Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Alfa Romeo 147 за първа кола

  1. #1

    Default Alfa Romeo 147 за първа кола

    Здравейте! Привет на всички! Нов съм във форума и огледах темите, но не успях да си отговоря на всички въпроси. Искам да си купя алфа ромео 147, като за първа кола, но не знам колко са качествени. В момента карам на баща ми астрата, която е от 95 година и за 8 години сме сменяли само съединител и спирачки. Обаче искам да си имам собствена кола, която винаги е на разположение и се спрях на алфа ромео 147 и рено клио, но реното не ми харесва толкова много. За 3500-4000лева, възможно ли е да намеря качествена алфа (става въпрос за дизеловия вариант), която да няма проблеми. Колата ще се кара из Пловдив, където е пълно с павета, ако това е от значение. Не съм от хората, които вярват на митовете за алфите, но всеки ми казва бягай далече от тях. Предполагам ако една кола се поддържа редовно, то тогава няма да има никакви проблеми.

  2. #2
    започва да се пристрастява alfa1452.0's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    varna,dobrich
    Posts
    61

    Default

    Питай ги тия дето са ти казали да бягаш далеч карали ли са Алфа ромео за повече от 1 мес И аз от такива съм чувал и като ги питам карал ли си и викат аа не бе просто съм чувал избора е добър мисля че читава ще намериш като всяка кола си има свойте слабости но + са повече от – .А проблеми винаги каквото и да караш ще имаш зависи колко са сериозни.Те хората нови коли си купуват от магазина че имат проблеми камоли с наще 13 год коли .Успех

  3. #3

    Default

    Здравей и мерси за бързи отговор! Повече от тях, не са карали алфа, но както вие казахте. говорят наизуст. На мен колата ми харесва много и винаги съм харесвал алфа, но не знам дали в 3500 - 4000 (дори 4000 ми идва малко множко), мога да взема в добро състояние кола, която после да не ремонтирам на 1вия месец

  4. #4
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Има мн читави за тия пари, набележи си няколко и може да направим оглед, колеги сме все пак, помагаме
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  5. #5
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Първо си задай въпрос към себе си дали ще имаш сигурни доходи за поддръжката и колко ще можеш да отделяш. Визирам суми, които трябва да дадеш рано или късно, за да си изряден - застраховка, годишен данък и технически преглед преглед, винетката е по желание. Говоря тези неща съвсем сериозно от опит, защото доста приятели, включително и аз, не сме били наясно какво е да поддържаш собствен автомобил.От там нататък колко често ще се разваля нещо и каква сума ще отделяш за части си е до екземпляр. В класа на Алфата повечето други автомобили от същите години на производство имат сходни цени на поддръжка. Всяка марка си има някакви специфики - Алфата например има 4 броя носачи отпред, макар че колеги сменят целия комплект за под 300 лева. Ако караш често по паветата, след време ще разбереш за какво говорим Случва се да се разскърца нещо отпред по окачването, а ако сложиш фалшиви части - същото се повтаря... Иначе ако си нов шофьор, разликите които ще намериш спрямо другите коли са, че радиуса на завой е по-голям и предницата е по-дълга. Въпреки габаритите, не можеш да правиш обратен завой толкова лесно Вероятно има и читави коли около тези пари, но трябва гледане. Колегите от Пловдив са сериозни момчета, гледам вече имаш предложение за придружаване при оглед . Колкото до Клиото, на мен лично не ми харесва, но не може да се отрече, че поддръжката му е евтина. Бих предпочел Пунто мк2 или мк3... Иначе със сигурност ще чуеш сред познати, че Голф 4 и БМВ 3 са колите
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  6. #6

    Default

    Големия радиус на завой не е проблем, на брат ми леона е голямо дърво, където с астрата правя обратен, с леона не става, но се свиква, малко напред ще изнесеш и така. . А данъците, застраховката и т.н. съм отделил малка сума, за първата година(затова не искам да надвиша 4000леваа), след което ще търся друга работа догодина и се надявам да няма проблеми.Все още не съм тръгнал на оглед по автокъщите и гледам в интернет, тъй като чакам една част от парите да ми бъдат преведени, идната седмица. Предполагам, хората като Вас, който разбират от алфи, могат и от интернет да кажат мнението си. Не съм сигурено дали може да се поства линк, но ако има проблем го изтрийте.
    Това са колите, които за сега харесах
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4jysob

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4jysob

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4jysob

    но нямам представя за какво да гледам. То разбира се е ясно, че от интернет не става, трябва на място, но в момента съм малко зает с изпити и нямам много свободно време. Благодаря Ви, че отговаряте толкова бързо!

  7. #7
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Първата е малко постничка откъм джанти, интериор и екстри, втората е по-добре откъм джанта, двузонов климатроник, мултифункционален волан и кожения салон. Третата обява вече е изтрита, явно е продадена. Имам 2 въпроса:
    - От Пловдив ли си и ако си, защо не гледаш за автомобили в района? Аз вече 4 автомобила съм сменил като само за последната алфа ходих до София по простата причина, че нямаше такива в Пловдив, иначе обикалях доста по София, Дупница, Враца и честно да ти кажа, като цяло най-читавите автомобили са в с.Труд.
    - Търсиш вече регистриран и каран в България автомобил или нов внос? Имай предвид, че ако е карана в България вътре вече се е разтропала и разскърцала докато ако е нов внос ще се насладиш за месец-два на стегнато и нескърцащо купе.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    58

    Default

    Съвет: Търси 140 коня JTD. По-надежден двигател е. Рядък, но по-надежден + това е 6 скорости следователно разхода пада много!
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4k0pxa Тази е малко над бюджета ти, но смятам, че е по-добър избор. Ти си решаваш!
    Last edited by kiril156; 21-10-2013 at 20:26.
    Алфа Ромео 156 1.9 140кс 2003г

  9. #9

    Default

    Пролог:
    Имай предвид, че си се спрял на турбо-дизелов автомобил, за който е характерно, че турбината е капризния елемент. Тук в БГ почти всички алфи са нов внос от Италия. А за жабарите е ясно, че не сменят масло, а само доливат. Турбо-компресорът е супер чувствителен към качеството и състоянието на маслото и в тази връзка като правиш оглед, то той трябва да е в присъствието на автомонтьор-супер разбирач, защото горе долу ще се ориентира читава ли е колата (има страхотни слухари, които поставят точната диагноза). А и малко хора оставят загрелият двигател да поработи минута-минута и половина на място, преди да го изключат. Т.е. моменталното изключване на турбо-дизелов двигател разказва играта на лагера на турбината, на който му трябва малко време да се омасли.

    Обява 1:
    На пръв поглед - става. Но 5/100 нафта в градски режим на шофиране е абсурд. Градско е около 7/100.
    Двувратка? Е защо?

    Обява 2:
    Също на пръв поглед - става, даже е и с кожен салон. Но и тя е двувратка.

    Епилог:
    Търси си кола с четири врати.
    Former Alfa owner.

  10. #10
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by kiril156 View Post
    Съвет: Търси 140 коня JTD. По-надежден двигател е. Рядък, но по-надежден + това е 6 скорости следователно разхода пада много!
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=4k0pxa Тази е малко над бюджета ти, но смятам, че е по-добър избор. Ти си решаваш!
    Разхода на 8 кл. е по нисък, но това е друга тема.

    Към създателя на темата - ела в неделя на срещата и там ще поговорим.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Ако вземеш кола за 3500-4000 си приготви и още 2 за обслужване
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  12. #12
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    Ако вземеш кола за 3500-4000 си приготви и още 2 за обслужване
    Основен ремонт ли ще и прави или ще купува още една за резервни части?
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Alfa 147 за първа кола и за този бюджет си е чист мазохизъм според мен. Ще намразиш и Алфите, ще намразиш и колите. Шанса да уцелиш нещо читаво е много нисък. Алфа Ромео е кола, която се нуждае от постоянна и добра поддръжка, за която са нужни пари.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Основен ремонт ли ще и прави или ще купува още една за резервни части?
    С Алфа никога не се знае какво ще прави, а както казаха някои - може и да повтаря. Втора ръка турбо е 500 лв, съединител и той там, маховик, дискове, накладки, обслужване, термостат, датчикколянов вал, предно окачване. Всичко това може да се струпа и цената общо май идва повече от закупната...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София; Southampton
    Posts
    73

    Default

    По тая логика по-добре да не кара кола докато не събере пари за 2 коли ?
    Определено положението не е чак толкова криво колкото го драматизирате. Или пък просто съм късметлия .. как пък за 6 години единствените "ремонти" бяха смяна на консумативи(+ носачи и тампони на стабилизираща щанга). И да ... колата беше закупена като нов внос от Горубляне. Говоря за 156, но тия драми, които сте изтъкнали и там биха били същите ако виждаме чашата наполовина празна вместо обратното.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v 140hp '04 The new Mistress
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8v 105hp '98 еx

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •