Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Serres Racing Experience 2013 - II

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    мда, карач е от Ладово време още, та може да вади шпаги относно каране, ама ако се реши да се направи жълтата баш състезателна, с ролбар и догбокс, та тогава и със сликове ще може да покаже малко времена
    Ами хайде де, навивай ги... щото иначе на думи италианките все са силни, но теорията и практиката често са различни неща.

    ... говоря за писти, ралита и т..н. ако не е Дани, който и той не може да пребори модерните коли няма кой

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Ами по принцип я има нагласата, времето ще покаже как ще се развият нещата.
    Между другото тук от доста отдавна се говори за изграждането на някаква писта край Букурещ, но нищо не се чува конкретно, ако е вярно ще има развитие и за нас.

    а за писти и планински от календара на БФАС, всичко се води от модерните коли, защото там са "про" пилотите от едно време с големите спонсори, когато нещо тоталнат, има как да се набави "ново" , не е като Делтата реликва.

    А Дани не знам кога ще изкара неговата нова Делта макси, ама и видях снимки, тя си е направо тръбна конструкция прототип, със съвсем друга кутия и какво ли още не.
    Та тя тук май няма да има срещу кого да кара, нещо като Аудито на Ники Златков, само за Европейския планински шампионат.
    Last edited by ICI; 28-10-2013 at 21:16.

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Няма ли някой да раздуе от първо лице как мина днешния ден в Серес? Или са останали да джиткат на фарове???

  4. #19
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Е тук съм качил малко снимки от днес.
    https://www.facebook.com/petar.tilev...6959149&type=3
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  5. #20

    Default

    Ето и времена, от преди да си тръгнем около 17 часа. http://p.energy-torrent.com/images/b.../WP_000359.jpg
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #21
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default


    Супер времена,Евала!
    Това да не са и окончателните?
    Дайте инфо другите с какво са карали,че само имена виждам.

  7. #22

    Default

    Писта Серес днес квалификации национален шамионат - Времената до 1600сс - SUPER и до 2000сc - RS и група MAXI съответно
    до 1000 cm3: 670 kg
    над 1000 cm3 до 1400 cm3: 760 kg
    над 1400 cm3 до 1600 cm3: 850 kg
    над 1600 cm3 до 2000 cm3: 930 kg
    над 2000 cm3 до 2500 cm3: 1030 kg
    над 2500 cm3 до 3000 cm3: 1110 kg
    над 3000 cm3 до 3500 cm3: 1200 kg

    Click image for larger version. 

Name:	grupa 1.jpg 
Views:	127 
Size:	42.8 KB 
ID:	122391

    Click image for larger version. 

Name:	grupa 2.jpg 
Views:	84 
Size:	39.3 KB 
ID:	122392

    Attachment 122393

    нашите времена от петък:

    Click image for larger version. 

Name:	grupa maxi.jpg 
Views:	79 
Size:	41.9 KB 
ID:	122395

    моята кола е 1.6 и тежи 950 кг.

    на Феро е 3000сс не знам колко тежи

    на Бобо е 2.0 турбо или 3400сс не знам колко тежи

    напишете си кг моля да събираме статистика
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails seres.jpg  
    Last edited by ne0; 02-11-2013 at 19:14.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #23

    Default

    Събитието беше едно от най - добрите за мен досега, въпреки че имах първия контакт с тази кола в друга кола, нещата минаха добре.......
    Вярно че се бях размечтал за едно падане под 1.30, но чак такова време не мислех че ще се даде......ся верно че пистата май редовно се променя като асфалт и дупки, но все пак малките промени си имаха желания резултат.....
    Хубавото беше че задните носачи към който свързах задната оригинална надлъжна щанга за да спира ходенето на гумата напред - назад не се строшиха, че ако пусна снимка как са направени на някой мое да му се изправи косата.......друг + беше че горе долу имам ясна представа за това какво ще ми е нужно като странични и надлъжни наклони за в бъдеще(тая зима ще правя окачването отпред), както и каква е правилната комбинация от пружини и стабилки.....
    Най големия + е че още съм далеч от пълния потенциал, има мегдан за подобрение, но колкото по бърза става една кола, толкова по трудно става да я направиш още по бърза......
    Рейката оцеля, дясното Кони текна и то след като лявото го направи това преди 3 месеца, спирането е проблем заради голямата разлика в размерите на предни и задни гуми.
    Задницата стои като залепена, предницата ми беше лимитиращия фактор, ако сложа 250 и отпред, нещата ще заспат.......предницата ще се разшири с поне 8-9 см общо от двете страни, трябва да е поне 190см от външен до външен ръб.....
    Онборди като живна малко....
    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    на Феро е 3000сс не знам колко тежи
    И Феро не знае.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 02-11-2013 at 22:48.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Батка, ти постоянно експериментираше с ъглите отпред и отзад, нацели ли ги най-сетне? Как бяха температурите на течностите? В по-дълги серии как бяха спирачки, гуми? Стига спа, ами качвай онборди. Успяваше ли да включиш и 6-та?

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Батка, ти постоянно експериментираше с ъглите отпред и отзад, нацели ли ги най-сетне? Как бяха температурите на течностите? В по-дълги серии как бяха спирачки, гуми? Стига спа, ами качвай онборди. Успяваше ли да включиш и 6-та?
    3мм обща отвореност отзад, 2 отпред, но за отпред е относително щото при натиск ми отваря още малко......
    Спирачките си спират, АБСа се включва много заради гумите, може да се поработи по темп на олиото, до 6та имам 1000обм......онборди може би утре.....

    Зася и само за тебе сравнение между 1.33 от пролетта, и 1.27 от есента.......

    Това което ми прави впечатление са не най - вече времената, а това че флагчетата със скороста са доста по малко - червените са най - ниска скорост в участъка или завоя, зеленото - най висока.......преди съм правил В завоя много повече ускоряване и отнемане на газта, докато сега при влизане в завоя нуждата от корекции са много по малко и заради това падовете в скороста.......
    На първи завой може да се влезе и по бързо, просто винаги спирам по рано щото нещо не съм уверен дали ще спра като ората.......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.27.jpg   1.33.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Добре батка, колата явно седи много по-добре...от окачване ли, сходимост ли, гуми ли, фланци ли...ти си знаеш
    Навсякъде си с 12-13-14 км/ч. по-бърз, а това е адски много. А в трети сектор печелиш зверски - на старата графика най-ниската скорост там е 109, а на новата 131! Почти целия сектор го въртиш с 20км/ч. по-бързо
    На правата вече си на 200...тоя матор добре бута...

  12. #27

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Добре шумоли тоя умрел шестак...
    И нежната душа си го ръчка до към 7к...а ми разправяше, че нямало да го изцежда много...
    Браво, добре седи бангията на пътя, напролет още 6 секунди надолу!

  14. #29

    Default

    Разглеждам 10те си най - бързи обиколки, извадих секторните времена от всичките 4 сектора на пистата и излиза че ако събера четирите най добри времена от отделните сектори, комбинираното време е 1,26,79.......като интересното е че две от секторните времена са преди да сложа малко по добрите предни гуми.......трудничко ще е но има още какво да се желае.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Ники, защо не разделиш завоите още, да станат повече секторни времена.
    То рейсхроното си дава идеалното теоретично време най-накрая в редицата, сборно от всяко едно най-добро секторно време си я смята.

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    3мм обща отвореност отзад,
    а това наистина ли е така, в смисъл че това предизвиква свръх завиване вместо стабилизиране чрез задницата в завой при затворена сходимост ?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •