Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Проблем 159 2.4JTDm

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Пловдив,Карнобат
    Posts
    64

    Default Проблем 159 2.4JTDm

    Колеги незнам от къде да започна ... Всичко тръгна от една грешка за синхронизация на разпределителния вал ... след като няколко пъти смених и двата датчика на коляновия и на разпределителния вал проблема изчезваше за 2-3 дни и пак се появяваше.Закарах колата във "сервиз" БОШ във Бургас където ми откриха че шайбата на разпределителния вал била за смяна.Смениха шайбата и казаха че всичко е ОК.Оказа се че същите тези некадърници са изтървали пружина от спирачен апарат във турбо пътищата и след като са я пробвали там колата турбото ми замина и се наложи да купувам ново това е едно на ръка смених го във сервиз АЛФА във бургас онзи ден колата беше взета от там със новото турбо върви абсоутно нормално обаче се появиха други проблеми.Колата отново непали нормално пояси се някакво леко притрисане непосредствено след запалването което изчезва след няколко минути.И последното което се случи е че сега се появи някаква грешка която на мен ми изглежда много страшно .... Това е грешката незнам вече какво да правя цял месец съм по сервизи без никакъво подобрение даже бих казал че нещата се влошават.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1148.jpg  

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колега, тази грешка е ниско налягане на маслото, оттук има няколко варианта.
    1.Изплякал датчик за налягане на маслото. Може да се развие и да се замери налягането с манометър или по-добре направо да се смени, евентуално ако е скъп(едва ли) да се сложи от друга 9-ка за проба.
    2.Счупена маслена помпа - наскоро имаше такъв случай на 2,4JTDm но мисля, че това е по-скоро някакво изключение.
    3.Подпушен смукател в картера/маслени магистрали/дефектен филтър.
    4.Недостатъчно ниво на маслото - при 159 трудно, щото го изписва на таблото, но все пак и там е датчик ..
    пп За кой Бош става въпрос? И не разбрах - изтървали пружинка, запалили, счупили са я, а ти си я платил? Как така?
    Last edited by code; 10-10-2013 at 21:12.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Пловдив,Карнобат
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колега, тази грешка е ниско налягане на маслото, оттук има няколко варианта.
    1.Изплякал датчик за налягане на маслото. Може да се развие и да се замери налягането с манометър или по-добре направо да се смени, евентуално ако е скъп(едва ли) да се сложи от друга 9-ка за проба.
    2.Счупена маслена помпа - наскоро имаше такъв случай на 2,4JTDm но мисля, че това е по-скоро някакво изключение.
    3.Подпушен смукател в картера/маслени магистрали/дефектен филтър.
    4.Недостатъчно ниво на маслото - при 159 трудно, щото го изписва на таблото, но все пак и там е датчик ..
    пп За кой Бош става въпрос? И не разбрах - изтървали пружинка, запалили, счупили са я, а ти си я платил? Как така?
    Ами значи аз карам колата във сервиза БОШ във бургас където се намира под магазина на КИА във индустриална зона.Казват ми да сменя тази шайба на коляновия вал и ще се оправи проблема със паленето казвам им ОК поръчват я и чакам 2 седмици доставка от Италия.Идва шайбата сменят я отивам взимам си колата карам я от сервиза направо на мивка стигам до автомивката и турбото почва да се чува нещо странно гледам на датчика на пълна газ надува 0.2-0.3 карам я обратно и те ми казват че съм бил докарал колата така.Оттам караници там и я карам във сервиз АЛФА Бургас и там момчето маха пластмасовите тръби от филтъра към турбото бърка със един магнит във трабата за турбото и на магнита се залепя една пружина.Това е историята

  4. #4

    Default

    Варна е близо, отиваш при pininfarina
    Той ще ти помогне, стигнал съм до извода, че алфа не трябва да се пипа от хора които нямат поне малко мерак да научат нещо ново и да се развиват. Нашите майстори в БГ са свикнали с голфчетата и това е друго не се признава и не е нужно да се чете за друго. Извинявам се, малко се увлякох
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  5. #5
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Варна е близо, отиваш при pininfarina
    Той ще ти помогне, стигнал съм до извода, че алфа не трябва да се пипа от хора които нямат поне малко мерак да научат нещо ново и да се развиват. Нашите майстори в БГ са свикнали с голфчетата и това е друго не се признава и не е нужно да се чете за друго. Извинявам се, малко се увлякох
    ако съдя по Бош сервиза в Троян. Определено там не се ходи цените са х2. А за майсторите да правят единствено , golf и BMW (защото повечето майстори такова карат)
    155 1.8 8v SUPER MY95

  6. #6
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    A да видим кои ще познае какъв е проблема с светенето на маслото.Лампата свети,колата върви не трака,масло има,дачика работи,смукатела е чист ЩО Е ТО


    п.с Велико няма страшно в неделя като доидеш звънни и ще отстраним проблема за 5мин
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Rado145QV View Post
    A да видим кои ще познае какъв е проблема с светенето на маслото.Лампата свети,колата върви не трака,масло има,дачика работи,смукатела е чист ЩО Е ТО


    п.с Велико няма страшно в неделя като доидеш звънни и ще отстраним проблема за 5мин
    Радо, така като постави въпроса, може и да е от моментно ниски обороти на двг по разни причини ЕГР-и, ДПФ-и !?.. айде дано да ни осветлиш ако искаш де ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Quote Originally Posted by Rado145QV View Post
    A да видим кои ще познае какъв е проблема с светенето на маслото.Лампата свети,колата върви не трака,масло има,дачика работи,смукатела е чист ЩО Е ТО


    п.с Велико няма страшно в неделя като доидеш звънни и ще отстраним проблема за 5мин
    Колега появи ми се същия проблем при първо палене ми изписва тази грешка за ниско налягане на маслото ,гася паля и не се появява .Иначе колата си върви нормално .Смених маслото и филтрите че бяха за смяна но продължи да се появява.Ще съм ти благодарен да ме насочиш каде да търся проблема и как да го реша.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Rado145QV View Post
    A да видим кои ще познае какъв е проблема с светенето на маслото.Лампата свети,колата върви не трака,масло има,дачика работи,смукатела е чист ЩО Е ТО
    Би ли споделил като решите проблема какво е било.
    Аз имам едно предположение ама...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Е не е много отдавна последното мнение на Радо има,няма 2-3 години.

  11. #11
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Така за сега все още не съм открил от какво ми се появява собщението за ниско налягане на маслото.Изписва го само сутрин като паля за секунда и след това изчезва, но интесно е че не го прави всеки път на 2-3 дена и по рядко.
    При диагностика не записва грешка.Мерихме сутрин при палене налягането на маслото и майстора каза че на момента при палене качва налягане и още докато е студена държи налягане 4 бара.Смених и самия датчик да не би той да е причината но не би , всичко си е по старо му.Не знам вече каде да търся причината.Ако някой има идеи да сподели.Колата е ремапната и с премахнат ДПФ ако има някакво значение.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  12. #12

    Default

    Смени филтъра и виж дали ще ти се изпише пак

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Друг вариант е маслена помпа, клапана и да не държи, да е наранена, може и кофти масло. Общо взето като се прави се прави всичко защото проблема може да е комплексен от износването на няколко компонента.

    Пс На Опел Вектра го имах подобен проблем, на топла кола не искаше да изгася лампата поне 15секунди. Помпата беше надрана, челосахме я на стругари, сменихме биелни и основни лагери, ново масло, филтър и всичко си дойде на мястото.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14

    Default

    Ако са биели ще свети постоянно или поне при ниски обороти. Клапанът е по-вероятен, но нека пробва първо с филтъра - най безболезнено е

  15. #15
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Смених маслото заедно с филтъра преди месец ,маслото е кастрол 5w40.Но преди това беше с кастрол 10w60 и пак го правеше..
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •