Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Свещи 2.0 T.S. 8V

  1. #1
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Question Свещи 2.0 T.S. 8V

    От няколко години карам със свещи Беру. Сега реших да пробвам NGK. Отворих им каталога, намерих каквото трябва - BCP6ES. За всеки случай реших да засека с други производители. Beru 14F-5DU, Bosch FR5DC или FR5DP и Denso Q22PRU или нещо такова. Обаче тези, като се засекат с NGK, ги дават аналог на BCP7ES. И сега съм в размисъл кои да избера - BCP6ES или BCP7ES? Вече не карам на газ.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  2. #2

    Default

    за алфата 164 ли ти трябват?и защо не караш на газ?което е за газ става и за бензин логично,трябва да погледна какво NGK сложих пролетта като кодове,чаках 2 седмици за тях щото нямаха ама дойде японско не френско не знам дали има значение,4 свещи с кутийка и всяка от тях пак в кутийка,имаше проблем с каталога свещите отговаряха но не се развиваха пъпките от горе и не влизаха в кабелите та погледни внимателно да не се праснеш,знам че технически си грамотен в пъти над мене но ти споделям

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    От няколко години карам със свещи Беру. Сега реших да пробвам NGK. Отворих им каталога, намерих каквото трябва - BCP6ES. За всеки случай реших да засека с други производители. Beru 14F-5DU, Bosch FR5DC или FR5DP и Denso Q22PRU или нещо такова. Обаче тези, като се засекат с NGK, ги дават аналог на BCP7ES. И сега съм в размисъл кои да избера - BCP6ES или BCP7ES? Вече не карам на газ.
    и на мен ми се е случвало при сверка на топлинното число, на нгк да излизат вместо 6 -7. аз бих взел каквото дават по каталога на нгк - 6.
    по-ниското число е по-гореща свещ. но вероятно и със 7 ще работи добре.
    7 е по-студена - тоест по-бързо отвежда топлината което ще е добре ако товариш много двигателя и караш във високи обороти.
    ако се избере обаче твърде студена свещ, тя няма да може да се самопочиства. ако е твърде гореща - ще се стопи.
    точка

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    И аз вървя натам. Мотора не е първа младост, не карам на газ както казах - вероятно по-ниска температура в цилиндъра. Та ще пробвам с 6 или с оригинални шампионки, ако намеря.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    моята кола я карам с денсо 22 /каквито дават по каталог на денсо/. това топлинно число би трябвало да отговаря на 7 по нгк, но в каталога им е 6-ца. на друг автомобил със същия двигател, свещите са 6-ца нгк /каквито са по каталог на нгк/. и двете коли са на газ.
    за оптималната работа на свещта , температурата и трябва да е между 400 и 900 градуса, което е доста широка граница и едва ли едно число разлика ще сбърка нещата. по нгк, топлинните им числа са от 2 до 12. виж ако си за 6-ца, а сложиш 8-ца може и да има разлика. а това с различното топлинно число за газ ми се струва ала-бала.
    точка

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Е явно и на ръни са били такива свещите, щото шапките отгоре са отливка, а не на резба. Та явно също и че няма да карам с NGK.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7

    Default

    аз това казах,първото NGK което дойде при мен не се развиваха,второто за което чаках 2 седмици е японското с кутиките и сега карам с тях от март месец няма грижи,ако искаш ще видя тия ауто плюс май бяха дето земах от тех,свещта беше NGK около 6 лева и нещо,аз си слагам фирмено елече на нема да казвам ква фирма понеже ползват отстъпка и ги бруля според сезона с елек с шапка с фланелка кво има,за 4 години от как съм се махнал съм спестил неколко заплати от авточасти за колата,като ме питат имате ли работа ооо работа имаме много,а има ли гуми некви евтини хубави да земеме,викам нема само стари дотове взимаме гуми от Диана и от Руди 96 при нас е скъпо и шефа вика че крадеме и е изопнато положението и са дойде един нов не разбира от приказка,оня ден пак така за предни накладки и 2 кила масло се наметнах преди да вляза в магазина с -20 процентовото елече,като вляза в серия да правя ремонт си седи в колата.

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Аз ще ги върна така или иначе, няма проблем. Ама тъпо де. Няма да сменя и кабелите зарад тез свещи.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9

    Default

    ама казах ти гледай,това ти е божие наказание къде ме излъга за релето на халогените та разглобих половината кола

  10. #10
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Бе то гледах, ама...
    То ше речеш, че за кеф съм те изпързалял.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #11

    Default

    ето ги BCP6E тия ги навих март,дигал съм 200 с тех не съм усетил тресене и на място като работи,долу пише мейд ин джапан а горе на руски-сделано в японии.

  12. #12
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    В понеделник ще ги сменя с тез тогава, пък да видим...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #13
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    С такова NGK карах близо 20 000 Км преди да я потроша без да се оплача само че си пишеше само мейд ин джапан без руски .
    Преди това с някакъв БОШ четириполюсен пак без проблеми откъм свещи .Това на конвенционална газова .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  14. #14
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Свещите за този мотор са GOLDEN LODGE

    все още се намират, даже моите резервните ако ги намеря ще ти ги подаря
    Last edited by KirilSol; 12-10-2013 at 22:08.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  15. #15

    Default

    нямам идея какви са свещите за тоя мотор,газаджията каза вземи си енжика и аз разрових и това сложих,трябва да ти кажа че преди имах извънбордови двигатели за лодка и са с енжика сите,Ямахата излиза от завода с енжика може би за това сложих такива не знам.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •