Results 1 to 3 of 3

Thread: Смяна на заводското CD с Aftermarket

  1. #1

    Default Смяна на заводското CD с Aftermarket

    Здравейте,

    някой сменял ли е заводското CD на своят автомобил с Aftermarket? Имам GT с навигация и BOSE, и искам да сменя целия модул за навигацията с Double DIN CD на Сони, като си запазя BOSE-то и останалите екстрички покрай него, като командване от волана.

    Четох, четох и единственото сигурно нещо, което разбрах, е че трябва новия плейър да има поне 4V на изхода за пред-усилвател. Sony-то, което съм харесал има 5V, а в едно ревю дори видях, че са замерили 5,3V на изходите.

    Притеснява ме момента с преходниците на кабелите от новия плейър към кабелите на колата, програмирането на копчетата от волана за работа с новото CD и работата на BOSE системата след смяната.

    Също така, от къде мога да купя такива преходници тук? Гледам ги по разни чуждестранни сайтове, но тук в БГ нямам никаква идея от къде могат да се закупят.

    Също така, колко грубо ще ми излезе ако платя на някой да ми го навърже цялото това нещо, заедно с камерата за задно виждане? Заслужава ли си изобщо да плащам на някой или ако имам преходниците мога да си го направя и сам?

    Не съм електричар, но не съм и блъскан в ръцете.

  2. #2
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    В крайна сметка какво точно питаш?...
    Дали да платиш на някой да ти го направи или да си го направиш сам?
    Ако можеш - направи си го сам, ако не - плати на някой който може.

    Ако знеш точния модел на новия плеър напиши го за да може да се каже какво ти трябва евентуално като преходи, букси, допълнителен интерфейс и т.н.

    Ако нямаш опит с тия неща няма да ти е много лесно да си го направиш сам със четене и съвети от форума.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #3

    Default

    Ето това е модела.

    http://www.sony.bg/product/ica-in-ca...edia/xav-601bt

    Питам от къде да погледна цени за подобни преходници в България.
    Трудно ли се монтират.
    Възможно ли е да се направи всичко да работи изобщо?
    Нарушава ли се качеството на озвучението след подмяна на плейъра.
    Възможно ли е да се използва усилвателя, който е в момента там или трябва да се слага нов?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •