Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Работна температура 1.9JTD

  1. #31
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Така си е, ако вън е 0 градуса съм засичал, че минавам около 5км, докато отдели стрелката от 50 градуса
    И моята е така колега преди време когато я обслужвах след покупката в екстриим, Бобо е ми я гледа нямаше проблем след време реших е така да сложа нов термостат разлика няма ! Колата има калорифер, който се пуска при спрян климатик на авто режим когато колата е на 32,5 градуса на климатроник (само за двузонов климатроник - Фейслифтовите) !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  2. #32
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    И моята е така колега преди време когато я обслужвах след покупката в екстриим, Бобо е ми я гледа нямаше проблем след време реших е така да сложа нов термостат разлика няма ! Колата има калорифер, който се пуска при спрян климатик на авто режим когато колата е на 32,5 градуса на климатроник (само за двузонов климатроник - Фейслифтовите) !
    Това не съм го знаел...значи на "HI" ми пуска печка? Ей сега отивам да го пробвам
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  3. #33
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Това не съм го знаел...значи на "HI" ми пуска печка? Ей сега отивам да го пробвам
    Ами поне така пише и аз не знаех и незнам въобразявам ли си, но ми се струва, че духа топло !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  4. #34

    Default

    Как да разберем дали колите ни имат печки??
    Последно да стои на МОНО градусите на ХИ,
    или на АУТО на 32,5 градуса.

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  5. #35
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Незнам как е при алфата,но при Витото ми когато пусна зимата духалката,тръгват нагревателите в конзолата.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #36
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Burkan View Post
    Как да разберем дали колите ни имат печки??
    Последно да стои на МОНО градусите на ХИ,
    или на АУТО на 32,5 градуса.
    Като видиш захранването и датчика.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #37
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Допълнителното подгряване на купето (калорифера) работи винаги при околна температура под 20 градуса и работещ двигател и е доста ефикасно. Прочете си ръководството на колата стр. 135.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  8. #38
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    Допълнителното подгряване на купето (калорифера) работи винаги при околна температура под 20 градуса и работещ двигател и е доста ефикасно. Прочете си ръководството на колата стр. 135.
    Колега на италиански м ие ръководството, а моите възможности се ограничават до англ. !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by d1lian View Post
    Ако става въпрос за JTD е напълно нормално Даже се чудя как е загряла
    Да колега, 1.9 жтд 105 кончета

  10. #40
    започва да се пристрастява mishaka___'s Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    54

    Default

    Моето 147 JTD 115-ска си държи 90 градуса по таблото. От всеки с който съм разговарял знам, че за всеки един двигател, било бензинов или дизелов това е оптималната температура на работа. Относно загряването лятото в жегите за най-много 2км ги достига, сега като захладня, около 10 градуса, 90-те градуса ги достига за 3-4км. Достигне ли ги веднъж няма никакво вариране на стрелката, или поне не забелязвам. Когато стане по-студено ще видим, първа зима я имам.

    Стана ми интересно обаче за какви калорифери и печки говорите? Колата е 2003 година и има климатроник(двузонов), обаче сутрин като я запаля как ли не си играх, е не ще да ме стопли на мига. Имам един бутон за реутаните само, че в жълто който като натисна минава в режим ХАЙ. Пушат огледала и всичко ама ми се струва не духа така топло както когато позагрее.

    Сега да обясня, това ми е първата кола с климатроник, или поне аз мисля, че е със щом има нагласяне на градуси от страната на пасажера и водача. До колкото знам зимата нагласяш 30 градуса и почва да те топли, лятото е ясно.
    Лятото колата правеше много студено, преходите по 100-200км на 23-25 градуса на 3 черти сила на духане. Дали е възможно фреон да няма достатъчно и това да има връзка само с топлото. Просветлете ме малко с тоя климатроник, че никак не съм на ясно нещо.

  11. #41
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by mishaka___ View Post
    Моето 147 JTD 115-ска си държи 90 градуса по таблото. От всеки с който съм разговарял знам, че за всеки един двигател, било бензинов или дизелов това е оптималната температура на работа. Относно загряването лятото в жегите за най-много 2км ги достига, сега като захладня, около 10 градуса, 90-те градуса ги достига за 3-4км. Достигне ли ги веднъж няма никакво вариране на стрелката, или поне не забелязвам. Когато стане по-студено ще видим, първа зима я имам.

    Стана ми интересно обаче за какви калорифери и печки говорите? Колата е 2003 година и има климатроник(двузонов), обаче сутрин като я запаля как ли не си играх, е не ще да ме стопли на мига. Имам един бутон за реутаните само, че в жълто който като натисна минава в режим ХАЙ. Пушат огледала и всичко ама ми се струва не духа така топло както когато позагрее.

    Сега да обясня, това ми е първата кола с климатроник, или поне аз мисля, че е със щом има нагласяне на градуси от страната на пасажера и водача. До колкото знам зимата нагласяш 30 градуса и почва да те топли, лятото е ясно.
    Лятото колата правеше много студено, преходите по 100-200км на 23-25 градуса на 3 черти сила на духане. Дали е възможно фреон да няма достатъчно и това да има връзка само с топлото. Просветлете ме малко с тоя климатроник, че никак не съм на ясно нещо.
    Не всички коли имат допълнителен подгрев, а той може пък да е няколко вида. Има няколко теми за подгревите.
    Фреонът няма отношение към топленето.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #42
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    Колега на италиански м ие ръководството, а моите възможности се ограничават до англ. !
    Ето го на английски за фейслифта:
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    ADDITIONAL HEATER
    (JTD engines) (for versions/
    markets where applicable)
    The car is equipped with an additional
    heater (not programmable) which supports
    the engine during cold or winter weather
    to quickly reach a comfortable temperature
    inside the passenger compartment.
    The heater operates with the engine running
    when the outside temperature is below
    20°C and the engine has not yet reached
    normal operating temperature.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •