби ли... това са консумативи.

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    С такова NGK карах близо 20 000 Км преди да я потроша без да се оплача само че си пишеше само мейд ин джапан без руски .
    Преди това с някакъв БОШ четириполюсен пак без проблеми откъм свещи .Това на конвенционална газова .
    със сигурност е имало и надпис на руски. просто не ти е направило впечатление.
    точка

  2. #17

    Default

    и аз съм на това мнение,първите 3 години исках най хубавото най оригиналното,после видях че какво и да сложа да не е определена фирма колата си върви и никой не знае и не пише какво съм сложил,а имам познат майстор си говорихме за FRAP и му викам абе частта е в найлоново пликче шарнира в картонче културна работа и той-и ти издържа повече от една седмица?мани се с тия боклуци,ами истината е че е на 60 хил и чукари и риби и още не е сменян та се убеждавам че всеки си говори на общо основание,така беше и с БОШ свещите мани се с тия боклуци ментета какво ли не та карах 6 години с тях,хубаво бих го пробвал тоя голден лодж ама като не ми излиза по магазините да изпадам в нервна криза за свещи ли.

  3. #18
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    NGK BCP6E са по 5.80лв/бр. в Ауто плюс и колата върви доста добре с тях.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #19
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    5.10 са в Тех-Ко. Ще видим дали ще се усеща разлика.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #20
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Минал съм се значи, ама не с много. Аз съм адски доволен от това, че с тях спря да придърпва когато включа втора скорост. Със старите свещи доста често го правеше и много ме изнервяше. Понякога се оправяше за малко и после пак лашкане. А истински кабели на добра цена няма ли някъде, намерих само тези:
    http://www.mister-auto.bg/bg/komplek...300891040.html
    http://www.autopower.bg/%D0%BA%D0%B0...-i9909413.html

    NGK на тия пари малко се съмнявам, че са истински, то и за Беру не е сигурно де. Ако има по-добри оферти давайте.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #21
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Минал съм се значи, ама не с много. Аз съм адски доволен от това, че с тях спря да придърпва когато включа втора скорост. Със старите свещи доста често го правеше и много ме изнервяше. Понякога се оправяше за малко и после пак лашкане. А истински кабели на добра цена няма ли някъде, намерих само тези:
    http://www.mister-auto.bg/bg/komplek...300891040.html
    http://www.autopower.bg/%D0%BA%D0%B0...-i9909413.html

    NGK на тия пари малко се съмнявам, че са истински, то и за Беру не е сигурно де. Ако има по-добри оферти давайте.
    Беру кабелите ги карам повече от две години без проблеми на моя тс.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #22

    Default

    чакайте стойте не бягайте да питам докато сте тука,преди неколко дена нощта си карам към Мездра и минавам и гледам бе фаровете ми слаби некак си се усилват и заслабват ама ритмично,спрях касетофона не помогна а то мъгла нощтта зверска,изкючих от скорост и гледам оборотите се местят сами падат до 500 тъкмо колата изгасва и се качват до 1000 точно не по на горе пада до 500 качва до 1000 изрезва се сама все едно сам подаваш газ ритмично точно,свети ми код ключ жълто ключе ма не вервам да е от това,неколко пъти с годините ми го е правила това,после спрях чаках малко и се оправи сама нещо има ама?то кво ли нема.

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    по тесла излизат
    T389C -с медна сърцевина
    T021B- резистивна

    с първите мисля е по-добре.
    точка

  9. #24

    Default

    не знам не съм технически толкова напреднал,сблъсквал съм се основно с некви по-елементарни неща от тях отбирам,даже като цяло дълги разговори за коли и устроиството им в мъжка компания ме натоварват зверски,доста мисъл и енергия съм влагал в техника за риболов и монтажи тука ми куца тематиката.

  10. #25
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Минал съм се значи, ама не с много. Аз съм адски доволен от това, че с тях спря да придърпва когато включа втора скорост. Със старите свещи доста често го правеше и много ме изнервяше. Понякога се оправяше за малко и после пак лашкане. А истински кабели на добра цена няма ли някъде, намерих само тези:
    http://www.mister-auto.bg/bg/komplek...300891040.html
    http://www.autopower.bg/%D0%BA%D0%B0...-i9909413.html

    NGK на тия пари малко се съмнявам, че са истински, то и за Беру не е сигурно де. Ако има по-добри оферти давайте.
    Ае те що са толкова евтини тия кабели, аз аналогичните гледам за 155-цата са по 220-240 лв. И аз все събирам пари да ги сменям и точно между Беру и НЖК се колебая. Иначе има колеги са сложили Magnecor американски, ама като зная американците напоследък кви коли правят, струва ми се, че е по-резонно да се довери човек на японското или на немското качество

  11. #26
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    с голдън лодж изкарах 56 хил.км пък си помислете пак за нжк,денсо и дали са консумативи или не.по спомен бяха по 7 лв/бр
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  12. #27
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Какво значи изкарах? Беру-то ги сменям на по 40-50 хиляди и реално нищо им няма.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    голдън лодж вече не се произвеждат и единствения начин е от ибей изостанали.
    ако си поръчаш свещи в рикамби опаковка, ще дойдат или шампион или нжк.
    точка

  14. #29

    Default

    добре де може ли на времето тая фирма да са имали договор с Алфа и да са дали цени и качество и да са спечелили да се монтират на тоя двигател,винаги след време излиза нещо по-модерно и добро логично е може да са били най добрите за времето си,и с маслата е така има хора който карат лади и жигули с Мотул а не с препоръчителното според някой BP,примери много.

  15. #30
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Wink

    Турих ги свещите, пък да видим... Нямам големи очаквания.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •