Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Алфа 166 - задни тонколони?

  1. #16
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Намерих усилвателя и буксите към него. Проблема е че не са целите кабели а само буксите и ще се налага да си правя кабелите. За бялата букса разбрах, че е захранването и изводите към колоните. С нея мисля че ще се оправя по схемата. Проблема ми е относно черната букса. От страната на усилвателя я виждам как изглежда и по схемата виждам, че реално само 3 пина от нея се връзват към ICS-a. Въпросът е как изглежда буксата от страната на ICS и наистина ли само 3 пина от тази букса се ползват? Намерили ли сте добро място на усилвателя в района на ICS-a за да не се пускат кабели към всички колони а само към 2-та буфера в кората?

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Намерих усилвателя и буксите към него. Проблема е че не са целите кабели а само буксите и ще се налага да си правя кабелите. За бялата букса разбрах, че е захранването и изводите към колоните. С нея мисля че ще се оправя по схемата. Проблема ми е относно черната букса. От страната на усилвателя я виждам как изглежда и по схемата виждам, че реално само 3 пина от нея се връзват към ICS-a. Въпросът е как изглежда буксата от страната на ICS и наистина ли само 3 пина от тази букса се ползват? Намерили ли сте добро място на усилвателя в района на ICS-a за да не се пускат кабели към всички колони а само към 2-та буфера в кората?
    Относно връзките на черната букса на усилвателя направи следното:

    - откъм усилвателя обедини пинове 4 и 5 и ги свържи към ширмовката на екраниран кабел. Откъм ICS - а тази ширмовка свържи към пин 3 на най-горната букса (разноцветната съставна букса).

    - откъм усилвателя пинове 12 и 13 свържи към активните жила на гореспоменатия екраниран кабел а откъм ICS - а ги вържи към пинове 5 и 4 също на най-горната букса (това са аналоговите изходи R - L на ICS-а)

    - откъм усилвателя пин 7 трябва да свържеш към пин 6 на същата букса (най-горната) - това е управлението на захранването на усилвателя (remote)

    - откъм усилвателя ширмовката на друг ширмован кабел свържи към пин 1 а откъм ICS - а към пин 6 от 25 пиновата зелена букса. Активния проводник на въпросния ширмован кабел свържи откъм усилвателя към пин 17 и откъм ICS - а към пин 14 на същата букса (25 пиновата - зелена) - Това е комуникационния канал между ICS - а и усилвателя.

    - откъм усилвателя пин 16 свържи към пин 24 на черната 25 пинова букса на ICS - а (тази под зелената).


    Според мен доброто място за усилвателя е зад пластмасовата кора пред пасажерските крака. Кабелите за колоните от вратите точно стигат като дължини, като се откачат от ICS - а и се прехвърлят към усилвателя.

    Трябва естествено да се прекарат кабели до задната кора (общо около 5 м кабел тъкмо стигат).
    Last edited by ecotronic; 12-09-2014 at 17:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Да помоля за малко помощ, относно свързването на DSP усилвателят към ICS.
    Понеже темата е доста стара, са изчезнали схемите.
    От описанието на Ecotronic, си направих схема, но въпреки това не ми е напълно ясно.
    На зелената букса,(мисля че е P60) пин14 свободен ли е, ако не е, кабелът само се добавя, или се маха съществуващият, и тогава се добавя новият.
    За черната букса (Е60А) 24-ти пин за какво служи?
    Също така за Р60С жълтата букса, по схема която намерих са разменени пинове 6 и 4.
    Click image for larger version. 

Name:	Schema_DSP_ICS_b.doc [Compatibility Mode] - Microsoft Word 26.4.2022 г. 12_08_23.jpg 
Views:	16 
Size:	19.0 KB 
ID:	172596

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    E60B/14 e активния проводник на цифровия канал за управлението на усилвателя. Ако нямаш фабрично окабеляване, вероятно го няма и пинът и следва да се добави. Ширмовката - на шаси, разбира се.

    E60A/24 е сигнал от скоростомера и служи за dynamic volume.

    P20C/4 и 5 са аналоговите изходи (ляв и десен канал).
    P20C/6 e управляващия +12V за пускане на усилвателя.




    Last edited by ecotronic; 27-04-2022 at 18:00.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Благодаря!
    Сега вече е кристално ясно.


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •